Komunikaty o błędach MAPI podczas importowania lub eksportowania wiadomości w programie Outlook Express

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 179637 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas próby importowania wiadomości do programu Outlook Express może zostać wyświetlony komunikat o błędzie następującymi danymi:
Wiadomości nie mogą zostać zaimportowane z klienta MAPI. Wystąpił błąd.
Jeśli próbujesz wyeksportować wiadomości z programu Outlook Express, może zostać wyświetlony komunikat o błędzie następującymi danymi:
Nie można wykonać eksportu. Wystąpił błąd podczas inicjowania MAPI.

Przyczyna

To zachowanie może wystąpić, jeśli spełniony jest jeden z następujących warunków:
 • Importuj pocztę z programu Outlook do programu Outlook Express, ale programu Outlook jest usuwane z komputera przed próbował importowania wiadomości do programu Outlook Express.
 • Można skonfigurować program Outlook Express jako domyślny Simple Messaging aplikacji programowania interface (MAPI) klienta.
 • Importowanie lub eksportowanie poczty z programu Outlook Express, a nie masz zainstalowanego na komputerze programu Outlook.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, spróbuj wykonać jedną z następujących metod, odpowiednio dla danej sytuacji.

Metoda 1: Tymczasowo ponownej instalacji programu Outlook

Jeśli importujesz pocztę z programu Outlook do programu Outlook Express, ale program Outlook został już usunięty z komputera, zainstaluj ponownie program Outlook, a następnie ponownie spróbuj zaimportować pocztę.

Metoda 2: Zmień ustawienia MAPI

Skonfigurować program Outlook Express nie być domyślnego klienta interfejsu Simple MAPI, przed zaimportowaniem elementów poczty. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Uruchom ponownie komputer, a następnie uruchom program Outlook Express.
 2. W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje.
 3. Na karcie połączenie kliknij przycisk Zmień , aby otworzyć okno dialogowe Właściwości internetowe .
 4. Na karcie Programy kliknij aplikacji e-mail niż program Outlook Express na liście Poczta E-mail . Kliknij przycisk Zastosuj, a następnie kliknij przycisk OK.
 5. Kliknij przycisk OK ponownie, aby zamknąć okno dialogowe Opcje .
 6. Zamknij program Outlook Express, a następnie ponownie uruchom program Outlook Express.

  Teraz można importować lub eksportować wiadomości.
Uwaga: po zakończyć importowanie lub eksportowanie procesu, można skonfigurować program Outlook Express jako domyślnego klienta MAPI. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu konfigurowania programu Outlook Express jako domyślnego klienta MAPI kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
178077 Ustaw program Outlook Express jako domyślnego klienta interfejsu Simple MAPI

Metoda 3: Uaktualnienie do systemu Windows Live Mail Aby zaimportować lub wyeksportować wiadomości

Poczta usługi Windows Live jest program poczty e-mail, które należy zainstalować na danym komputerze. Ponieważ Poczta usługi Windows Live wiadomości są przechowywane na komputerze, można uzyskać dostęp, przeczytał i redagowania wiadomości e-mail, nawet wtedy, gdy użytkownik nie są połączone z Internetem. Po połączeniu, Poczta usługi Windows Live wysyła i odbiera wiadomości i aktualizuje swoje konta.

Aby pobrać program Poczta usługi Windows Live, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://GET.Live.com/wlmail/overview
Aby uzyskać więcej informacji na temat programu Poczta usługi Windows Live odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/en-US/Help/4b30d3d6-abe2-46d1-a5fd-4a1ba786a1381033.mspx

Więcej informacji

Program Outlook Express import i eksport możliwości są ograniczone do skrzynki pocztowej programu Exchange Server lub pliku pst programu Outlook. Są one dostępne tylko wtedy, gdy program Outlook jest zainstalowany.

Jeśli program Outlook nie jest zainstalowany, i rozpocznij importowanie lub eksportowanie działania, niezbędne pliki obsługi nie występują dla programu Outlook Express do ukończenia akcji. Następnie pojawi się następujący komunikat o błędzie:
Nie można wykonać eksportu. Wystąpił błąd podczas inicjowania MAPI.

Materiały referencyjne

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących programu Outlook Express kliknij następujące numery artykułów w celu wyświetlenia tych artykułów z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
257173 Jak ręcznie eksportować i importować wiadomości w programie Outlook Express
270670 Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić dane z programu Outlook Express
Jeśli wymienione tu artykuły nie pomogą w rozwiązaniu problemów lub występują symptomy inne niż te, które są opisane w tym artykule, szukaj więcej informacji w bazie wiedzy Microsoft Knowledge Base. Aby przeszukać bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com
Następnie wpisz tekst otrzymanego komunikatu odbierania lub wpisz opis problemu w polu Wyszukiwanie w pomocy technicznej (Baza wiedzy) .

Właściwości

Numer ID artykułu: 179637 - Ostatnia weryfikacja: 18 listopada 2013 - Weryfikacja: 5.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0
Słowa kluczowe: 
kbresolve kbenv kberrmsg kbprb kbmt KB179637 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 179637

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com