Popis použití mezipaměti na disku se serverem SQL Server každý správce databáze byste měli vědět.

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 234656 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Databázový systém odpovídá především za přesné uložení a načtení dat, dokonce i v případě, že systém neočekávané chyby.

Systém musí zaručovat nedělitelnost a životnosti transakcí při účtování pro aktuální spuštění, více transakcí a různých bodů selhání. To je často nazývají vlastnosti ACID (nedělitelnost, konzistence, izolace a trvanlivost).

Tento článek řeší důsledky na disku do mezipaměti. Doporučujeme, abyste si přečetli následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base pro další vyjasnění na ukládání do mezipaměti a alternativní selhání režimu diskuse:
86903SQL Server a ukládání do mezipaměti řadiče disků
46091Pomocí pevného disku řadič mezipaměti se serverem SQL Server
230785Protokolování serveru SQL Server 7.0 a SQL Server 2000 a algoritmy úložiště dat rozšířit spolehlivost dat
Doporučeny jsou také následující dokumenty:

Další informace

Microsoft SQL Server 2005, SQL Server 2000, SQL Server 7.0, starší verze serveru SQL Server a mnoho běžných databáze produktů na trh dnes protokol zápisu napřed protokolování (WAL).
Zápis napřed protokolování protokolu (WAL)
Pojem protokol způsobem vynikající k popisu WAL. Je konkrétní a definovanou sadu kroků implementace nezbytné zajistit, že data jsou uloženy a vyměňovaných správně a lze obnovit až k známý stav v případě selhání. Stejně jako síť obsahuje definovaný protokol pro výměnu dat konzistentní a chráněné způsobem, aby příliš ani WAL popisují protokol, který chcete chránit data.
Všechny verze serveru SQL Server otevírat soubory protokolu a dat, které jsou pomocí funkce Win32 CreateFile. Člen dwFlagsAndAttributes zahrnuje možnost FILE_FLAG_WRITE_THROUGH při otevření serverem SQL Server.
FILE_FLAG_WRITE_THROUGH
Tato možnost určuje, že systém zápis prostřednictvím jakékoli mezilehlé mezipaměti a přejít přímo na disk. Systém může stále mezipaměti operace zápisu, ale lazily nelze vyprázdnit je.

FILE_FLAG_WRITE_THROUGH možnost zajišťuje, že při zápisu operace vrátí úspěšné dokončení jsou data uložena v úložišti stabilní správně. To zarovná specifikace protokolu zápisu dopředu protokolování (WAL) pro zajištění data.
Mnoho disky (SATA, ATA, SCSI a IDE založené) obsahují základní desce mezipamětí 512 KB, 1 MB a větší. Jednotky mezipamětí obvykle spoléhají na kondenzátor a není záložní baterií řešení. Tyto mechanismy mezipaměť nemůže zaručit cyklu zápisů přes napájení nebo selhání podobné bodu. Jejich záruku pouze po skončení operace zápisu odvětví. Jako jednotky nadále růst ve velikosti, mezipaměti se stanou větší a větší množství dat, může vystavit při selhání.

Rozšířené systémy ukládání do mezipaměti řadiče zakázání ukládání do mezipaměti na disku a poskytují funkční záložní baterií, ukládání do mezipaměti řešení. Těchto mezipamětí zachovat data v mezipaměti pro několik dní a dokonce umožňují ukládání do mezipaměti karty uváděné v druhém počítači. Po obnovení napájení správně, unwritten data předtím, než je povolen přístup k jakékoli další data zcela vyprázdněn. Procento čtení je mnoho povolit versus mezipaměť pro zápis pro optimální výkon. Některé obsahují oblasti pro ukládání velkých pamětí. Ve skutečnosti velmi specifické segmentu trhu, Někteří dodavatelé hardwaru poskytují špičkových záložní baterií disku do mezipaměti v systémech s více GB mezipaměti. To může výrazně zlepšit výkon databáze.

Vstupně-výstupní přenosy, které jsou provedeny bez použití mezipaměti lze výrazně delší z důvodu sazby odstřeďování pevný disk, mechanické čas, který je nutný k přesunutí vedoucích jednotky a jiné omezující faktory. Instalace serveru SQL Server jsou zaměřený na systémy, které poskytují ukládání do mezipaměti řadiče. Tyto řadiče mezipaměti na disku zakázat a poskytují stabilní médií ukládá splňovat požadavky stanovené v/V serveru SQL. Jsou-li se vyhnout výkonu problémy týkající se hledání na disku a zapisovat časy pomocí různých optimalizace ukládání do mezipaměti řadiče.

Existuje mnoho typů implementací subsystému. RAID a SAN jsou dva příklady těchto typů implementacích subsystému. Tyto systémy jsou obvykle integrovány s rozhraním SCSI jednotky. Existuje několik důvodů pro tento. Následující část popisuje genericky důležité informace o vysoké úrovni jednotky.

Disky SCSI:
 • Obvykle jsou vyráběny pro těžká použití.
 • Jsou obvykle zaměřený na implementace více uživatelů, založené na serveru.
 • Mají obvykle lepší té doby selhání sazby než implementacemi.
 • Obsahuje propracované heuristiku umožňující odhadnout bezprostřední selhání.
Implementací jiné jednotky, například IDE ATA a SATA:
 • Obvykle jsou vyrobeny pro použití světla a střední cla.
 • Jsou obvykle zaměřený na jediné aplikace založené na uživatele.
 • Některé novější implementace obsahují složité heuristiku umožňující odhadnout bezprostřední selhání.
Bez SCSI, řadiče založené na ploše vyžadují další hlavního procesoru šířky pásma (CPU) a jsou často omezeny dle jediného příkazu aktivní. Například při-SCSI jednotky je úprava chybný blok, jednotky vyžaduje, počkejte příkazy hostitele. Sběrnici ATA představuje další příklad. Sběrnici ATA podporuje 2 zařízení, ale může být aktivní pouze do jednoho příkazu. To ponechá jednu jednotku nečinnosti při jiné jednotce služby čeká na příkaz. Systémy RAID postavená na technologiích plochy lze všechny příznaky těchto a být významně ovlivněny nejpomalejší odpovídajícího. Pokud tyto systémy používají rozšířené návrhů, nebudou jejich výkonu nejúčinnější výkonu systémů s rozhraním SCSI.

Existují situace, ve kterém jednotky založené na ploše nebo matice je vhodné řešení nízké náklady. Například pokud nastavíte jen pro čtení databáze pro vykazování, kterým by není dojít mnoho faktorů výkonu databáze OLTP při ukládání do diskové mezipaměti je zakázáno.

Jednotka velikosti nadále zvýšit. Nízké náklady, vysokou kapacitu jednotky může být velmi přitažlivý. Ale při konfiguraci jednotky pro SQL Server a vaše firma potřebuje čas odezvy, pečlivě zvažte následující problémy:
 • Návrh cestu přístup
 • Požadavek na zakázání ukládání do mezipaměti na disku
Následující tabulka obsahuje komentáře vysoké úrovně. Poznámka informace je založena na běžných konfigurací výroby.

Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Zadejte jednotky základního systémuKomentáře
IDE a ATA
 • Otáčely při 7200 ot. / min.
 • Zaměřený na plochy a aplikací jednoho uživatele.
 • Ve výchozím nastavení je povolena mezipaměť disku. Karta "Disku vlastnosti, kartu hardware pro přístup k 'vlastnosti," zásady"slouží k řízení nastavení mezipaměti disku.

  Poznámka: Některé jednotky není dodržovaly toto nastavení. Tyto jednotky vyžadují určité výrobce nástroj zakázání ukládání do mezipaměti.
 • Aby bylo možné použít na jednotku se serverem SQL Server by mělo být zakázáno ukládání do diskové mezipaměti.
 • IDE a systémů založených na ATA lze odložit příkazy hostitele při vykonávají činnost, jako je například úprava chybný blok. To by mohlo vést k období zablokované vstupně-výstupní aktivita.
IDE/přenosné počítače
 • Odstřeďování na 5,200 ot. / min.
 • Zaměřený na přenosných počítačích.
 • Zobrazit jiné poznámky v části IDE a ATA.
 • ReadyDrive a Flash na skladování mohou poskytují stabilní vstupně-výstupní možnosti.
SATA
 • Otáčely při 7200 ot. / min.
 • Zaměřený na stolních počítačů a serverů střední rozsah.
 • Ve výchozím nastavení je povolena mezipaměť disku. Karta "Disku vlastnosti, kartu hardware pro přístup k 'vlastnosti," zásady"slouží k řízení nastavení mezipaměti disku.

  Poznámka: Některé jednotky není dodržovaly toto nastavení. Tyto jednotky vyžadují určité výrobce nástroj zakázání ukládání do mezipaměti.
 • Větší skladovací kapacity a větší než IDE a ATA Čítač částí ukládá do mezipaměti.
 • Aby bylo možné použít na jednotku se serverem SQL Server by mělo být zakázáno ukládání do diskové mezipaměti.
 • Menší kabely a propojení.
 • Jednoduché propojení s Serial Attached SCSI (SAS) jednotek a zařízení.
 • Některé zahrnují konstrukce předpovědi selhání.
SCSI
 • Otáčely při 10 000 a 15 000 ot. / min.
 • Určena pro servery a aplikace s více uživateli.
 • Navržen pro těžší cla cyklů a sazby snížení selhání.
 • Ve výchozím nastavení je povolena mezipaměť disku. Karta "Disku vlastnosti, kartu hardware pro přístup k 'vlastnosti," zásady"slouží k řízení nastavení mezipaměti disku.

  Poznámka: Některé jednotky není dodržovaly toto nastavení. Tyto jednotky vyžadují určité výrobce nástroj zakázání ukládání do mezipaměti.
 • Aby bylo možné použít na jednotku se serverem SQL Server by mělo být zakázáno ukládání do diskové mezipaměti.
 • Pole a SAN systémy obvykle používat menší kabely a propojení.
 • Zahrnout konstrukce předpovědi selhání.
Serial Attached SCSI (SAS) zahrnuje rozšířené fronty až 256 úrovní. SAS také zahrnuje funkce, jako jsou například vedoucí fronty a fronty mimo pořadí. SAS backplane je určen způsobem, že umožňuje použití SAS i SATA jednotek v rámci stejného systému. Výhody návrhu SAS jsou zřejmé.

Instalace serveru SQL Server závisí na schopnost na řadič zakázání ukládání do mezipaměti na disku a poskytují stabilní vstupně-výstupní mezipaměti. Zápis dat mimo pořadí do různých disků není překážku k serveru SQL Server tak dlouho, dokud řadič poskytuje možnosti ukládání do mezipaměti, správné médium stabilní. Složitost návrhu řadiče je závislá technologie zabezpečení dat, jako je například zrcadlení.

Plně zabezpečit data, je třeba zajistit, že všech dat do mezipaměti je správně zpracována. V mnoha situacích to znamená, že je nutné zakázat do zápisu mezipaměti na disk.

Poznámka Zajistit alternativní mechanismus ukládání do mezipaměti může správně zpracovávat více typů selhání.

Microsoft provedení zkoušek na několik jednotek SCSI a IDE pomocí nástroje SQLIOStress. Tento nástroj simuluje těžkých asynchronní čtení i zápis činnost simulované dat zařízení a zařízení pro protokol. Test výkonu statistiky ukazují průměrné zápisů za sekundu 50 až 70 jednotky s zakázáno ukládání do mezipaměti a mezi 5,200 a o 7200 ot. / oblast.

Další informace a podrobnosti o SQLIOStress naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
231619INF: Nástroje SQLIOStress podsystém disku Stress Like serveru SQL Server
Mnoho PC výrobky (například Compaq, Dell, brána nebo HP) objednávky jednotky s zakázána mezipaměť pro zápis. Však testování ukazuje, že to nemusí být vždy v případě tak, že by měly vždy otestovat úplně.

Poznámka Je-li jakoukoli otázku jako do stavu ukládání do mezipaměti disku, obraťte se výrobce a získat správné nástroje nebo můstek nastavení Zakázat ukládání do mezipaměti operace zápisu.

Odkazy

Úplné podrobnosti o požadavky v/V serveru SQL na následujícím webu společnosti Microsoft: http://www.microsoft.com/sql/alwayson/overview.mspx
SQL Server vyžaduje systémy pro podporu ‘ zaručené doručení na stabilní média ’ podle programu zkontrolovat řešení úložiště Always-On Microsoft SQL Server. FODalší informace o požadavcích vstupní a výstupní databázového stroje SQL Server získáte následujícím článku znalostní báze společnosti Microsoft:
967576Microsoft SQL Server databáze stroj vstupní a výstupní požadavky

Vlastnosti

ID článku: 234656 - Poslední aktualizace: 2. listopadu 2007 - Revize: 3.7
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Workgroup Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB234656 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:234656

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com