E-mailového konta Office 365 nie je automaticky nastavené na prístroji Google Android alebo Apple iOS-založený prístroj pomocou služby Autodiscover

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2679626 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Pri pripojení k programu Microsoft Exchange Online v balíku Microsoft Office 365 cez Microsoft Exchange ActiveSync, konta Office 365 e-mail nie je automaticky nastavený na prístroji Google Android alebo Apple iOS-založené zariadenia (ako iPhone alebo iPad) prostredníctvom služby Autodiscover. Tiež vás nemôže získať prístup k schránke Exchange Online z mobilného zariadenia.

Ak sa vyskytne tento problém, môžu tiež dostávať chybové hlásenie, nasledovnému:

Nedá sa pripojiť k serveru
Poznámka: Toto chybové hlásenie sa môže líšiť v závislosti od zariadenia, ktoré používate.

PRÍČINA

Tento problém sa vyskytuje, ak mobilné zariadenie plne nepodporuje určité požiadavky protokolu Exchange ActiveSync pre presmerovanie.

STAV

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „Vzťahuje sa na“.

RIEŠENIE

Pomoc pri zriadení e-mail pre vaše mobilné zariadenie a aktuálnu verziu O365, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

http://Office.Microsoft.com/client/15/help/Home?Shownav=True&LCID=1033&NS=OLWAO365E&ver=15&v=15.0.775.5&Mode=Desktop&helpid=MS.Exch.owao.EmailOnMobilePhone

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o tento problém, a o zariadeniach, ako mobilné pripojenie k službe Exchange Online v Office 365, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://blogs.TechNet.com/b/Exchange/Archive/2012/02/07/cross-site-redirection-Exchange-ActiveSync-clients-in-Office-365.aspx
Zariadenia, ktoré sú súčasťou programu Exchange ActiveSync Logo podporujú presmerovanie a nemajú skúsenosti tento problém. Ďalšie informácie o programe Exchange ActiveSync Logo, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

http://blogs.TechNet.com/b/Exchange/Archive/2011/04/13/announcing-The-Exchange-ActiveSync-logo-program.aspx

Produkty tretích strán spomínané v tomto článku vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft nepreberá žiadnu záruku za výkonnosť alebo spoľahlivosť týchto výrobkov.

Informácie a riešenie v tomto dokumente predstavujú súčasné stanovisko spoločnosti Microsoft na tieto problémy od dátumu uverejnenia. Tento roztok je dostupné prostredníctvom spoločnosti Microsoft alebo prostredníctvom tretej strany poskytovateľa. Spoločnosť Microsoft výslovne neodporúča akejkoľvek tretej strany poskytovateľa alebo tretej-party riešenia, ktoré by mohli opísať tento článok. Môžu existovať aj iné tretej-party poskytovateľov alebo tretej-party riešenia tohto článku sa nepopisuje. Pretože spoločnosť Microsoft musí reagovať na meniace sa podmienky trhu, tieto informácie nemožno vykladať ako záväzok spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť alebo neschvaľuje presnosti akékoľvek informácie alebo akékoľvek riešenie, ktoré je prezentované spoločnosťou Microsoft alebo akýkoľvek spomínané tretej strany poskytovateľa.

Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky a vylučuje všetky vyjadrenia, záruk a podmienok, či už výslovné, implikované alebo zákonné. Tieto zahŕňajú ale nie sú obmedzené na vyjadrenia, záruk alebo podmienok titul neporušovania, vyhovujúcom stave, obchodovateľnosti a vhodnosti pre konkrétny účel, pokiaľ ide o akúkoľvek službu, riešenie, výrobku, alebo iných materiálov alebo informácií. V žiadnom prípade Microsoft bude zodpovedný za akéhokoľvek tretej-party riešenia, ktoré uvádza tento článok.

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2679626 - Posledná kontrola: 5. júla 2014 - Revízia: 14.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Online
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365e o365p kbgraphxlink o365m o365022013 kb3rdparty kbgraphic kbmt KB2679626 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2679626

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com