Řešení problémů, které mohou nastat při použití mobilního klienta službě Lync 2010 pro Windows Phone 7

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2636318 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Uživatelé mohou zdarma stahovat mobilní klient službě Lync 2010 pro Windows Phone 7 z webu Windows Phone Marketplace. Mohou uživatelé klientovi připojení ke službě Lync Online, pokud jsou přiděleny licence službu Lync Online. Tento článek popisuje, jak řešit některé běžné problémy, které mohou nastat při použití mobilního klienta službě Lync 2010 pro Windows Phone 7.

POSTUP

Instalace aplikace

Mobilní klient službě Lync 2010 pro Windows Phone 7 lze zdarma stáhnout z webu Windows Phone Marketplace. Uživatelé měli instalovat aplikace přímo do svého zařízení a přihlásit pomocí své ID uživatele.

Pokud uživatel problémy při stahování nebo instalaci mobilní klient službě Lync 2010, mají uživatel změnit jejich typ připojení Wi-Fi 3G nebo Wi-Fi 3 g. Potom zkuste znovu stáhnout. Pokud uživatel stále nelze nainstalovat klienta, obraťte své mobilní poskytovatel metadat nebo Podpora webu Tržiště systému Windows.


Znak požadavky pro Windows Phone 7

Když uživatelé přihlásit ke službě Lync Mobile app, přihlašovací informace požadované pro ověření úspěšně závisí na následující scénáře:
 • Zda je adresa protokolu SIP (Session Initiation) uživatele stejný jako uživatele hlavní název uživatele (UPN)
 • Zda uživatelé jsou hostovány na serveru místní službě Lync nebo ve službě Lync Online

Následující tabulka popisuje pole znak, požadované pro uživatele Windows Phone 7.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Uživatel je hostitelem.Adresa SIP a UPNPovinná pole
Místní službě Lync serverAdresa SIP a UPN jsou stejnéPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno: prázdné
Heslo: heslo
Místní službě Lync serverAdresa SIP a UPN se lišíPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno:Hlavní název uživatele nebo domény\uživatelské jméno
Heslo: heslo
Office 365Adresa SIP a UPN jsou stejnéPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno: prázdné
Heslo: heslo
Office 365Adresa SIP a UPN se lišíPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno:UPN
Heslo: heslo
Pokud není nakonfigurováno automatické zjišťování pro mobilní klienty, musí uživatelé zadat následující vnitřní a vnější zjišťování adresy kromě polí, které jsou uvedeny v tabulce:
 • Vnitřní zjišťování adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Externí zjišťování adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
Poznámka: Jsou zobrazena pole přihlašovací adresy a hesla na přihlašovací obrazovce. Pro přístup k uživatelské jméno, doména, vnitřní zjišťování adresya pole externí zjišťování adresy , vyberte Nastavení serveru na přihlašovací obrazovce.


Poradce při potížích s automatické rozpoznávání

Mobilní klient službě Lync 2010 pro Windows Phone 7 hledá různé záznamy DNS než službě Lync 2010 klienta pro stolní počítače. Pro proces automatické rozpoznání zjistit správnou službu Lync Online službu pro protokolu SIP (Session Initiation) domény, která používá je vytvořit záznam CNAME, který splňuje následující kritéria:
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
AliasDoményHodnota
Lyncdiscover<domain></domain>
Příklad: Contoso.com
WebDir.online.Lync.com
K řešení použijte jednu nebo více z následujících metod jako situace:
 • Chcete-li zjistit, zda je správně nakonfigurován záznam DNS CNAME pomocí příkazu nslookup a veřejný DNS server.
 • Pokud má uživatel možnost uživatelské přepínání lze zjistit, zda problém může být vymezena na jeden druh připojení Wi-Fi a 3G. Pokud přihlášení dařit i nadále na 3G datové připojení, přestože jsou konfigurovány záznamy CNAME DNS, může být problém s datovým připojením pro mobilní poskytovatel metadat.
 • Uživatel obdrží následující chybovou zprávu:
  Nelze se připojit k serveru. Pravděpodobně je nedostupný. Také zkontrolujte, zda připojení k síti, přihlašovací adresy a adresy serveru.
  Tato chybová zpráva obvykle znamená, jedna z následujících podmínek:
  • Existuje problém s DNS vyhledávání.
  • Záznamy CNAME automatické rozpoznání jsou nesprávně nakonfigurovány, nebo vůbec nejsou nakonfigurovány.

 • Když se uživatel pokusí přihlásit, obdrží následující chybovou zpráva:
  Nelze se přihlásit. Zkontrolujte informace o účtu a akci opakujte.
  Tato chybová zpráva označuje jednu z následujících podmínek:
  • Mobilní klient službě Lync 2010 pro Windows Phone 7 můžete zjistit správný server službu Lync Online. Avšak nemůže najít přihlašovací adresu zadanou uživatelem.
  • Heslo je chybné

Nastavení serveru proxy

Mobilní klient službě Lync 2010 pro Windows Phone 7 používá k připojení ke službě Lync v proxy ověřování integrované procesy. Proto pokud se vyskytnou potíže při připojení ke službě Lync Online přes podnikovou síť Wi-Fi pomocí ověřování proxy, ujistěte se, zda jsou splněny následující podmínky:
 • Telefon můžete procházet další interní a externí weby.
 • O ověření pomocí serveru proxy jsou zadány správná pověření.

Seznamy kontaktů

Seznamu kontaktů se zobrazí ve službě Lync 2010 mobilního klienta je jen pro čtení a nelze změnit z mobilního zařízení. Pokud chce uživatel přidat nebo odebrat kontakt ze seznamu, musí uživatel použít klienta pro stolní počítače službě Lync 2010 nebo Outlook Web aplikace (OWA) Instant Messaging (IM).

Fotografie kontaktu se zobrazí pouze v případě, že jsou uloženy v globálním seznamu adres (GAL). Kontakt, který na ploše klienta zadán obrazy pomocí adresy URL webových nebude mít fotografie zobrazí kontaktu.


Stránka konverzace a historie konverzace

Stránky hovory na mobilní klient Windows Phone 7 pouze uchovává informace o konverzaci, ke kterým došlo v mobilním zařízení. Hovory klientů na ploše nezobrazí. Chaty na mobilních zařízeních nejsou zobrazeny ve složce historie konverzace v poštovní schránce serveru Exchange uživatele.


Spojení schůzky z kalendáře Windows Phone 7

Připojit z Windows Phone 7 naplánované schůzky v režimu online, otevřete kalendář a zobrazit podrobnosti o službě Lync Online schůzky. Když uživatel klikne na odkaz připojení ke schůzce, mobilní klient službě Lync 2010 otevře. Má-li konference funkce Audio konference poskytovatele (AKT), partner AKT bude volat uživatele na číslo zadané uživatelem během instalace.

Pokud není žádná možnost volání konference, uživatel nebude možné připojení ke konferenci, pokud klepněte na položkuPřipojit. Uživatel může také zobrazit následující chybová zpráva:
Došlo k chybě serveru. Obraťte se na tým podpory.


Push oznámení

Ve výchozím nastavení push oznámení služby jak Apple Push oznámení a Push oznámení služby jsou vypnuty. Správci Onlineorganization službě Lync můžete přihlásit ke službě Lync Online ovládacího panelu Chcete-li tyto možnosti změnit. V následujícím snímku obrazovky službě Lync Online ovládací panely zobrazí Vypnuto push oznámení.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Snímek obrazovky službě Lync Online ovládací Panel, ukazující push oznámení je vypnuto
Po klepnutí na tlačítko Upravitmůžete zapnout push oznámení pro jednu nebo obě služby. Následující kopie obrazovky zobrazit ovládacích panelech službě Lync Online po push oznámení jsou zapnuty.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Kopie obrazovky službě Lync Online ovládací panely po push oznámení na

Pokud push oznámení nezdaří, pokud je uživatel připojen přes Wi-Fi, musí být otevřen do zařízení (označované také jako "příchozí") příchozí port 5223 (TCP). Pokud je uživatel připojen prostřednictvím domácí sítě Wi-Fi, mu umožňuje předávání portů nebo aktivaci portu směrovače pro domácí uživatele otevřít port 5223 (TCP). Ve výchozím nastavení push oznámení jsou zakázány a musí být výslovně povoleno správcem IT.

Pokud v podnikové síti Wi-Fi push oznámení, obraťte se na správce IT k provedení těchto změn.


Srovnání s jinými mobilní klienty

Porovnání funkcí pro mobilní klienty službě Lync 2010 naleznete na následujícím webu Microsoft TechNet:

Porovnání tabulek mobilního klienta

Odesílání protokolů

Když uživatelé dojít k problému s mobilní klient službě Lync 2010 pro Windows Phone 7, jejich zaslání protokolů prostřednictvím e-mailu na pracovníka technické podpory. Chcete-li to provést, nastavte Protokolování diagnostiky na na v Nastavení stránku a potom klepněte na tlačítko odesílat diagnostické protokoly na o obrazovky. Soubor bitové kopie uložena do knihovny fotografie uživatele, která obsahuje soubory protokolu pro službě Lync Mobile ve formátu, který můžete uložit a odeslat Windows Phone 7. E-mailová zpráva je automaticky vygenerováno bez připojené soubory protokolu. Proto se ujistěte, že uživatel připojí k e-mailové zprávy nejnovější obrázek v knihovně své fotografie. Zadejte e-mailovou adresu, protokoly, které chcete odeslat. Jejich správce IT nebo přímo na pracovníka podpory by uživatelé měli odesílat protokoly.

Poznámka: Ujistěte se, že protokolování diagnostiky je nastavena na na teprve pak se pokuste se problém reprodukovat a zaslání protokolů.

Stále potřebujete pomoc? Přejděte Komunity Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2636318 - Poslední aktualizace: 16. července 2014 - Revize: 25.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Lync Online
Klíčová slova: 
o365 o365a o365p o365e kbgraphxlink o365m o365022013 kbgraphic kbmt KB2636318 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2636318

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com