Masaüstünde bir kısayol oluşturma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 140443 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Masaüstü inWindows üzerinde yeni bir kısayol oluşturmak açıklamaktadır. Aşağıdaki konular ele alınmaktadır:
 • Bir program veya dosya için kısayol oluşturma
 • Bir yazıcıya veya bir Çevirmeli Ağ Bağlantısına kısayol oluşturma
 • Diğer nesneler için kısayollar oluşturma

Daha fazla bilgi

Bir Program veya dosya için kısayol oluşturma

Bir program veya dosya için masaüstünde bir kısayol oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğiniz iki yöntemden vardır.

Yöntem 1

 1. Masaüstünde açık bir alanı sağ tıklatın, işaret Yenive ardından Kısayol.
 2. ' I tıklatın Gözat.
 3. Bir kısayol oluşturmak için bir program veya dosyadan'ı tıklatın, tıklatın istediğiniz program veya dosya bulmak Açıkve ardından Sonraki.
 4. Kısayol için bir ad yazın. Varsa bir Son Düğme iletişim kutusunun altında görüntülenir, bunu tıklatın. Varsa bir Sonraki tıklatın, kısayol için kullanın ve ardından istediğiniz simgeyi tıklatın düğmesi, iletişim kutusunun en altında görünür. Son.

Yöntem 2

 1. ' I tıklatın Başlat, işaret Programlarve ardından kısayol oluşturmak için istediğiniz programı sağ tıklatın.
 2. Kısayol Oluştur' u tıklatın.
 3. Şimdi program listesinin sonunda kısayoludur. Microsoft Word için bir kısayol oluşturduysanız, örneğin, o programı bulmak için tıklatın Başlatve sonra Programlar. "Microsoft Word (2)" adlı (tırnak işaretleri olmadan), kısayol, Program listesinin en altında bulabilirsiniz.
 4. Kısayolu masaüstüne sürükleyin.

Bir yazıcı ya da çevirmeli ağ bağlantısı için bir kısayol oluşturma

Bir yazıcıya veya Dial-Up Networkingconnection masaüstünde bir kısayol oluşturmak için şu adımları izleyin:
 1. Bir yazıcı için bir kısayol oluşturmak için tıklatın Başlat, işaret Ayarlarıve ardından Yazıcılar. Bir çevirmeli ağ bağlantısı için bir kısayol oluşturmak için tıklatın Başlat, işaret Programlar, işaret Donatılar, Çevirmeli ağ' ı tıklatın.
 2. Yazıcı veya Çevirmeli ağ bağlantısı simgesini sağ tıklatın, masaüstünde açık bir alanı sürükleyin ve Burada kısayol(lar) oluşturseçeneğini tıklatın.

Diğer nesneler için kısayollar oluşturma

Diğer nesnelerin (örneğin, bir klasör orcomputer) için masaüstünde bir kısayol oluşturmak için şu adımları izleyin:
 1. Kısayol oluşturmak istediğiniz nesneyi bulmak için Bilgisayarım veya Windows Gezgini'ni kullanın.
 2. Nesneyi sağ tıklatın ve sonra Kısayol Oluştur'ıtıklatın.
 3. Yeni kısayolu masaüstünde açık bir alanı sürükleyin.

Yardımcı ipuçları

 • Kısayol ayarlarını değiştirmek için kısayolu sağ tıklatın ve sonra Özellikler. Değiştirilebilir ayarlar kısayolu başlatmak için kullanılan keycombination içerir ve olup ekranı, program startsminimized veya Normal.
 • Kısayolu silmek için kısayolu sağ tıklatın ve sonra Sil. Veya Kısayolu sürüklemek Geri Dönüşüm Kutusu. Bir nesne için bir kısayolu sildiğinizde, özgün nesne silinmez.
 • Bir yazıcı kısayolu oluşturduktan sonra yazıcı kısayolu belgeleri sürükleyerek belgeleri yazdırabilirsiniz. Program belge kısaca açın ve kapatın toprint kullanılır.

Özellikler

Makale numarası: 140443 - Last Review: 2 Nisan 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 13.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbui kbmt KB140443 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 140443

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com