Microsoft TCP/IP Hostiteľské meno uznesenie objednávky

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 172218 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje rôzne metódy názov hostiteľa na adresu IP rezolúcie používajú klienti systému Microsoft Windows. Postupnosť metódy iné ako sekvencia používa na preklad názvov NetBIOS na protokolu IP .

DALSIE INFORMACIE

V sieti pomocou protokolu TCP/IP, je potrebné previesť názvy zdrojov na adresy IP, na pripojenie na tieto zdroje. Microsoft Klientov so systémom Windows bude sledovať postupnosť metód pri pokuse vyriešiť názov na adresu zastavenia hľadania keď úspešne zodpovedal názov na adresu IP.

Existujú dva hlavné sekvencie používané takmer vo všetkých prípadoch: rozhrania NetBIOS a preklad názvu hostiteľa. Klientov k prostriedkom na Microsoft servery, zvyčajne prostredníctvom Windows File Manager alebo počítače v sieti, najčastejšie použitie názvov NetBIOS.

Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúci článok v Microsoft Knowledge Base:
119493 NetBIOS over TCP/IP názvov a WINS
Preklad názvu hostiteľa prekladá názvy TCP/IP zdrojov, ktoré nemajú pripojiť cez rozhranie NetBIOS. Najbežnejším príkladom toho je Webový prehľadávač, ako program Microsoft Internet Explorer. Iné príklady zahŕňajú Internetové aplikácie, ako je Ping, FTP a Telnet. Mnoho moderných databázy a pošta aplikácie, ktoré pripojiť pomocou rozhrania Winsock, Microsoft Windows vykonávanie TCP/IP sockets použiť aj rozlišovanie názvu hostiteľa. Príklady tieto typy aplikácií sú programy Outlook a Exchange.

Keď riešenie problémov meno uznesenie, je dôležité obmedziť nadol, či žiadosť je vyriešiť NetBIOS meno alebo názov hostiteľa.

POZNÁMKA: V kontexte tohto článku sa pojem "klient" nezahŕňa nevyhnutne sa vzťahujú na pracovnú stanicu. Systém Windows NT server bude trvať úloha klienta, keď to vyžaduje prístup k prostriedkom, ktoré vyžadujú názov hostiteľa rozlíšenie.

Preklad názvu hostiteľa všeobecne používa v tomto poradí:

 1. Klient skontroluje, ak názov Dotazovaná je vlastné.
 2. Klient potom vyhľadávanie miestne hostí súbor, zoznam adresu IP a názvy uložené na lokálnom počítači.

  POZNÁMKA: Umiestnenie súboru Hosts závisí od operačného systému:
    Windows NT         %Systemroot%\System32\Drivers\Etc
    Windows 95         <drive>\<Windows folder>
    Windows for Workgroups   <drive>\<Windows folder>
    Windows 3.1         <drive>\<Windows folder>
    MS-Client 3.0        <Boot volume>\Net
    Lan Manager 2.2c Client   <Boot volume>\Net
  						
  Kde % Systemroot % je priečinok, v ktorom je nainštalovaný systém Windows NT, <drive>je jednotka, na ktorej je nainštalovaný OS a <boot volume=""> odkazuje na zavádzacej diskete alebo jednotke C.</boot> </drive>

  Súbor Hostitelia vzorky, Hosts.sam, je nainštalovaná s protokol TCP/IP zobrazené správnom formáte.
 3. Dotazovaná serverov Domain Name System (DNS).
 4. Ak názov stále nevyriešil, NetBIOS meno uznesenie sekvenciou je použiť ako zálohu. Toto poradie môžete zmeniť nakonfigurovaním NetBIOS typ uzla klienta.
Klienta služby Windows pokúsi každej z týchto metód kým to buď úspešne vyrieši názov alebo vyčerpá týchto metód. Windows NT Windows 95 a Windows for Workgroups klientov pomocou Microsoft TCP/IP 3.11b postupujte podľa tejto postupnosti. LAN Manager 2.2 c alebo Microsoft Client 3.0 klienti nebude používať názvov NetBIOS ako zálohu.

Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúce články v Microsoft Knowledge Base:
169141 NetBIOS a hostname rozlíšenie pre MS-Client a LM 2.2 c
Pri riešení mená klienta vynechá metód, pre ktoré nie je nakonfigurovaný. Napríklad, ak nie je žiadny súbor hostiteľov na systém, potom bude preskočte krok # 2 vyššie a skúste dotaz na DNS server. Ak žiadny DNS server IP adresy sú zapísané v konfigurácie klienta TCP/IP, potom sa klient bude preskočiť na ďalší krok v poradí po DNS.

Metóda pre zmenu Hostiteľské meno uznesenie objednávky sa líši medzi prevádzkové systémy a verzie. Tieto sú zdokumentované v Resource Kits pre špecifické operačné systémy, rovnako ako v databáze Microsoft Knowledge Base.

Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúce články v Microsoft Knowledge Base:
171567 Systém Windows NT 4.0 ServiceProvider prioritné hodnoty neuplatňujú
139270 Ako zmeniť názov rozlíšenie poradie na Windows 95 a Windows NT
119372 Nastavenie poradie vyhľadávania rozlíšenie názvu pre TCP/IP-32

Riešenie problémov

Problém: Klient je schopné vyriešiť názov hostiteľa.

Kroky na riešenie problémov:

Ak klient nemôže preložiť názov hostiteľa, potom je to najlepšie na overenie hostiteľského mali byť s použitím názvov postupnosť uvedené vyššie, že klient. Ak názov neexistuje v žiadnom zdroje, ktoré klient používa, potom musí rozhodnúť, ktorý prostriedok ju pridať. Ak názov existuje v jednom z zdrojov, napríklad DNS server alebo služba Windows Internet Name Service Server (WINS) a klient je nie vyriešenia meno správne, sústrediť vašu pozornosť na riešenie problémov špecifických zdroja.

Tiež potvrdiť, že klient sa pokúša vyriešiť názov hostiteľa a nie Názov NetBIOS. Mnohé aplikácie majú viacero metód, ktoré môžu využiť na preklad názvov, platí to najmä pre poštu a databázy aplikácie. Žiadosť môže byť nakonfigurovaný na pripojenie k zdrojov pomocou systému NetBIOS. V závislosti od konfigurácie klienta môže obísť klienta preklad názvu hostiteľa. Odtiaľ bude potrebné buď zmenou typ pripojenia TCP/IP sockets alebo na riešenie problému ako NetBIOS problém.

Problém: Klient rieši názov veľmi pomaly alebo nenájde riešenie názov a trvá dlho správu zlyhanie.

Kroky na riešenie problémov:

Majú serverov DNS nakonfigurovaných vo konfiguráciu TCP/IP klienta, ale Server nie je k dispozícii klientovi zvyčajne spôsobuje to. Pretože Protokol TCP/IP predpokladá sieť nespoľahlivé, klient bude opakovane pokus o pripojenie na DNS server pred vzdali pokus o dotazu. Klient sa potom pokúsi dotaz druhý servera DNS, ak je jedna nakonfigurovaný a mať rovnaký čas na neúspech. Len potom bude klient krok prostredníctvom s protokolom NetBIOS meno uznesenie ako je popísané vyššie.

Existujú tri spôsoby prístupu tento problém.

 • Ak názov hostiteľa správne do hostiteľského súboru, bude pred klient sa pokúša dotaz DNS vyriešiť. Tento roztok funguje No ak servery DNS sú dočasne nedostupná a tam je malý počet názvov hostiteľov, ktoré treba vyriešiť. Ru?né konfigurovanie Súbory hosts pre početné klientov môže byť neprimerane vysoká. -alebo-

 • Ak servery DNS sú k dispozícii, ale adresy servera DNS v Konfigurácia protokolu TCP/IP klientov sú nesprávne, potom opravuje tieto adresy umožní klientom kontaktovať servery DNS okamžite. Dokonca aj vtedy, ak DNS server hlási, že nemôžu vyriešiť meno, to sa stane oveľa rýchlejšie ako ak klient nemôže dosiahnuť Server DNS na všetkých. -alebo-

 • Ak servery DNS sa konfigurujú na klientovi, ale tieto servery sú trvalo nedostupný, potom odstráňte IP adresy DNS servery z konfigurácie klienta. Klient potom obíde DNS lookup bez meškania. -alebo-

 • Ak záznamy v databáze DNS sú chýbajúce alebo nesprávne, potom tam bude oneskorenie ako servery DNS dotazu ďalšie servery DNS pred podávania správ že nie je možné preložiť názov. To zvyčajne spôsobiť oneskorenie len pár sekúnd.
Ďalšie informácie o TCP/IP a meno uznesenie, pozrite si prosím nasledujúce bielej knihy k dispozícii na serveri Microsoft anonymný ftp:
Názov súboru: Tcpipimp2.doc
Umiestnenie: FTP://FTP.Microsoft.com/bussys/Winnt/Winnt-docs/Papers/
Názov: "systému Microsoft Windows NT 3.5/3.51/4.0: TCP/IP implementácie Podrobnosti zásobníka protokolu TCP/IP a Services, verzia 2.0. "

Vlastnosti

ID článku: 172218 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB172218 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:172218

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com