Řešení problémů, které mohou nastat při použití mobilního klienta službě Lync 2010 pro iPhone a iPad

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2636320 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Uživatelé mohou stahovat mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad zdarma z úložiště aplikace Apple. Mohou uživatelé klientovi připojení ke službě Lync Online, pokud jsou přiděleny licence službu Lync Online. Tento článek popisuje, jak řešit některé běžné problémy, které mohou nastat při použití mobilního klienta službě Lync 2010 pro iPhone a iPad.

POSTUP


Instalace aplikace

Mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad je k dispozici zdarma v obchodě Apple App. Uživatelé měli instalovat aplikace přímo do svého zařízení a přihlásit pomocí své ID uživatele.

Pokud uživatel problémy při stahování nebo instalaci mobilní klient službě Lync 2010, mají uživatel změnit jejich typ připojení Wi-Fi 3G nebo Wi-Fi 3 g. Potom zkuste znovu stáhnout. Zda uživatel stále nelze nainstalovat klienta, by měla kontaktovat jejich mobilní poskytovatel metadat nebo kontaktovat podporu společnosti Apple Care.

Znak požadavky pro iPhone a iPad

Když uživatelé přihlásit ke službě Lync Mobile app, přihlašovací informace požadované pro ověření úspěšně závisí na následující scénáře:

 • Zda je adresa protokolu SIP (Session Initiation) uživatele stejný jako uživatele hlavní název uživatele (UPN)
 • Zda uživatelé jsou hostovány na serveru místní službě Lync nebo ve službě Lync Online v Office 365
Následující tabulka popisuje pole znak, požadované pro uživatele Windows Phone 7.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Uživatel je hostitelem.Adresa SIP a UPNPovinná pole
Místní službě Lync serverAdresa SIP a UPN jsou stejnéPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno: prázdné
Heslo: heslo
Místní službě Lync serverAdresa SIP a UPN se lišíPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno:Hlavní název uživatele nebo domény\uživatelské jméno
Heslo: heslo
Office 365Adresa SIP a UPN jsou stejnéPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno: prázdné
Heslo: heslo
Office 365Adresa SIP a UPN se lišíPřihlašovací adresa:Adresa SIP
Uživatelské jméno:UPN
Heslo: heslo
Pokud není nakonfigurováno automatické zjišťování pro mobilní klienty, musí uživatelé zadat následující vnitřní a vnější zjišťování adresy kromě polí, které jsou uvedeny v tabulce:
 • Vnitřní zjišťování adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Externí zjišťování adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
Poznámka: Jsou zobrazena pole přihlašovací adresy a hesla na přihlašovací obrazovce. Pro přístup k uživatelské jméno, doménaInterní zjišťování adresya pole externí zjišťování adresy , vyberte Nastavení serveru na přihlašovací obrazovce.Poradce při potížích s automatické rozpoznávání

Mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad hledá různé záznamy DNS než službě Lync 2010 klienta pro stolní počítače. Pro proces automatické rozpoznání zjistit správnou službu Lync Online službu musí být vytvořen záznam CNAME, který splňuje následující kritéria pro SIP domény, který je používán.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
AliasDoményHodnota
Lyncdiscover<domain></domain>
Příklad: Contoso.com
WebDir.online.Lync.com
K řešení použijte jednu nebo více z následujících metod jako situace:
 • Chcete-li zjistit, zda je správně nakonfigurován záznam DNS CNAME pomocí příkazu nslookup a veřejný DNS server.
 • Pokud má uživatel možnost uživatelské přepínání lze zjistit, zda problém může být vymezena na jeden druh připojení Wi-Fi a 3G. Pokud přihlášení dařit i nadále na 3G datové připojení, přestože jsou konfigurovány záznamy CNAME DNS, může být problém s datovým připojením pro mobilní poskytovatel metadat.
 • Uživatel obdrží následující chybovou zprávu:
  Nelze se připojit k serveru. Pravděpodobně je nedostupný. Také zkontrolujte, zda připojení k síti, přihlašovací adresy a adresy serveru.
  Tato chybová zpráva obvykle znamená, jedna z následujících podmínek:
  • Existuje problém s DNS vyhledávání.
  • Záznamy CNAME automatické rozpoznání jsou nesprávně nakonfigurovány, nebo vůbec nejsou nakonfigurovány.

 • Když se uživatel pokusí přihlásit, obdrží následující chybovou zpráva:
  Nelze se přihlásit. Zkontrolujte informace o účtu a akci opakujte.
  Tato chybová zpráva označuje jednu z následujících podmínek:
  • Mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad může zjistit správný server službu Lync Online. Avšak nemůže najít přihlašovací adresu zadanou uživatelem.
  • Heslo je chybné

Nastavení serveru proxy

Pro iPhone a iPad mobilní službě Lync 2010, umožňuje uživatelům zadat pověření pro ověřování proxy servery, které mohou být vyžadovány při připojení k některé interní podnikové sítě Wi-Fi. I když je zařízení, které používá může již připojeni a ověřen podnikové bezdrátové sítě, mobilní klient službě Lync nelze použít pověření, které jsou již zadány z bezpečnostních důvodů. Proto je nutné zadat pověření samostatně ve službě Lync mobilního klienta.

Pověření serveru Exchange

Mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad obsahuje kartu schůzky se seznamem zasedání na den z kalendáře serveru Exchange. Klient používá k určení umístění serveru Exchange uživatele, který je podepsán v jednoduché procesy Exchange Autodiscover. SIP identifikátor URI (Uniform Resource) uživatele, se používá v pokusu zjistit Exchange Web Services (EWS) koncový bod. Nicméně pokud SIP URI a e-mailová adresa uživatele se liší, se nezdaří Autodiscover kartě Schůzka bude prázdné a hlasové pošty serveru Exchange Unified Messaging (UM) v kartě Telefon nebudou synchronizovány.

Pro e-mailové odpojených oborů a SIP URI mobilního klienta službě Lync 2010 pro iPhone a iPad uživateli umožňuje zadat jinou sadu pověření pro integraci serveru Exchange. Pro proces výměny Autodiscover pracovat správně, musí být k dispozici potřebné záznamy DNS. Chcete-li ověřit, zda je funkční Autodiscover, použijte Microsoft vzdálené připojení k Analzyer na https://www.testconnectivity.microsoft.com/?testid=OnPremisesLyncMobileAutoD.


Seznamy kontaktů

Seznam kontaktů, který je zobrazen v mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad je jen pro čtení a nelze změnit z mobilního zařízení. Pokud chce uživatel přidat nebo odebrat kontakt ze seznamu, musí uživatel použít klienta pro stolní počítače službě Lync 2010 nebo Outlook Web aplikace (OWA) Instant Messaging (IM).

Fotografie kontaktu se zobrazí pouze v případě, že jsou uloženy v globálním seznamu adres (GAL). Kontakt, který na ploše klienta zadán obrazy pomocí adresy URL webových nebude mít fotografie zobrazí kontaktu.


Historie konverzace kartu a konverzace

Na kartě konverzace v mobilní klient službě Lync pro iPhone nebo iPad pouze uchovává informace o rozhovorů, ke kterým došlo v mobilním zařízení. Konverzace z plochy klientů nezobrazí. Chaty na mobilních zařízeních nejsou zobrazeny ve složce historie konverzace v poštovní schránce serveru Exchange uživatele.


Setkání

Konference má funkci zvukové konference poskytovatele (AKT), klepnutím na tlačítko připojit k bude volat uživatele na číslo zadané uživatelem při instalaci.

Pokud není žádná možnost volání konference, uživatel nebude možné připojení ke konferenci, pokud klepněte na položku Připojit. Uživatel může také zobrazit následující chybová zpráva:
Došlo k chybě serveru. Obraťte se na tým podpory.

Zobrazení sdílených prezentacích aplikace PowerPoint (pouze pro iPad)

Pokud se připojujete z iPad naplánovanou schůzku službu Lync Online, bude moci účastnit některých funkcí spolupráce ve službě Lync Online schůzky, ale ne ve všech funkcí pro spolupráci. Prezentace aplikace Microsoft PowerPoint se zobrazí na iPad, ale některé položky nemusí být zobrazeny správně nebo vůbec v některých případech. Příklady jsou následující:
 • Zobrazení v aplikaci PowerPoint je k dispozici pouze v naplánované schůzky.
  • Uživatele nelze procházet snímky nezávisle na schůzku předvádějícího.
  • Z iPad uživatelé nemohou zobrazit poznámky k snímku. Konkrétně Pokud ostatní účastníci schůzky poznámkami snímku, iPad zobrazí následující zpráva:
   Tento snímek byla označena.
 • Pokud odpojíte zvukových volání, dojde k ukončení konference a být nabídnuta možnost Znovu schůzku pomocí zpětného volání.
 • Oběhů účastníků schůzky je k dispozici.
 • Rychlé zasílání zpráv není k dispozici.
 • Tabule, dotazování a sdílení aplikací nejsou podporovány a zobrazení je zobrazen, pokud tyto aplikace sdílejí ostatní uživatelé aplikace desktop.
Poznámka:Tyto funkce jsou k dispozici pouze v případě, že spojení naplánované schůzky službu Lync Online. Pokud se připojujete ad hoc schůzky, bude mít pouze IM a zvuku, které jsou k dispozici na iPad.

Hlasová pošta

Hlasová pošta je jen pro čtení ze serveru Exchange UM. Pokud není povolena pro UM, tato karta nefunguje.Push oznámení

Ve výchozím nastavení push oznámení služby jak Apple Push oznámení a Push oznámení služby jsou vypnuty. Správci Onlineorganization službě Lync můžete přihlásit ke službě Lync Online ovládacího panelu Chcete-li tyto možnosti změnit. V následujícím snímku obrazovky službě Lync Online ovládací panely zobrazí Vypnuto push oznámení.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Když push oznámení jsou mimo snímek obrazovky
Po klepnutí na tlačítko Upravitmůžete zapnout push oznámení pro jednu nebo obě služby. Následující snímek obrazovky zobrazuje službě Lync Online ovládací panely po push oznámení jsou zapnuty.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Když push oznámení jsou na snímku obrazovky


Pokud push oznámení nezdaří, pokud je uživatel připojen přes Wi-Fi, musí být otevřen do zařízení (označované také jako "příchozí") příchozí port 5223 (TCP). Pokud je uživatel připojen prostřednictvím domácí sítě Wi-Fi, mohou otevřít port 5223 (TCP) pomocí předávání portů nebo aktivaci portu směrovače pro domácí uživatele. Ve výchozím nastavení push oznámení jsou zakázány a musí být výslovně povoleno správcem IT.

Pokud v podnikové síti Wi-Fi push oznámení, obraťte se na správce IT k provedení těchto změn.Srovnání s jinými mobilní klienty

Porovnání funkcí pro mobilní klienty službě Lync 2010 naleznete na následujícím webu Microsoft TechNet:

Porovnání tabulek mobilního klienta

Odesílání protokolů

Když uživatelé dojít k problému s mobilní klient službě Lync 2010 pro iPhone a iPad, jejich zaslání protokolů prostřednictvím e-mailu na pracovníka technické podpory. Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko Možnosti, najít protokolování v stránce informace o oddílu a potom klepněte na tlačítko Odeslat protokoly. E-mailová zpráva je automaticky vygenerována, který obsahuje informace o verzi klienta v textu zprávy a soubory protokolu připojeného. Zadejte e-mailovou adresu, protokoly, které chcete odeslat. Jejich správce IT nebo přímo na pracovníka podpory by uživatelé měli odesílat protokoly.

Poznámka: Ujistěte se, že protokolování je nastavena na na teprve pak se pokuste se problém reprodukovat a zaslání protokolů.Produkty třetích stran popisované v tomto článku jsou vyráběny společnostmi nezávislými na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku, implicitně předpokládanou ani jinou, týkající se výkonu nebo spolehlivosti těchto produktů.

Stále potřebujete pomoc? Přejděte Komunity Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2636320 - Poslední aktualizace: 16. července 2014 - Revize: 24.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Lync Online
Klíčová slova: 
o365 o365a o365e o365p kbgraphxlink o365022013 o365m kb3rdparty kbgraphic kbmt KB2636320 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2636320

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com