Udalosť ID 9877 s chybovým kódom "0x80041606" pri používaní programu Outlook v režime online a vyhľadávania kľúčového slova v Exchange Server 2010

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2616127 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Uvažujme o nasledovnom scenári. Vyhľadávanie programu Exchange je predvolene zapnutá pre databázu poštových schránok v prostredí Microsoft Exchange Server 2010. Používate program Microsoft Outlook v režime online na vyhľadávanie poštovej schránky pre kľúčové slovo alebo slovné spojenie, ktoré obsahuje jedno písmeno alebo jedinej číslice. V tomto scenári, dostanete nasledovné chybové hlásenie hoci sú zápasy na kľúčové slovo v poštovej schránke:
Nenašli sa zhody pre"kľúčové slovo".

Navyše tieto udalosť sa zapíše do denníka aplikácie:
Názov denníka: uplatňovanie
Zdroj: MSExchangeIS ukladací priestor poštovej schránky
Dátum: Dátum
Identifikácia udalosti: 9877
Úloha Kategória: Indexovanie obsahu
Úroveň: chyba
Kľúčové slová: Classic
Užívateľ: n / a
Počítač: počítač
Popis/kontrol:
Obsah indexovanie funkciu "CISearch::EcGetRowsetAndAccessor" dostal nezvyčajné a nečakané chybový kód z MSSearch.
Schránky databázy: Schránky databázy
Kód chyby: 0x80041606
POZNÁMKA: 0X80041606 = QUERY_E_TOOCOMPLEX

Príčina

Tento problém sa vyskytuje, pretože vyhľadávanie programu Exchange má limit pre hľadanie naprogramovaného predpona 200.000 uzlov pre jeden znak vyhľadávanie. Keď predpona vyhľadávania prekročí tento limit, vyhľadávanie vráti QUERY_E_TOOCOMPLEX.Preto 0x80041606 je prihlásený ako súčasť udalosť ID 9877. Predvolene sú všetky hľadania, ktoré používajú on-line režime program Outlook v prostredí Exchange 2010 predpona vyhľadávania. Pomocou jediného číslic alebo písmen spôsobuje systém vyhľadať všetky čísla alebo slová, ktoré začína s jednočíselné alebo liste celej databázy celý poštových schránok. Ak 200.000 uzly predvoleného limitu vyhľadávanie vráti chybu.

Poznámka: Najbežnejší spôsob, ako dosiahnuť hranicu 200.000 uzly sa chcete vyhľadať slovo alebo slovné spojenie, ktoré obsahuje jednu číslicu alebo písmeno. Existujú aj iné menej časté príčiny, napríklad vkladanie veľmi zložité vyhľadávanie s mnohými ANDs, najvzdialenejšie regióny, a nemajetným. Navyše zložitých kombináciách rozsahy dátumov a vyhľadávacie termíny, veľa položiek v a z polí, alebo kombinácia všetkých týchto vecí môže spôsobiť obmedzenie dosiahnuť.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, nainštalujte nasledujúcu súhrnnú aktualizáciu:
2608646 Opis Update Rollup 6 pre Exchange Server 2010 Service Pack 1
Dôležité: Táto časť, postup alebo úloha obsahuje kroky, ktoré informujú o úpravách databázy Registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Postupujte preto presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je pred úpravou databázu Registry vhodné zálohovať. Umožní vám to obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756 Ako zálohovať a obnoviť databázu Registry v systéme Windows

Po inštalácii Súhrn aktualizácie, nastavila maximálny počet uzlov obmedzenie dotazu na 1,000,000 pre vás, choďte na "Opravte to za mňaAk stále nemáte prístup ku webovej lokalite Windows Update, pokúste sa prevziať najnovšiu verziu Windows Update Agent z nasledujúcej webovej lokality spoločnosti Microsoft: Ak chcete nastaviť maximálny počet uzlov obmedzenie dotazu sami, prejdite na "Ja to vyriešimAk stále nemáte prístup ku webovej lokalite Windows Update, pokúste sa prevziať najnovšiu verziu Windows Update Agent z nasledujúcej webovej lokality spoločnosti Microsoft:

Opravte to za mňaAutomaticky nastaviť maximálny počet uzlov obmedzenie dotazu, kliknite na spravit tlačidlo alebo prepojenie. Potom kliknite na tlačidlo Spustiť v dialógovom okne Prevzatie súboru a postupujte podľa krokov v sprievodcovi Fix it.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets fixit1
Opraviť tento problém
Microsoft opraviť 50810
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets fixit2

Poznámky
 • Tento sprievodca môže byť iba v angličtine. Avšak, automatické opravy fungujú aj pri iných jazykových verziách systému Windows.
 • Ak nie ste na počítači, ktorý má problém, uložte Fix it riešenie na flash disk alebo CD a potom ho spustite na počítači, ktorý má problém.

Potom prejdite na "Prevezmite aktualizácie pre mňa, ale dovoľte mi vybrať, kedy sa ich nainštalovať.Ak stále nemáte prístup ku webovej lokalite Windows Update, pokúste sa prevziať najnovšiu verziu Windows Update Agent z nasledujúcej webovej lokality spoločnosti Microsoft:Ja to vyriešim

Po inštalácii Súhrn aktualizácie, postupujte nasledovne nastaviť maximálny počet uzlov obmedzenie dotazu do 1.000.000 (desiatkovo):
 1. Skontrolujte, koľko udalosť ID 9877 0x80041606 udalostí v denníku aplikácie dostali na serveri Exchange Server 2010 schránky v uplynulom mesiaci a urobí záznam číslo.
 2. Kliknite na tlačidlo Štart
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  tlačidlo Štart
  , zadajte text regedit do poľa Vyhľadať a stlačte kláves ENTER.
 3. Vyhľadajte a kliknite na nasledovný kľúč databázy registry:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ExchangeServer\v14\ExSearch
 4. Kliknite na tlačidlo Upraviť, ukážte na položku novéa potom kliknite na položku kľúč.
 5. Typ MaxRestrictionNodesa stlačte kláves ENTER.
 6. Podľa MaxRestrictionNodes, kliknite na tlačidlo Upraviť, ukážte na položku novéa potom kliknite na položku Hodnota DWORD.
 7. Zadajte slúžiťr, a potom stlačte kláves ENTER.
 8. Teraz mal podobať nasledujúce položky databázy Registry:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ExchangeServer\v14\ExSearch\MaxRestrictionNodes\Server
 9. Kliknite na položku Upraviť, a potom kliknite na tlačidlo Upraviť.
 10. Do poľa údaj hodnoty zadajte 1000000 (Desiatkovo).
  Poznámka: Predvolená hodnota položky MaxRestrictionNodes je 200000 (desiatkovo) pred vykonaním akýchkoľvek zmien v databáze Registry.
 11. Ukončite Editor databázy Registry.
Poznámky
 • Po reštartovaní služby indexovanie systému Microsoft Exchange, skontrolujte v žiadosti nasledovné identifikácie udalostí:
  • Udalosť ID 130 previesť MailboxDB Guid sa nepodarilo prečítať v pod kľúč databázy registry MaxRestrictionNodes Guid
  • Identifikácia 131 Nepodarilo sa otvoriť kľúč databázy registry MaxRestrictionNodes
  • Identifikácia 132 sa nepodarilo nastaviť vlastnosť MaxRestrictionNodes v indexer
 • Ak dostávate niektorú z týchto udalostí, možno ste zadali kľúč databázy registry alebo hodnotu DWORD nesprávne. Alebo vám môže nie mať pravopisná nový K3/4úč alebo hodnotu DWORD. Vykonajte potrebné opravy, a potom reštartujte službu Microsoft Exchange Hľadať Indexer. Hľadanie nových inštancií Event ID 130, 131 a 132.
 • V denníku aplikácie týždenné a mesačné ktorý závisí od počtu udalosť ID 9877 s chybou 0x80041606 v denníku aplikácie.
 • Ak stále dostávate značný počet týchto udalostí, môžete zväčšiť hodnotu postupne 2000000 (desiatkovo).
 • Nezvyšujú hodnotu mimo 2000000 (desiatkovo), pretože to môže znížiť výkon servera.
 • Ak ste zvýšili hodnotu 2000000 (desiatkovo) a stále dostáva pár týchto udalostí týždenne alebo mesačne, to je očakávané správanie. Toto správanie môže byť spôsobené užívateľom veľmi zložité vyhľadávania (nájdete v časti "Príznaky" pre viac informácií).

Prevezmite aktualizácie pre mňa, ale dovoľte mi vybrať, kedy sa ich nainštalovať.

 • Kliknite na tlačidlo Ak sa problém nevyriešil, môžete Ak sa problém nevyriešil, môžete kontaktovať technickú podporu.
 • Ocenili by sme vašu spätnú väzbu. Poskytnúť spätnú väzbu alebo ohlási všetky problémy s týmto riešením, prosím zanechať komentár k "Opravte to za mňa"blog alebo nám pošlite " blogu alebo nám pošlite správu.

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „Vzťahuje sa na“.

Ďalšie informácie

Pre viac informácií o vyhľadávanie programu Exchange, navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
Všeobecné informácie o vyhľadávanie programu Exchange
Ďalšie informácie o tom, ako zakázať alebo povoliť vyhľadávanie programu Exchange, navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
Všeobecné informácie o tom, ako zakázať alebo povoliť vyhľadávanie programu Exchange
Ďalšie informácie o položke MaxRestrictionNodes , navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
Všeobecné informácie o položke MaxRestrictionNodes

Vlastnosti

ID článku: 2616127 - Posledná kontrola: 9. septembra 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1, pri použití s produktom:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Kľúčové slová: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2616127 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2616127

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com