ID článku: 2271812 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

V počítači se systémem Windows Vista Centrum zabezpečení systému Windows vás upozorní, že je vypnuta brána Firewall systému Windows. Po klepnutí na tlačítko Zapnout nyní v Centru zabezpečení systému Windows Chcete-li zapnout bránu firewall systému Windows zobrazí se následující chybová zpráva:
Centru zabezpečení nelze zapnout bránu Firewall systému Windows.

V konzole služby zjistíte, že není spuštěna služba Brána Firewall systému Windows, i v případě, že služba je nakonfigurována na automatické spouštění. Můžete ručně spustit službu Brána Firewall systému Windows, zobrazí se následující chybová zpráva:
Systém Windows nemohl spustit brány Windows Firewall v místním počítači. Další informace naleznete v systémovém protokolu událostí. Pokud se služby jiných výrobců, obraťte se na dodavatele služby a odkazují na kód chyby-5.
Poznámka: Chcete-li otevřít konzolu služby, klepněte na tlačítko Start
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
tlačítko Start
, klepněte na tlačítko Spustit, typ Services.msca potom klepněte na tlačítko OK.

Příčina

Tomuto problému může dojít, pokud účet, který slouží ke spuštění služby Brána Firewall systému Windows nemá oprávnění k přístupu související položky registru.

Řešení

Diagnostikovat a vyřešit problém automaticky

Automaticky opravit problém, klepněte na ikonu Fix It. Pokud se zobrazí upozornění zabezpečení, klepněte na příkaz Spustit.


Microsoft Fix it 9810866

Další informace

Další informace o bráně Firewall systému Windows pro systém Windows 7 klepněte na tlačítko: http://Windows.microsoft.com/en-us/Windows7/Products/features/Windows-Firewall

Chcete-li získat další informace o bráně Firewall systému Windows pro systém Windows Vista, navštivte: http://Windows.microsoft.com/en-us/Windows-Vista/Understanding-Windows-Firewall-Settings

Vlastnosti

ID článku: 2271812 - Poslední aktualizace: 9. dubna 2013 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
  • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
  • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
  • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Business 64-bit edition
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
Klíčová slova: 
kbprb kbtshoot kbsurveynew kbmatsfixme kbexpertisebeginner kbexpertiseinter kbmt KB2271812 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2271812

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com