Створення й змінення розділів жорсткого диска за допомогою засобів Fdisk і Format

Переклади статей Переклади статей
Номер статті: 255867 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

Підсумки

У цій статті описано засоби Fdisk і Format і робота з розділами жорсткого диска за їх допомогою.

Додаткові відомості

Використання засобів Fdisk і Format

Перед установкою операційної системи необхідно спочатку створити на жорсткому диску (диску 1) комп'ютера основний розділ, а потім відформатувати його відповідно до файлової системи. Засіб Fdisk - це допоміжна програма MS-DOS, за допомогою якої можна підготувати жорсткий диск до форматування (тобто розділити його). Fdisk дає змогу створювати, змінювати, видаляти та переглядати поточні розділи жорсткого диска та присвоювати кожній області на диску (основному, додатковому розділам і логічним дискам) літеру диска. Диск 1 може містити один додатковий розділ, а другий жорсткий диск комп'ютера - основний або додатковий розділ. Додатковий розділ може містити один або декілька логічних дисків MS-DOS.

Коли за допомогою Fdisk жорсткий диск буде розділено, створіть у цих розділах файлову систему (тобто відформатуйте їх). Для цього служить засіб Format. Завдяки файловій системі FAT ( File Allocation Table) жорсткий диск може сприймати, зберігати та видавати дані. Операційні системи Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2), Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows Millennium Edition (Me) та Windows 2000 підтримують файлові системи FAT16 і FAT32. Якщо розмір жорсткого диска більший за 512 мегабайт (МБ), засіб Fdisk пропонує вибрати одну з таких файлових систем:
 • FAT16 – у цій файловій системі кожна область диска, якій присвоєно букву диска, може мати розмір до 2 гігабайт (ГБ). Наприклад, якщо створити файлову систему FAT16 на диску 6 ГБ завбільшки, ви можете отримати три літери дисків (C, D і E), для кожної з яких виділено 2 ГБ дискового простору.Щоб отримати додаткові відомості про файлову систему FAT16, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
  118335 Максимальний розмір розділу у файловій системі FAT16 (може бути англійською мовою)
 • FAT32 – ця файлова система підтримує диски розміром до 2 терабайт і використовує для зберігання файлів менші розділи жорсткого диска, ніж файлова система FAT16. Це збільшує вільний простір на диску. Файлова система FAT32 не підтримує диски, менші за 512 МБ.Щоб отримати додаткові відомості про файлову систему FAT32, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
  154997 Опис файлової системи FAT32 (може бути англійською мовою)
Команди fdisk і format створюють на диску головний запис завантаження (Master Boot Record - MBR) і таблиці розташування файлів. У MBR і таблицях розташування файлів зберігаються необхідні відомості про геометрію диска, завдяки яким жорсткий диск може сприймати, зберігати та видавати дані. Щоб отримати додаткові відомості про розділи MS-DOS і огляд геометрії жорсткого диска, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
69912 Стисло про організацію розділів MS-DOS (може бути англійською мовою)


Перш ніж використовувати засоби Fdisk і Format

Перш ніж починати роботу із засобами Fdisk і Format, спробуйте відповісти на такі запитання.
 • Чи новий ваш жорсткий диск? Якщо ні, переходьте до другого запитання.
  • Чи єдиний цей жорсткий диск у комп'ютері (головний) або існує також інший жорсткий диск (підпорядкований)?
  • Чи підготували ви жорсткий диск за інструкціями виробника? Не забудьте належним чином підключити кабель та установити перемикачі, які визначають роль жорсткого диска (головний або підпорядкований).
  • Чи перевірили ви параметри BIOS і переконалися, що BIOS підтримує цей жорсткий диск або другий диск? Якщо ні, перегляньте документацію до материнської плати або зверніться до виробника. Звичайно BIOS має функцію автоматичного визначення жорсткого диска, яка конфігурує диск, але її наявність необхідно заздалегідь перевірити.
  • Яку файлову систему ви бажаєте використати? Можна вибрати файлову систему FAT16 або FAT32. Якщо ви не впевнені у виборі, перегляньте такі статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
   118335 Максимальний розмір розділу у файловій системі FAT16 (може бути англійською мовою)
   154997 Опис файлової системи FAT32 (може бути англійською мовою)
 • На жорсткому диску вже містяться дані?
  • Чи створено резервну копію всіх важливих даних? Якщо ні, спочатку створіть резервну копію даних. Коли команда fdisk створює, видаляє або змінює розділ, усі дані в цьому розділі необоротно знищуються. Пам'ятайте, що поточні відомості про розділи можна переглянути без знищення даних.

   Щоб отримати додаткові відомості про установку службової програми MSBackup, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
   152561 Як установити Microsoft Backup (може бути англійською мовою)
   Про установку й використання MSBackup можна прочитати у файлі довідки до цієї службової програми. Якщо ви бажаєте використати MSBackup зі знімним носієм, прочитайте цю статтю бази знань Microsoft Knowledge Base:
   188575 Як архівувати дані на знімні носії за допомогою програми Microsoft Backup (може бути англійською мовою)
   Слід зазначити, що ця службова програма не входить до складу Windows Me.
  • Чи установлено на жорсткому диску програму оверлея або керування диском? Якщо на комп'ютері для підтримки диска великого розміру використовуються програма оверлея диска, перед використанням засобу Fdisk довідайтеся про можливість спільної роботи засобу та цієї програми. Якщо це невідомо, прочитайте нижченаведену статтю бази знань Microsoft Knowledge Base або зверніться до виробника програми:
   186057 Як визначити, чи установлено у Windows програму оверлея диска (може бути англійською мовою)
  • Чи маєте ви дискети або компакт-диски, необхідні для установки всього потрібного програмного забезпечення? Переконайтеся, що ви маєте все необхідне, щоб переустановити наявне на диску програмне забезпечення після розділення та форматування. Якщо ви придбали оновлення програми, перевірте, чи збереглася також повна версія вихідної програми. Багато оновлень програм перед установкою виконують перевірку цілісності вихідної версії. Якщо вихідні дискети або компакт-диски не вдається знайти, зверніться до виробників цього програмного забезпечення:
  • Чи є резервна копія оновленого драйвера пристрою на іншому диску? Якщо установлювалися оновлені драйвери периферійних пристроїв (наприклад, модемів, принтерів тощо), переконайтеся, що зроблено резервні копії цих драйверів на іншому диску, щоб їх можна було переустановити після установки операційної системи.
 • Чи бажаєте ви об'єднати декілька додаткових розділів в один? Якщо так, перегляньте розділ цієї статті "Як змінити та відформатувати додатковий розділ і логічні диски на жорсткому диску".
 • Чи маєте ви завантажувальний диск? Під час установки операційних систем Windows 95, Windows 98, Windows 98 Second Edition і Windows Me пропонується створити завантажувальний диск. Якщо завантажувального диска немає, виконайте такі дії.
  1. Вставте пусту дискету в дисковод (пристрій A).
  2. Натисніть кнопку Пуск, виберіть команду Настройка, потім Панель управления та двічі клацніть компонент Установка и удаление программ.
  3. На вкладці Загрузочный диск натисніть кнопку Создать диск.
  4. Після створення завантажувального диска його слід перевірити. Для перевірки вставте завантажувальний диск (дискету) у дисковод і перезапустіть комп'ютер. Якщо на комп'ютері установлено операційну систему Windows 98, має з'явитися меню завантаження. Якщо на комп'ютері установлено Windows 95, має з'явитися запрошення командного рядка.
 • Чи потрібна підтримка реального режиму для компакт-дисків? Деякі дисководи компакт-дисків потребують драйверів реального режиму процесора. Завантажувальний диск для Windows 98 містить універсальний драйвер, драйвер реального режиму дисковода ATAPI та драйвер SCSI, завдяки яким після завантаження з завантажувального диска можна працювати з дисководом компакт-дисків. Слід пам'ятати, що ці драйвери можуть не підтримувати деякі дисководи компакт-дисків; їх слід використовувати як заміну драйверів реального режиму, комплектних до дисковода компакт-дисків, якщо ці драйвери недоступні.

  ПРИМІТКА. Після перезапуску комп'ютера із завантажувальним диском Windows 98 може виявитися неможливо змінити літеру дисковода компакт-дисків (звичайно це літера перед літерою, яку має дисковод компакт-дисків при звичайному завантаженні, оскільки завантажувальний диск створює ще один віртуальний диск у пам'яті), тому що драйвери не підтримують ваш дисковод. Зверніться до документації, яка додається до вашого устаткування, або спробуйте отримати драйвери дисковода компакт-дисків від виробника устаткування.


Створення розділів на головному жорсткому диску та його форматування

УВАГА! Якщо виконати нижченаведену процедуру на непустому жорсткому диску, усі дані на ньому буде необоротно втрачено.

Як розділити головний жорсткий диск

Для розділення головного жорсткого диска запустіть команду fdisk, виконавши такі дії.
 1. Вставте завантажувальну дискету в дисковод, перезапустіть комп'ютер і залежно від операційної системи скористайтеся одним із нижченаведених способів. У Windows 98, Windows 98 Second Edition або Windows Me:

  1. Коли з'явиться меню завантаження Microsoft Windows 98, виберіть пункт Start computer without CD-ROM support і натисніть клавішу ENTER.
  2. У командному рядку введіть fdisk і натисніть клавішу ENTER.
  3. Див. крок 2.
  У Windows 95:

  1. У командному рядку введіть fdisk і натисніть клавішу ENTER.
  2. Див. крок 2.
 2. Якщо розмір жорсткого диска перевищує 512 МБ, з'явиться таке повідомлення:
  Компьютер имеет диск емкостью более 512 МБ. Данная версия Windows включает поддержку больших дисков, позволяя эффективнее использовать место на таких дисках, а также форматировать диски размером более 2 Гбайт как один диск.

  ВНИМАНИЕ! Если включить поддержку больших дисков и создать на них новый диск, невозможно будет получить доступ к новому диску из другой операционной системы, включая некоторые версии Windows 95 и Windows NT, а также более ранние версии Windows и MS-DOS. Кроме того, дисковые служебные программы, которые не поддерживают явно файловую систему FAT32, не смогут работать с этим диском. Если собираетесь обращаться к этому диску из других операционных систем или более старых служебных программ, не включайте поддержку больших дисков.

  Включить поддержку больших дисков?
  Для використання файлової системи FAT32 натисніть клавішу Y, а потім клавішу ENTER. Для використання файлової системи FAT16 натисніть клавішу N, а потім клавішу ENTER.Щоб отримати додаткові відомості про файлові системи FAT32 та FAT16, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
  118335 Максимальний розмір розділу у файловій системі FAT16 (може бути англійською мовою)
  154997 Опис файлової системи FAT32 (може бути англійською мовою)
 3. Після натискання клавіші ENTER відобразиться меню Fdisk Options (Параметри Fdisk).
  1. Создание раздела DOS либо логического диска DOS
  2. Выбор активного раздела
  3. Удаление раздела либо логического диска DOS
  4. Вывод сведений об имеющихся разделах
  5. Смена текущего диска
  Пункт 5 відображається, лише якщо на комп'ютері є два фізичні жорсткі диски.
 4. Натисніть клавішу 1, щоб вибрати пункт Создание раздела DOS либо логического диска DOS, і натисніть клавішу ENTER.
 5. Натисніть клавішу 1, щоб вибрати пункт Создание основного раздела DOS, і натисніть клавішу ENTER.
 6. Після натиснення клавіші ENTER з'явиться запитання
  Использовать под основной раздел DOS все доступное пространство?
  Після цього, залежно від вибраної файлової системи, скористайтеся одною з нижченаведених процедур.

  Для файлової системи FAT32

  1. Якщо ви натиснули клавішу Y, вибравши файлову систему FAT32 (крок 2), і вам потрібно призначити диску C весь доступний на жорсткому диску обсяг, послідовно натисніть клавіші Y і ENTER.
  2. Натисніть клавішу ESC, а потім знову ESC, щоб закрити Fdisk і повернутися до командного рядка.
  3. Див. крок 7.

  Для файлової системи FAT16

  Якщо на кроці 2 ви натиснули клавішу N, вибравши файлову систему FAT16, можна прийняти для розділу пропонований за замовчуванням розмір 2 ГБ або вибрати інший.

  Прийняття розміру розділу за замовчуванням:

  1. Якщо перші 2 ГБ жорсткого диска має бути присвоєно логічному диску C, натисніть клавішу Y, а потім клавішу ENTER.
  2. Натисніть клавішу ESC для повернення до меню Параметры та перейдіть до пункту (d) у наступному розділі "Вибір розміру розділу".
  Вибір розміру розділу:

  1. Якщо потрібно вибрати довільний розмір розділів (літер дисків) на жорсткому диску, натисніть клавішу N, а потім клавішу ENTER.
  2. З'явиться діалогове вікно, в якому можна вказати бажаний розмір основного розділу в мегабайтах або у відсотках загального обсягу диска. Для комп'ютерів під керуванням операційних систем Windows 98 і Windows Me рекомендовано зробити основний розділ принаймні 500 МБ завбільшки. Введіть розмір нового розділу та натисніть клавішу ENTER.
  3. Натисніть клавішу ESC для повернення до меню Параметры.
  4. Щоб призначити літери дисків для решти місця на жорсткому диску, натисніть клавішу 1, а потім клавішу ENTER.
  5. Натисніть клавішу 2, щоб вибрати пункт Создание дополнительного раздела DOS, і натисніть клавішу ENTER.
  6. З'явиться діалогове вікно, в якому зазначено максимальний доступний для додаткового розділу розмір. Прийміть цей розмір або вкажіть інший. Рекомендовано використати максимальний розмір, який пропонується за замовчуванням, але залишок дискового простору можна й розділити між декількома літерами дисків. Введіть бажаний розмір, натисніть клавішу ENTER, а потім клавішу ESC.
  7. Буде відображено меню Создание логических дисков DOS в дополнительном разделе DOS. За допомогою цього меню можна призначити решті дискового простору додаткові літери дисків. Введіть обсяг диска, який потрібно призначити черговій літері диска, в поле Введите размер логического диска (МБ или % от емкости диска) та натисніть клавішу ENTER.
  8. З'явиться таблиця, в якій зазначено щойно створену літеру логічного диска й обсяг цього диска. Якщо на фізичному диску ще залишилося вільне місце, його обсяг буде показано в кінці таблиці. Повторюйте кроки (e) - (g), поки не з'явиться повідомлення:
   Все доступное пространство дополнительного раздела DOS отведено под логические диски.
  9. Отримавши це повідомлення, натисніть клавішу ESC для повернення до меню Параметры.
  10. Щоб активувати розділ, з якого має відбуватися завантаження (звичайно це диск C), натисніть клавішу 2 для вибору пункту меню Выбор активного раздела, а потім натисніть клавішу ENTER.
  11. Коли з'явиться таке повідомлення, натисніть клавішу 1, а потім клавішу ENTER:
   Введите номер раздела, который следует сделать активным.
  12. Натисніть клавішу ESC, а потім знову ESC, щоб закрити Fdisk і повернутися до командного рядка. Перейдіть до розділу цієї статті "Як відформатувати жорсткий диск".

Як відформатувати жорсткий диск

Після створення розділів їх необхідно відформатувати.
 1. Вставте завантажувальну дискету в дисковод і перезапустіть комп'ютер.

  ПРИМІТКА. Якщо вставлено завантажувальний диск Windows 95, з'явиться запрошення командного рядка. Перейдіть до кроку 2.
 2. Якщо вставлено завантажувальний диск Windows 98, Windows 98 Second Edition або Windows Me, з'явиться меню завантаження. Виберіть у ньому пункт Start computer without CD-ROM support. У командному рядку введіть format c: /s і натисніть клавішу ENTER. Перемикач /s переносить на диск системні файли. Команду в цьому вигляді слід використовувати лише для форматування диска C (або "активного" диска). Для всіх інших розділів використовуйте команду format диск: (де диск - літера відповідного диска).

  ПРИМІТКА. Якщо з'явиться повідомлення про помилку "Имя команды или файла указано неправильно" (Bad command or file name), слід витягти програму Format.com на завантажувальний диск. Для цього введіть у командному рядку нижченаведену команду та натисніть клавішу ENTER.
  extract ebd.cab format.com
  Після видобування засобу Format.com на завантажувальний диск введіть у командний рядок команду format c: /s, щоб відформатувати активний розділ, або команду format drive: щоб відформатувати інший розділ (неактивний).
 3. Після успішного запуску засобу Format.com з’явиться таке повідомлення:
  WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK DRIVE C: WILL BE LOST! (УВАГА! ВСІ ДАНІ НА ДИСКУ C: БУДЕ ВТРАЧЕНО!)
  Приступить к форматированию?
 4. Натисніть клавішу Y, а потім клавішу ENTER. Розпочнеться форматування диска C.
 5. По закінченні процедури форматування з'явиться таке повідомлення:
  Метка тома (11 символов, ENTER - метка не нужна):
  Це можливість вказати ім'я для диска. Введіть ім'я (не більше 11 знаків) або залиште ім'я пустим і натисніть клавішу ENTER.
Про зміну параметрів додаткового розділу та логічних дисків читайте розділ цієї статті "Як змінити та відформатувати додатковий розділ і логічні диски на жорсткому диску".

Повторне створення розділів на підпорядкованому жорсткому диску та його форматування

Повторне створення розділів на підпорядкованому жорсткому диску

Якщо в комп'ютер має бути установлено другий (підпорядкований) жорсткий диск, спочатку перевірте, чи установлено перемикачі на обох дисках (старому головному та новому підпорядкованому) згідно з інструкціями виробника, щоб комп'ютер міг автоматично виявити ці диски та їх порядок. Перевірте правильність установки устаткування та виконайте такі дії.
 1. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Выполнить і введіть у поле текст command (Примітка: форма команди cmd діє лише в операційній системі Windows 2000).
 2. У командному рядку введіть fdisk і натисніть клавішу ENTER. З'явиться нижченаведене меню.
  1. Создание раздела DOS либо логического диска DOS
  2. Выбор активного раздела
  3. Удаление раздела либо логического диска DOS
  4. Вывод сведений об имеющихся разделах
  5. Смена текущего диска
  Пункт 5 відображається, лише якщо на комп'ютері є два фізичні жорсткі диски.
 3. Натисніть клавішу 5, а потім клавішу ENTER. У результаті цього буде вибрано не фізичний диск 1 (головний), а фізичний диск 2 (підпорядкований).
 4. Натисніть клавішу 1, щоб вибрати пункт Создание раздела DOS либо логического диска DOS, і натисніть клавішу ENTER. Потім натисніть клавішу 2, щоб вибрати пункт Создание дополнительного раздела DOS, і натисніть клавішу ENTER. Створення додаткового розділу MS-DOS на підпорядкованому диску не змінює наявних літер дисків. Наприклад, якщо перший диск містить розділи C і D, підпорядкований диск отримує літеру Е, поки його не буде зроблено додатковим розділом. Якщо пропустити цей крок і просто створити інший основний розділ MS-DOS на підпорядкованому диску, він отримає літеру D, а колишній диск D стане диском E.
 5. На підпорядкованому диску можна створити декілька логічних дисків, як це було зроблено на головному диску. Якщо комп'ютер не може знайти новий диск, спробуйте додати до файлу Config.sys такий рядок (тут диск - літера, яка йде після літери останнього диска в комп'ютері (включаючи дисковод компакт-дисків):
  lastdrive=диск
 6. Коли влаштування розділів за допомогою засобу Fdisk буде завершено, відформатуйте нові розділи, щоб ними було можна користуватися. Коли засіб Fdisk буде закрито, перезавантажте комп'ютер із запуском Windows, для чого вийміть із дисковода завантажувальний диск.

Як відформатувати підпорядкований жорсткий диск

Для форматування нового розділу (розділів) скористайтеся одним із нижченаведених методів залежно від файлової системи. Для файлової системи FAT16:
 1. Двічі клацніть значок Мой компьютер, клацніть правою кнопкою миші щойно створений розділ, виберіть команду Форматировать, варіант Полное та натисніть кнопку Начать.
 2. Коли форматування буде завершено, натисніть кнопку OK, щоб закрити діалогове вікно.
Для файлової системи FAT32:
 1. Натисніть кнопку Пуск і послідовно виберіть команди Программы, Стандартные, Служебные, Преобразование диска в FAT32. Натисніть кнопку Далее.
 2. У списку Диски виберіть диск, який потрібно перетворити на файлову систему FAT32.
 3. Натисніть кнопку Далее, а потім кнопку ОК.
 4. Натисніть кнопку Далее, потім Далее та знову Далее .
 5. Коли перетворення буде завершено, натисніть кнопку Готово.
ПРИМІТКА. Не використовуйте для форматування перемикач /s, як це робилося для настроювання диска C. Просто відформатуйте диск (диски), щоб ним (ними) можна було користуватися (наприклад, якщо створено дві нові букви дисків, необхідно відформатувати обидва ці диски).

Про влаштування додаткового розділу та логічних дисків читайте черговий розділ цієї статті "Як змінити та відформатувати додатковий розділ і логічні диски на жорсткому диску".


Повторне створення та форматування розширеного розділу та логічних дисків жорсткого диска

Далі наведено процедуру зміни розміру або об'єднання додаткового розділу та логічних дисків. Переконайтеся, що всі важливі дані з додаткового розділу та логічних дисків заархівовано на інших носіях. За вказівками з об'єднання всього жорсткого диска в один розділ звертайтеся до розділу цієї статті "Як розділити та відформатувати головний жорсткий диск".

Повторне створення розширеного розділу та логічних дисків

ПРИМІТКА. Описаний метод залишає на жорсткому диску два або більше розділів - основний (звичайно диск C) і додатковий розділи. Навіть за використання файлової системи FAT32 розмір розділу не може перевищувати 8 ГБ. Це обмеження можна оминути, установивши оновлення BIOS, яке повністю підтримує розширення переривання 13. Щоб отримати додаткові відомості про причини обмеження у 8 ГБ, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
153550 Розмір розділу жорсткого диска не може перевищувати 8 ГБ (може бути англійською мовою)
Якщо розмір вашого жорсткого диска перевищує 8 ГБ, причому не використовується програма оверлея диска або керування диском, після створення кожного розділу у 8 ГБ завбільшки необхідно розділити та відформатувати залишок дискового простору. Виконайте для цього такі дії.
 1. Вставте завантажувальний диск у дисковод, перезапустіть комп'ютер і залежно від операційної системи скористайтеся одним із нижченаведених способів. У Windows 98, Windows 98 Second Edition або Windows Me:

  1. Коли з'явиться меню завантаження Microsoft Windows 98, виберіть пункт Start computer without CD-ROM support і натисніть клавішу ENTER.
  2. У командному рядку введіть fdisk і натисніть клавішу ENTER.
  3. Перейдіть до кроку 2.
  У Windows 95:

  1. У командному рядку введіть fdisk і натисніть клавішу ENTER.
  2. Перейдіть до кроку 2.
 2. Якщо розмір жорсткого диска перевищує 512 МБ, з'явиться таке повідомлення:
  Компьютер имеет диск емкостью более 512 МБ. Данная версия Windows включает поддержку больших дисков, позволяя эффективнее использовать место на таких дисках, а также форматировать диски размером более 2 Гбайт как один диск.

  ВНИМАНИЕ! Если включить поддержку больших дисков и создать на них новый диск, невозможно будет получить доступ к новому диску из другой операционной системы, включая некоторые версии Windows 95 и Windows NT, а также более ранние версии Windows и MS-DOS. Кроме того, дисковые служебные программы, которые не поддерживают явно файловую систему FAT32, не смогут работать с этим диском. Если собираетесь обращаться к этому диску из других операционных систем или более старых служебных программ, не включайте поддержку больших дисков.

  Включить поддержку больших дисков (Y/N)?
  Для використання файлової системи FAT32 натисніть клавішу Y, а потім клавішу ENTER. Для використання файлової системи FAT16 натисніть клавішу N, а потім клавішу ENTER.Щоб отримати додаткові відомості про файлові системи FAT32 та FAT16, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
  118335 Максимальний розмір розділу у файловій системі FAT16 (може бути англійською мовою)
  154997 Опис файлової системи FAT32 (може бути англійською мовою)
 3. По натисненні клавіші ENTER має відобразитися нижченаведене меню Параметры FDISK.
  1. Создание раздела DOS либо логического диска DOS
  2. Выбор активного раздела
  3. Удаление раздела либо логического диска DOS
  4. Вывод сведений об имеющихся разделах
  5. Смена текущего диска 
   (цей пункт відображається, тільки якщо 
    на комп'ютері є два фізичні жорсткі диски)
 4. Натисніть клавішу 3, а потім клавішу ENTER. З'явиться нижченаведене меню.
  1. Удаление основного раздела DOS
  2. Удаление дополнительного раздела DOS
  3. Удаление логических дисков DOS в дополнительном разделе DOS
  4. Удаление разделов, не являющихся разделами DOS
 5. Натисніть клавішу 3, а потім клавішу ENTER.
 6. З’явиться екран Delete Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition (Видалення логічних дисків DOS у розширеному розділі DOS) із таблицею атрибутів жорсткого диска (див. приклад нижче).
  Згорнути цю таблицюРозгорнути цю таблицю
  Drv (Диск)Volume Label (Позначка тому)МБСистемаUsage (Використання)
  D:(User Defined) (Визначений користувачем) 2047 FAT16 100%
  E:(User Defined) (Визначений користувачем) 2047 FAT16 100%
  F:(User Defined) (Визначений користувачем) 2047 FAT16 100%
  G:(User Defined) (Визначений користувачем) 2047 FAT16 100%
  H:(User Defined) (Визначений користувачем) 2047 FAT32 17%
  I:(User Defined) (Визначений користувачем) 1498 UNKNOWN (НЕВІДОМО) 13%


  Полный объем дополнительного раздела DOS: XXX МБ (1 МБ = 1048576 байт).

  ВНИМАНИЕ! Данные с удаленного логического диска DOS будут полностью утеряны.

  Какой диск следует удалить? Введіть літеру диска, який потрібно видалити, і натисніть клавішу ENTER.
 7. Коли буде запропоновано вказати мітку тому для диска, введіть поточну мітку диска.

  ПРИМІТКА. Введіть мітку точно в такому вигляді, як її зазначено для диска, або натисніть клавішу ENTER, якщо мітки немає. Якщо мітку було вказано неправильно, з'явиться таке повідомлення:
  Метка тома задана неправильно.
  Введите метку тома
  Якщо мітку введено правильно, має з'явитися таке повідомлення:
  Продолжить (Y/N)?
  Відповідь за промовчанням – "N" ("ні"). Щоб видалити диск, послідовно натисніть клавіші Y і ENTER. У таблиці поруч із літерою щойно видаленого диска з'являться слова "Диск удален".
 8. Повторюйте кроки 3 - 7, поки не буде видалено всі диски, які ви вирішили видалити. По завершенні натисніть клавішу ESC. Якщо видалити всі логічні диски, з'явиться повідомлення "Логические диски не определены" та перелік літер дисків, які було змінено або видалено. Натисніть клавішу ESC для продовження.

  ПРИМІТКА. На цьому кроці можна змінити розмір логічних дисків. Якщо ж потрібно видалити додатковий розділ, перейдіть до кроку 11.
 9. У меню Параметры FDISK натисніть клавішу 1, щоб вибрати пункт Создание раздела DOS либо логического диска DOS, а потім клавішу 3, щоб вибрати пункт Создание логических дисков DOS в дополнительном разделе DOS, інатисніть клавішу ENTER. З'явиться повідомлення "Проверка целостности диска" з відсотковим лічильником перебігу.

  ПРИМІТКА. На цьому кроці додатковий розділ не видаляється - видаляються лише логічні диски в ньому. Для зміни розміру логічних дисків немає потреби видаляти додатковий розділ . Наприклад, якщо в додатковому розділі є один логічний диск і необхідно зробити ще один, видаліть вихідний логічний диск і створіть у додатковому розділі два таких диски. Звичайно, їх загальний розмір не може перевищувати обсягу додаткового розділу.
 10. По закінченні перевірки цілісності з'явиться таке повідомлення:
  Полный объем дополнительного раздела DOS: XXX МБ (1 МБ = 1048576 байт)

  Максимально возможный размер логического диска равен XXX МБ (X%)

  Введите размер логического диска (МБ или % от емкости диска).
  За замовчуванням пропонується максимально можливий розмір, проте можна вибрати меншу величину. Введіть бажаний розмір і натисніть клавішу ENTER. Натисніть клавішу ESC, а потім знову ESC, щоб закрити Fdisk і повернутися до командного рядка. Перейдіть до кроку 11.
 11. Якщо потрібно видалити додатковий розділ MS-DOS, натисніть клавішу ESC для повернення до меню Параметры FDISK. Натисніть клавішу 3, щоб вибрати пункт Удаление раздела либо логического диска DOS, і натисніть клавішу ENTER. Потім натисніть клавішу 2, щоб вибрати пункт Удалениедополнительного раздела DOS , і натисніть клавішу ENTER.
 12. Буде показано таблицю відомостей про поточний жорсткий диск. Розширений розділ наведено у стовпці "Type" ("Тип"), наприклад:
  Раздел  Состояние Тип  Том   Метка     МБ   Система Использование
  C:     1 A   PRI  DOS   (ваша мітка) 1200  FAT16  50%
  2         EXT  DOS   (ваша мітка) 1200  НЕИЗВ.  50%
  
  Полный объем диска - 2400 МБ (1 МБ = 1048576 байт)
  Також з’явиться таке попередження:
  WARNING! Data in the deleted Extended DOS Partition will be lost. Данные из дополнительного раздела DOS будут полностью утеряны.

  Продолжить (Y/N)?
 13. Натисніть клавішу Y, а потім клавішу ENTER. Розділ буде видалено. З'явиться таке повідомлення:
  Дополнительный раздел DOS удален
  Натисніть клавішу ESC, щоб продовжити
  ПРИМІТКА. При спробі видалити додатковий розділ MS-DOS, коли ще не видалено всі логічні диски на ньому, з'явиться повідомлення про помилку:
  Перед удалением дополнительного раздела DOS надо удалить логические диски.
  У цьому разі повторіть кроки 3 - 6, а потім кроки 9 і 10, щоб видалити додатковий розділ MS-DOS.

  Відобразиться нижченаведене меню Параметры FDISK. Якщо на жорсткому диску залишився не включений до розділів простір, у Windows відображатиметься не повний розмір диска, а лише доступний простір.

  УВАГА! У разі зміни параметрів розділу або його видалення дані в цьому розділі необоротно видаляються. Обов'язково з'ясовуйте наслідки будь-якої операції, перш ніж виконувати її. Якщо бажаєте створити на комп'ютері нову конфігурацію дисків або переробити поточну конфігурацію, перед використанням засобу Fdisk створіть резервні копії всіх важливих даних.
 14. Для використання розділеного простору на дисках слід відформатувати їх. У разі успішного запуску засобу Format.com має з'явитися таке повідомлення:
  WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK DRIVE X: WILL BE LOST! (УВАГА! ВСІ ДАНІ НА ДИСКУ X: БУДЕ ВТРАЧЕНО!)
  Приступить к форматированию (Y/N)?
  Натисніть клавішу Y, а потім клавішу ENTER. Розпочнеться форматування диска.
 15. По закінченні процедури форматування з'явиться таке повідомлення:
  Volume label (11 characters, ENTER for none)?
  (Мітка тому (11 символів, клавіша ENTER – мітка непотрібна)?)ПРИМІТКА. Це можливість вказати ім'я для диска. Введіть ім'я (не більше 11 знаків) або залиште ім'я пустим і натисніть клавішу ENTER.Запитання й відповіді

 • Запитання. Чому у засобі Fdisk за один раз можна створити розділ не більше 2 ГБ?

  Відповідь. Якщо засіб Fdisk не може обробити більше 2 ГБ дискового простору за один раз, можливо на пропозицію ввімкнути підтримку дисків великих обсягів натиснуто клавішу N (варіант відповіді "ні"), – або запущено версію ОС Windows без підтримки файлової системи FAT32. Щоб мати змогу використовувати весь обсяг диску в ОС Windows 95 і попередніх версій, необхідно створити кілька розділів.

  ПРИМІТКА. Роздрібну версію Windows 95 неможливо оновити до Windows 95 OSR2.Щоб отримати додаткові відомості про наявну версію Windows 95 або Windows 98, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
  158238 Як визначити використовувану версію Windows 95/98/Me (може бути англійською мовою)
 • Запитання. Чи можна користуватися програмним забезпеченням, розмір якого на диску перевищує 504 МБ?

  Відповідь. Перш ніж використовувати будь-яку програму керування диском, довідайтеся про сумісність із нею вашого програмного забезпечення.
 • Запитання. Чи можна користуватися програмним забезпеченням, яке підтримує диски розміром більше за 504 МБ?

  Відповідь. Так, скопіюйте установчі файли програми для Windows 95 або Windows 98 зі старого диска на новий. Щоб отримати додаткові відомості про дублювання файлів для Windows 95 або Windows 98 на новий жорсткий диск, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
  166172 Дублювання файлів для Windows 95/98 на новий жорсткий диск (може бути англійською мовою)
  Примітка. Описаний у цій статті спосіб непридатний для копіювання установчих файлів для Windows 95 або Windows 98 на декілька комп'ютерів. Підтримується лише стандартна процедура установки, описана в документації до Windows 95/98.

Примітка. Це екстрена стаття, яку написала служба підтримки Microsoft. Інформація в цій статті призначена для вирішення нових проблем і надається "як є". З огляду на швидкість її підготовки та публікації, ця стаття може містити орфографічні помилки і її може бути змінено будь-коли без попереднього повідомлення. Додаткову інформацію див. в повідомленні про авторське право.

Властивості

Номер статті: 255867 - Востаннє переглянуто: 28 лютого 2013 р. - Редакція: 1.0
Застосовується до:
 • Microsoft Windows 95
Ключові слова: 
kbenv kbhardware kbhowto kbsetup w2000setup KB255867

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com