Popis nástroja systému Microsoft informácie (Msinfo32.exe)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 184075
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Systém Windows 98 obsahuje nástroj nazvaný Microsoft systémové informácie (Msinfo32.exe). Tento nástroj môžete použiť na zhromaždenie informácií o vašej počítača, diagnostikovať problémy s počítačom alebo iné nástroje ktoré sú súčasťou systému Windows 98. Tento článok popisuje Microsoft Systém informačný nástroj.

DALSIE INFORMACIE

Informácie o systéme Microsoft zhromažďuje systémové informácie, ako napríklad zariadenia ktoré sú nainštalované v počítači alebo ovládače zariadenia načítaný v vaše počítač, a poskytuje ponuka pre zobrazovanie tém súvisiacich systému. Microsoft systémové informácie môžete používať na diagnostiku otázok, počítač, pre napríklad ak máte displej otázky, môžete použiť Microsoft System Informácie potrebné na určenie, aké zobrazovací adaptér je nainštalovaný na vašom počítač a zobraziť stav jeho ovládače.

Informácie o systéme Microsoft poskytuje tiež prístup k iných nástrojov môžete použiť na riešenie problémov.

Informácie o systéme Microsoft udržiava história ovládače zariadení, sú nainštalované v počítači. Ak nepoznáte počítač to nedávne História, použitie informácie o systéme Microsoft lepšie pochopiť, čo má sa stalo v minulosti. Ak zariadenie nepracuje správne a jeho História označuje nedávnom upgrade na nový ovládač, nahradiť ovládača s pôvodný ovládač a testu vidieť, ak je problém vyriešený. Ak nainštalujete aktualizáciu z webovej lokality Windows Update a to nesplní svoj očakávania, obnoviť pôvodné súbory spustením Sprievodcu aktualizáciou Odinštalovať z ponuky Nástroje Microsoft systémové informácie. Ak váš pracoval pokuty včera, ale nie je počítač správne dnes, skúste pracovných obnovenie včerajšej konfiguračné súbory spustením prostredia založeného na MS-DOS Program Kontrola databázy Registry s parametrom reštartujte.

Ďalšie informácie o používaní kontrola databázy Registry v systéme Windows 98, pozri článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 183887
Názov: Opis nástroj Checker Registry systému Windows (Scanreg.exe)

Spustiť Microsoft systémové informácie, použite buď metódy:

Postup č. 1

Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy, ukážte na položku Príslušenstvo, ukážte na systém Nástroje a potom kliknite na položku Systémové informácie.

Metóda 2

Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Spustiť, zadajte "msinfo32.exe" (bez úvodzoviek) Otvorené políčko a potom kliknite na tlačidlo OK.

Poznámka: Pri spustení informácie o systéme Microsoft s touto metódou môžete môžete určiť súbor .cab, ktorý bol generovaný nástroj na hlásenie chýb systému Windows.

Informácie o nástroj na hlásenie chýb systému Windows, kliknite na tlačidlo Štart, na položku Pomocník, kliknite na kartu Register, zadajte "windows správa" (bez úvodzoviek), a dvakrát kliknite na tému nástroj na hlásenie chýb systému Windows.

Informácie zobrazené v Microsoft systémové informácie je rozdelený do nasledujúce tri kategórie:
 • Hardvérové prostriedky
 • Súčasti
 • Softvérové prostredie
Nasledujúce časti popisujú kategórií a subkategórií, ktoré sú Zobrazí informácie o systéme Microsoft, a vysvetliť, ako môžete použiť tieto informácie, keď riešenie problémov s počítačom.

Systémové informácie

Kategórii systémové informácie poskytuje všeobecný profil vašej počítač. Tieto informácie zahŕňajú:
 • Verzia systému Windows
 • Verzia programu Internet Explorer
 • Typ centrálna procesorová jednotka (CPU)
 • Výška pamäť a systémové prostriedky
 • Celkových a voľných pevnom disku
 • Systém súborov pre každú oblasť
Tieto informácie použiť na začiatku procesu riešenia problémov s vypracovať základné obraz o životné prostredie, v ktorom sa vyskytuje problém.

Hardvérové prostriedky

Kategória hardvérové prostriedky zobrazí špecifické nastavenia hardvéru, takéto ako žiadosti pridelené alebo použité prerušenie (IRQ), vstup/výstup (I/O) adresy a adresy pamäte. Nasledujúci zoznam je podkategórií zahrnuté v kategórii Hardvérové prostriedky.

Konflikty alebo zdieľanie:

Zoznamy označený prostriedok konflikty medzi priemyselných štandardov Architektúra (ISA) zariadenia, a identifikuje prostriedkov zdie?aných periférne zariadenie Komponent prepájajú (PCI) zariadenia. Tieto informácie použiť na pomoc identifikovať hardware konflikty.

DMA:

Správy kanály priameho prístupu pamäte (DMA) pri používaní zariadenia pomocou nich, a tie, ktoré sú zadarmo na použitie.

Vynútený hardvér:

Zobrazí zoznam hardvérových zariadení, v ktorom bola vypnutá PnP konfigurácie a nastavenia prostriedkov, ktoré majú ručne nastaviť na prostriedky zadané používateľom. Vynútený hardvér by vzťahuje aj na pomôcky, ktoré sa nezúčastňujú PNP procesov ako napríklad staršie zariadenia ISA. Táto informácia je užitočné, keď chcete riešiť konflikty prostriedkov Plug and Play.

I /:

Zobrazí zoznam všetkých rozsah I/O portu v použitie a zariadenia, ktoré používajú každý rozsah.

IRQ:

Sumarizuje využitia IRQ, identifikuje zariadenie, ktoré využíva IRQ a zoznamy Voľný IRQ.

Pamäť:

Zoznam rozsahov adries pamäte používa zariadeniami.

Súčasti

Kategória zložiek zobrazuje informácie o systéme Windows 98 konfigurácia. Toto zahŕňa stav vášho ovládačov zariadení v sieti komponenty a multimediálneho softvéru. Existuje aj komplexné vodiča História a súhrn zariadenia, ktoré možno nepracuje správne. V Nasledujúci zoznam je subkategórií zahrnuté do kategórie zložiek.

Multimédiá:

Zoznamy zvukovú kartu a hracie zariadenie informácie.

Multimédia - Audio:

Zobrazí zvukové kodeky, ktoré sú načítané.

Multimédia - Video:

Zoznam video kodeky, ktoré sú načítané.

Multimédia - CD-ROM:

Zobrazí písmeno jednotky a model jednotky CD-ROM. Ak sa údaje CD-ROM v jednotke, informácie o systéme Microsoft taktiež vykoná test prenos údajov.

Displej:

Zobrazí video karta a monitor informácií.

Infračervený prenos:

Zobrazí zariadenie s infračerveným prenosom informácií.

Vstup:

Zobrazí klávesnicu a myš informácií.

Rôzne:

Zobrazí informácie o akékoľvek rôzne komponenty.

Modemy:

Zoznamy modem informácie.

Sieť:

Zobrazí sieťové adaptér, klient a informácií o protokole.

Sieť - Winsock:

Zobrazí verziu, opis a stav informácie Winsock.

Porty:

Zobrazí informácie o sériové a paralelné porte.

Skladovanie:

Zobrazí informácie o pevných diskov, disketové jednotky, vymeniteľné médiá, a radiče.

Tlač:

Zoznamy nainštalované tlačiarne a ovládače tlačiarne.

Problémové zariadenia:

Zoznamy zariadení s otázkami. Zoznamy každé zariadenie, ktoré je označené v zariadení Manažér, a zobrazí zodpovedajúce informácie o stave.

USB:

Zoznamy Universal Serial Bus (USB) radiče a ovládače, ktoré sú .

História:

Zoznam kompletné ovládač História alebo dejiny posledných sedem dní. Toto môže byť užitočné na sledovanie zmien konfigurácie počítača.

Systém:

Zobrazí informácie o vašom počítači základný vstupno-výstupný systém (BIOS), doske a iných zariadení systému.

Poznámka: Môžete zvoliť zobrazenie základné informácie, rozšírené informácie, alebo História Ak komponent má ovládač zariadenia.

Softvérové prostredie

Kategória Softvérové prostredie zobrazuje softvéru, načítaného v vaše pamäte počítača.

Ovládače - kernelu:

Zoznam ovládače režimu jadra (ring 0), ktoré sú načítané.

Ovládače - ovládačoch systému MS-DOS:

Zoznamy zariadení v reálnom režime ovládače, ktoré sú načítané.

Ovládače - ovládače používateľského režimu:

Zobrazí zoznam ovládačov zariadení používateľskom režime (ring 3), ktoré sú načítané.

Zavedené 16-bitové moduly:

Zoznamy 16-bitový systém-úrovni dynamické knižnice prepojení (.dll) a programy načítané. Toto môže byť užitočné pre ladenie softvéru otázky, ako napríklad uplatňovanie fault chyby.

Zavedené 32-bitové moduly:

Zoznamy 32-bitový systém-úrovni dll a programy, ktoré sú načítané. To môže byť užitočná pre odlaďovanie programu softvér otázok, ako napríklad uplatňovanie fault chyby.

Spustené úlohy:

Zoznamy súčasnosti beh spustiteľné súbory alebo programy. Tento balík poskytuje komplexný pohľad procesy spustené na počítači.

Programy pri spustení:

Zoznamy programy spustiť automaticky buď z databázy registry, štarte priečinok alebo súbor Win.ini.

Systémové zavesenia:

Zoznam programov, ktoré sú rezidentmi v pamäti a hákov systémových volaní.

OLE registrácia - súbor INI:

Zobrazí priradenia súborov OLE riadený rôzne súbory .ini.

OLE registrácia - databázy Registry:

Zobrazí priradenia súborov OLE, ktoré sú kontrolované databázy Registry.

Poznámka: Informácie o hardvéri nie je k dispozícii v núdzovom režime. Zatiaľ čo Microsoft Systémové informácie môžete spustiť v núdzovom režime, je obmedzený na zobrazovanie informácie o súčasti systému a softvérové prostredie.

Ak chcete riešiť problémy so systémom Windows 98, spoločnosť Microsoft odporúča začnete s nástrojom Microsoft System Information. Znížiť čas potrebné na spustenie ďalších problémov alebo systému nástrojov, môžete začať nasledujúce programy z ponuky Nástroje Microsoft systémové informácie:
 • Nástroj na hlásenie chýb systému Windows
 • Aktualizácia Sprievodca odinštalovanie
 • Kontrola systémových súborov
 • Nástroj na overenie podpisu
 • Kontrola databázy Registry
 • Automatické vynechanie ovládača Agent
 • Program Dr. Watson
 • Pomôcka konfigurácie systému
 • ScanDisk
 • Správca konfliktov verzií
Ďalšie informácie o tom, ako použiť tieto programy, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na Pomocníka, kliknite na kartu Register, zadajte "titul vhodný systém nástroj"(bez úvodzoviek) a potom dvakrát kliknite na príslušné Príbuzné témy Pomocníka.

Vlastnosti

ID článku: 184075 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB184075 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:184075

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com