Outlook, kalendára alebo ľudí odkazy sú k dispozícii v Office 365 portál pre nových používateľov

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2730143 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Pridanie nového používateľa a priradiť užívateľa licenciou Microsoft Exchange Online v balíku Microsoft Office 365. Však potom, čo užívateľ prihlási do Office 365 portál, Outlook, kalendára alebo ľudí prepojenia sú nedostupné (zatemnené) pre daného používateľa.

RIEŠENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, skontrolujte, či používateľ má licenciu Exchange Online alebo poštovú schránku v lokálnom prostredí.
  • Ak používateľ nemá licenciu Exchange Online, prepojenia nebudú k dispozícii, kým používateľ nemá licenciu Exchange Online.
  • Ak má používateľ poštovú schránku v lokálnom prostredí, výmena Online schránky won't nastaviť pre používateľa. To znamená, že odkazy nebudú k dispozícii.
  • Ak Office 365 organizácie bola nedávno zriadená a Odkazy pre všetkých používateľov, ktorí majú licenciu Exchange Online sú stále k dispozícii po 24 hodín, kontaktujte podporu služby Office 365 pre pomoc.
  • Ak používateľ nemá licenciu Exchange Online, užívateľ musí prihlásiť z Office 365 portálu a znova sa prihláste. To môže trvať 15 minút na prepojenie k dispozícii po používateľ má priradenú licenciu Exchange Online. Ak sú Odkazy pre daného používateľa po 15 minútach stále nedostupné, požiadajte o pomoc podporu služby Office 365.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak je splnená jedna z nasledovných možností:
  • Používajúcej systém Exchange Online je stále zriaďovaných v balíku Office 365. To môže trvať 24 hodín pre organizáciu zriadiť v balíku Office 365.
  • Výmena Online schránky používateľa je stále zriaďovaných v balíku Office 365. To môže trvať 15 minút pre nového používateľa schránky v balíku Office 365.
Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2730143 - Posledná kontrola: 11. júla 2014 - Revízia: 8.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Online
Kľúčové slová: 
o365 o365e o365p o365a o365022013 o365m kbmt KB2730143 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2730143

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com