Użytkownicy nie mogą zalogować się Lync Mobile na urządzenia z systemem iOS Apple ze względu na błędy certyfikatów

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2773530 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.

Nie masz pewności co wersji Office 365 używasz? Przejdź do następującej witryny firmy Microsoft:
Czy używam usługi Office 365 po uaktualnieniu?
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

PROBLEM

Są podłączone do sieci firmowej sieci bezprzewodowej (znany również jako Wi-Fi) lub jest zarejestrowany w programie subskrypcji usługi Microsoft Office 365, który jest włączony dla rejestracji jednokrotnej (SSO) przy użyciu usługi Active Directory Federation Services (AD FS) 2.0. Podczas próby zarejestrować się w programie Microsoft Lync Mobile na Apple iOS urządzenia z systemem (na przykład iPhone lub iPad), wyświetlany jest jeden z następujących komunikatów o błędach:
 • Nie można zweryfikować certyfikatu z serwera. Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej.
 • Nie można połączyć się z serwerem. Może być niedostępny. Sprawdź także połączenie sieciowe, adres logowania i adresy serwera.
Ponadto podczas przeglądania dzienników Lync Mobile dla iOS, zobacz następujący wpis:
Lync[13886:300b] ERROR TRANSPORT
/Users/comobuildadmin/icomo/private/se_wave1_idx/src/dev/CoMo/transport/_buildIos/../liveId
/private/CLiveIdUtilities.cpp/155:Converting liveIdError -2147012841 to ErrorCode 570556418

ROZWIĄZANIE

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:
 1. Dodawanie certyfikatu do urządzenia za pomocą narzędzia konfiguracji iPhone firmy Apple. Narzędzie można zainstalować z jedną z następujących witryn firmy Apple:
  Tak szybko, jak aplikacja jest zainstalowana, uruchom narzędzie, a następnie kliknij przyciskKonfiguracja profilów.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2773524

 2. W lewym górnym rogu kliknij przyciskNowy Aby utworzyć Konfiguracja profilu. Zacznij od nazw w profilu. W tym przykładzie jest używany certyfikat główny Contoso i ustawiono identyfikator unikatowyCOM.contoso.CERT.profile. Zakończyć Ogólne ustawienia, wpisując nazwę firmy i opcjonalny opis.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2773525

 3. Przejdź do certyfikatu ikonę, która jest oznaczona etykietąPoświadczenia, a następnie kliknij przycisk Konfigurowanie.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2773526

 4. Zostanie wyświetlona lista certyfikatów, które znajdują się na komputerze lokalnym. Zakładając, że komputer ufa swoje certyfikaty wewnętrzne sieci lokalnej (LAN), certyfikatu głównego pojawi się tutaj. Przewiń do poprawnego certyfikatu, a następnie kliknij przyciskOK.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2773527

 5. Certyfikat pojawi się w Dostęp do poświadczeńokno, a wszystkie zmiany są natychmiastowe. Małe lub pojedynczej instalacji podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Urządzenie będzie wyświetlany wNarzędzie konfiguracji w obszarze URZĄDZENIA. Wybierz urządzenie, a następnie kliknij przyciskKonfiguracja profilu na karcie.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2773528

 6. Istnieje możliwość, aby zainstalować profil bezpośrednio. Kliknij przyciskInstalowanieAby rozpocząć proces. Na urządzeniuZainstaluj profilzostanie wyświetlone okno, a następnie należy kliknąć przyciskInstalowanie następuje Zainstaluj terazAby potwierdzić instalację certyfikatu głównego. Jeśli hasło, musisz wprowadzić go, a następnie kliknij przyciskSporządzono.


  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2773529

WIĘCEJ INFORMACJI

Przyczyny każdej wiadomości jest nieco inna, ale oba błędy są spowodowane przez brak możliwości zweryfikowania autentyczności certyfikatu lub urzędu certyfikacji.

Aby uzyskać więcej informacji zobacz następujące witryny sieci Web firmy Apple:
Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Nadal potrzebujesz pomocy? Przejdź do Office 365 Wspólnoty Witryna sieci Web.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2773530 - Ostatnia weryfikacja: 31 maja 2013 - Weryfikacja: 6.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office Communications Online
Słowa kluczowe: 
kbgraphxlink o365 o365a o365e o365062011 pre-upgrade o365022013 after upgrade o365m kb3rdparty kbmt KB2773530 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2773530

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com