Makale numarası: 214081 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir Microsoft Excel çalışma sayfasında tek tek hücreleri kilitlemek nasıl. Yordamı kullanmak için bağlıdır Kilitli veya kilitsiz kalmasını istiyorsanız çalışma sayfasındaki hücrelere çoğunluğu istiyorsunuz.

Not: bir hücreyi Kilitle ve çalışma sayfasını koruduktan sonra hücreye veri yazın, hücredeki verileri değiştiremez veya hücre (hücre biçimlendirme gibi) diğer özniteliklerini değiştirmek.

Daha fazla bilgi

Bir Excel çalışma sayfasındaki tek tek hücrelerin kilidini açmak için kullanmak Aşağıdaki yordamlar.

Kilitli hücreleri çoğunluğu istiyorsanız

Çoğu çalışma sayfasındaki hücreleri kilitlemek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Kalmasını istediğiniz hücreleri seçin. korumasız. (Bitişik olmayan) bitişik olmayan hücreleri seçmek için ctrl tuşunu basılı tutun ve korunmasız kalır olan hücreler'i tıklatın.
 2. Excel 2007 ' den önceki sürümlerinde bulunan Biçim menüsünde,'ı tıklatın Hücrelerive ardından Koruma sekmesini tıklatın. Excel 2007 veya sonraki sürümlerde, Hücreleri Biçimlendir iletişim kutusunda tıklatarak Göster Genişlet alt sağ tarafındaki düğmeye Yazı tipi bölümü Giriş Şerit ve'ı tıklatın Koruma sekmesini tıklatın.
 3. Temizlemek için tıklatın Kilitli onay kutusunu seçin ve'ı tıklatın TAMAM.
 4. Excel 2007 ' den önceki sürümlerinde bulunan Araçlar menüsü, Korumave ardından Sayfayı Koru. Excel 2007 veya sonraki sürümlerde,'ı tıklatın. Gözden geçirme sekmesini tıklatın ve Sayfayı Koru. İstediğiniz birini ve ardından, bir parola yazınTAMAM.

Kilitlenmemiş hücreleri çoğunluğu istiyorsanız

Kilidi çalışma sayfasındaki hücreleri çoğunluğu bırakmak için u adımları izleyin adımlar:
 1. Tüm çalışma sayfasını tıklatarak seçin. Tümünü Seç (satır 1 ve sütun a başlıkları burada karşılamak çalışma sayfasının sol üst köşesindeki gri dikdörtgen) düğmesini veya ile ctrl + a veya ctrl + ÜSTKARAKTER + boşluk çubuğu tuşuna basın.
 2. Excel 2007 ' den önceki sürümlerinde bulunanBiçim menüsünde,'ı tıklatın Hücrelerive ardından Koruma sekmesini tıklatın. Excel 2007 veya sonraki sürümlerde, Hücreleri Biçimlendir iletişim kutusunda tıklatarak Göster Genişlet alt sağ tarafındaki düğmeye Yazı tipi bölümü Giriş Şerit ve'ı tıklatınKoruma sekmesini tıklatıp temizleyin Kilitli onay kutusunu seçin ve'ı tıklatın TAMAM.
 3. İstediğiniz hücreleri seçin. koruma. (Bitişik olmayan) bitişik olmayan hücreleri seçmek için ctrl tuşunu basılı tutun ve korumak istediğiniz hücreler'i tıklatın.
 4. Geri dönün Hücreleri Biçimlendir iletişim kutusunu tıklatın ve sonra Koruma sekmesini seçmek için tıklatın Kilitli onay kutusunu işaretleyin ve sonra tıklatın TAMAM.
 5. Excel 2007 ' den önceki sürümlerinde bulunanAraçlar menüsü, Korumave ardından Sayfayı Koru. Excel 2007 veya sonraki sürümlerde,'ı tıklatın. Gözden geçirme sekmesini tıklatın ve Sayfayı Koru. İstediğiniz birini ve ardından, bir parola yazın TAMAM.

Referanslar

Kilitleme hücreleri ve çalışma sayfalarını koruma hakkında daha fazla bilgi için tıklatın Microsoft Excel Yardımı üzerindeYardım Menü, türü Hücreleri Kilitle Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı'nı tıklatın ve sonra Arama döndürülen konuları görüntülemek için.

Parolaları kullanma konusunda ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
189126 Eksik veya geçersiz parola ile ilgili Microsoft İlkesi
Hücreleri kilitlemek ve çalışma sayfalarını koruma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
264372 Hücreleri Biçimlendir iletişim kutusundaki ayarları XL2000: Denetleme ve anlama
211710 XL2000: Korumalı bir çalışma sayfasındaki hücreleri birleştirilmemiş hale gelebilir
214337 XL2000: Bazı hücreler sekme veya ÜSTKRKT + SEKME kullanarak seçili olmayan bir çalışma sayfasındaki
213661 XL2000: Kilitli olmayan hücreler koruması etkin olan altı çizili değil

Özellikler

Makale numarası: 214081 - Last Review: 16 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbmt KB214081 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 214081

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com