Programu DirectX: Opis narzędzia diagnostycznego DirectX

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 190900 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Jeśli w tym artykule nie opisano użytkownika związanych ze sprzętem wydanie, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web, aby wyświetlić więcej artykułów dotyczących sprzęt:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?SID=460
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule opisano narzędzie diagnostyczne DirectX (Dxdiag.exe) dołączone do programu Microsoft DirectX.

Więcej informacji

Narzędzie diagnostyczne DirectX ma na celu pomóc Rozwiązywanie problemów związanych z DirectX.

Domyślny folder instalacji Dxdiag.exe dla systemu Microsoft Windows 2000 i Microsoft Windows XP jest:
C:\Windows\System32
Aby uruchomić narzędzie diagnostyczne DirectX, kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz Program DxDiag w Otwórz a następnie kliknij przycisk OK.

Poniższa lista zawiera opis każdej karcie Narzędzie diagnostyczne DirectX okno dialogowe.

System

W System Karta zawiera informacje o systemie — informacje komputer i określa wersję programu DirectX, na którym jest zainstalowany na komputer.

Pliki DirectX

W Pliki DirectX Karta zawiera nazwę pliku i numer wersji każdego pliku programu DirectX, który jest zainstalowany na tym komputerze jako również jako nazwę pliku i numer wersji wiele typowych plików, które są używane przez gry, które są uruchomione w DirectX.

Jeśli diagnostyczne DirectX Narzędzie wykryje problem z plikiem programu DirectX, w pojawi się komunikat ostrzegawczy Uwagi pole.

Ekran "N'

('N"numer urządzenia wyświetlającego fizycznego.)

W Wyświetlanie Karta zawiera bieżące ustawienia ekranu i umożliwia Możesz wyłączyć moduł DirectDraw, Direct3D lub przyspieszenie teksturowania AGP. Ta karta Umożliwia również testów DirectDraw i Direct3D. Przekazywanie tych badań wskazuje pliki wykonawcze DirectX Graphics były zainstalowany i działa poprawnie. Nie jest kompleksowy test sprzętu komputera.

W Wyświetlanie Karta zawiera również dostępną pamięć urządzenia przenośnego i powiedzieć Jeśli sterownik wideo ma przekazany przez firmę Microsoft Windows Hardware Quality Labs (WHQL) badania reżim poprzez sprawdzenie czy Czy WHQL Logo jest ustawiona na Tak lub Nr.

Uwaga DxDiag.exe nie można zgłosić pamięci, który jest używany w czasie, Uruchamia. Dlatego nie jest niczym nadzwyczajnym, aby wyświetlić mniej pamięci od użytkownika wyposażony w kartę graficzną.

Jeśli narzędzie diagnostyczne DirectX problem z ustawieniami wyświetlania w pojawi się komunikat ostrzegawczy Uwagi pole.

Dźwięk

W Dźwięk na karcie są wyświetlane bieżące dźwięku ustawienia i umożliwia przetestowanie DirectSound. W Dźwięk Karta powiedzieć Jeśli sterownik audio jest "podpisany" - oznacza, że ma przekazany laboratoria jakości sprzętu Microsoft Windows badania reżim.

Suwak Poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku jest używany do skorygowania jego błędami audio który może być spowodowane przez niektóre sterowniki audio. Zmniejszenie przyspieszenia przez jeden poruszeniu i re-testing aplikacji jest najlepszym sposobem rozwiązywania Problemy audio DirectSound. Obniżając poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku z domyślne ustawienie "pełne przyspieszenie" mogą wyłączyć Zaawansowane audio techniki przetwarzania, takich jak spatialization 3D z funkcjonowaniem.

Jeśli narzędzie diagnostyczne DirectX wykryje problem z ustawieniami dźwięku w polu Uwagi wyświetlany jest komunikat ostrzegawczy.

Muzyka

W Muzyka na karcie są wyświetlane bieżące MIDI ustawienia i umożliwia testowanie DirectMusic składnik DirectX.

Jeśli narzędzie diagnostyczne DirectX wykryje problem z DirectMusic, w polu Uwagi wyświetlany jest komunikat ostrzegawczy.

Uwaga DirectMusic to nowy składnik zawarte w ppkt 6.1 DirectX.

Dane wejściowe

Karta danych wejściowych zawiera listę urządzeń wejściowych, podłączone do komputera i sterowniki urządzeń wejściowych zainstalowanych na komputerze.

Jeśli DirectX Narzędzie diagnostyczne wykryje problem z urządzeniem wejściowym lub urządzenie wejściowe Sterownik komunikat ostrzegawczy jest wyświetlany w polu Uwagi.

Sieci

W Sieci Karta zawiera listę zarejestrowanych DirectPlay Dostawcy usług. Są to metody połączenia, które będą DirectPlay współdziałać. Rozwiązanie problemu z rejestrem w tym miejscu zwykle może być rozpoznana przez ponowne zainstalowanie programu DirectX.

Zarejestrowane Lobyable DirectPlay Sekcja aplikacje Wyświetla listę wszystkich aplikacji, które powiadomiły DirectX, używają DirectPlay dla potrzeb komunikacji sieciowej. Rejestr Błąd w tym miejscu zwykle można rozwiązać przez usunięcie i ponowne zainstalowanie aplikacja.

Testowanie programu DirectPlay otwiera okno rozmowy nad DirectPlay za pomocą ustawień można określić. Systemy, które nie może pomyślnie rozmawiać z jednym tutaj innego prawie na pewno będzie mógł ustanowić połączenia sieciowego w ramach gry.

Jeśli narzędzie diagnostyczne DirectX wykryje problem z Dostawca usługi DirectPlay lub aplikacji w wyświetlany jest komunikat ostrzegawczy pole notatki.

Więcej pomocy

Jeśli nie można rozwiązać problemu DirectX przy użyciu poprzedniego Rozwiązywanie problemów z kart, można użyć Więcej pomocy TAB Kontynuuj rozwiązywanie problemów problem.

Poniższa lista zawiera Opis funkcji każdego przycisku na Więcej Pomoc Karta:
 • Rozwiązywanie problemów
  W Rozwiązywanie problemów przycisk Uruchamia Rozwiązywanie problemów z DirectX.
 • Dźwięk
  W Dźwięk przycisk uruchamia dźwięku Narzędzie do rozwiązywania problemów.
 • Formant MSInfo
  W Formant MSInfo przycisk uruchamiania Msinfo32.exe narzędzie zbiera informacje systemowe dotyczące komputera. Plik utworzony przez Msinfo32.exe mogą być wysyłane do pomocy technicznej firmy Microsoft do pomóc rozwiązać problemy trwałe.
 • Zastępowanie
  W Zastępowanie przycisk zmiany częstotliwość odświeżania DirectDraw.
Uwaga Firma Microsoft zaleca zmianę częstotliwości odświeżania DirectDraw w celu rozwiązywania ogólnych problemów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 190900 - Ostatnia weryfikacja: 21 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows Millennium Edition
Słowa kluczowe: 
kbtshoot kbdisplay kbsound kbnetwork kbinfo kbui kbmt KB190900 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:190900

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com