Oprava: Klient, který používá Forefront Unified Access Gateway 2010, přejděte na web aplikace Outlook Web App dojít k chybám protokolu HTTP 500 občas namísto chybová stránka produktu Forefront Unified Access Gate...

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2749825 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o přístup k webovým aplikacím prostřednictvím Microsoft Forefront Unified Access Gateway 2010, pokud nemáte oprávnění k přístupu k aplikaci, může se zobrazit občasné chyby protokolu HTTP 500. Například tomuto problému může dojít, pokud nejste členem oprávnění skupiny nebo pokud nesplňují zásady přístupu Unified Access Gateway koncový bod pro aplikaci.

Při aktualizaci webové stránky, Chyba protokolu HTTP 500, může být nahrazen správné "Nemáte oprávnění" chybová stránka. K tomuto problému obvykle dochází na žádosti o publikovanou aplikaci Outlook Web App (OWA). Ale tento problém může ovlivnit také jiných webových aplikací. K tomuto problému dochází pouze v případě, že publikujete na stejný kmen Outlook vždy a všude nebo Microsoft Exchange ActiveSync.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože Unified Access Gateway udržuje fond objekty, které se používají k ukládání informací o příchozích požadavků. Při nové žádosti o doručení na serveru Unified Access Gateway, Unified Access Gateway přebírá objekt z fondu a je možné číst hodnoty vlastností z objektu. Jedna z vlastností definuje, zda klientské aplikace pro požadavek může podporovat chyba HTML vykreslené stránky jako pro všechny webové prohlížeče nebo klientská aplikace může podporovat pouze HTTP Chyba kód hodnoty, jako pro aplikaci Microsoft Outlook nebo Exchange ActiveSync. V některých případech není vlastnost obnovit správně v případě, že objekt je vrácena do fondu. Pokud nový požadavek aplikace OWA používá objekt, který byl dříve použit ke zpracování požadavku Outlook vždy a všude nebo funkce Exchange ActiveSync, Unified Access Gateway může nesprávně vrátit kód stavu HTTP prohlížeče protože hodnota vlastnosti je nesprávná.

Řešení

Chcete-li vyřešit tento problém, nainstalujte aktualizaci service pack, která je popsána v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
2710791 Popis aktualizace Service Pack 2 pro Forefront Unified Access Gateway 2010

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Odkazy

Další informace o terminologii aktualizace softwaru najdete kliknutím na následující číslo článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684 Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 2749825 - Poslední aktualizace: 7. prosince 2012 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Forefront Unified Access Gateway 2010
  • Microsoft Forefront Unified Access Gateway 2010 Service Pack 1
Klíčová slova: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbbug kbmt KB2749825 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2749825

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com