Użytkownicy nie mogą zalogować Lync Mobile na urządzenia z systemem iOS Apple z powodu błędów certyfikatów

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2773530 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

PROBLEM

Są podłączone do sieci firmowej sieci bezprzewodowej (znany również jako Wi-Fi) lub jest zarejestrowany w programie subskrypcji usługi Microsoft Office 365, który jest włączony dla rejestracji jednokrotnej (SSO) przy użyciu programu Active Directory Federation Services (AD FS) 2.0. Podczas próby zarejestrować się w programie Microsoft Lync Mobile na urządzeniu opartych na iOS Apple (na przykład iPhone lub iPad), wyświetlany jest jeden z następujących komunikatów o błędach:
 • Nie można zweryfikować certyfikatu z serwera. Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej.
 • Nie można połączyć się z serwerem. Może być niedostępna. Sprawdź także połączenie sieciowe, adres logowania i adresy serwera.
Ponadto podczas przeglądania dzienników programu Lync Mobile dla iOS, zobacz następujący wpis:
Lync[13886:300b] ERROR TRANSPORT
/Users/comobuildadmin/icomo/private/se_wave1_idx/src/dev/CoMo/transport/_buildIos/../liveId
/private/CLiveIdUtilities.cpp/155:Converting liveIdError -2147012841 to ErrorCode 570556418

ROZWIĄZANIE

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:
 1. Dodanie certyfikatu do urządzenia za pomocą narzędzia konfiguracji iPhone firmy Apple. Narzędzie można zainstalować z jednej z następujących witryn firmy Apple w sieci Web:
  Uwaga Narzędzie konfiguracji iPhone Apple muszą być pobrane przy użyciu komputera opartego na systemie Windows lub Macintosh.

  Tak szybko, jak aplikacja jest zainstalowana, uruchom narzędzie, a następnie kliknijKonfiguracji profilów.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu na powyższym kroku

 2. W lewym górnym rogu kliknij przyciskNowy , aby utworzyć Profil konfiguracji. Zacznij od nazw w profilu. W tym przykładzie jest używany certyfikat główny Contoso, i Ustaw identyfikator unikatowyCOM.contoso.CERT.profile. Określ ustawienia Ogólne wprowadzając nazwę firmy i opcjonalny opis.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu na powyższym kroku

 3. Przejdź do ikonę certyfikatu, która etykietąpoświadczenia, a następnie kliknij przycisk Konfiguruj.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu na powyższym kroku

 4. Zostanie wyświetlona lista certyfikatów, które znajdują się na komputerze lokalnym. Zakładając, że komputer ufa certyfikatom z wewnętrznej sieci lokalnej (LAN), certyfikatu głównego pojawi się tutaj. Przewiń do poprawnego certyfikatu, a następnie kliknij przyciskOK.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu na powyższym kroku

 5. Certyfikat pojawi się w oknie poświadczeń, a wszystkie zmiany są natychmiastowe. Małe lub pojedynczej instalacji podłącz urządzenie do komputera przy użyciu kabla USB. Urządzenia będą wyświetlane za pomocąNarzędzia konfiguracji w kategorii urządzenia. Wybierz urządzenie, a następnie kliknij kartęKonfiguracja profilu .

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu na powyższym kroku

 6. Istnieje możliwość, aby zainstalować profil bezpośrednio. Kliknij przyciskZainstaluj, aby rozpocząć proces. Na urządzeniuZainstaluj profilwindowappears, a musi kliknijzainstalować , a następnie Zainstaluj terazpotwierdzić instalacji certyfikatu głównego. Jeśli masz hasła, musisz wprowadzić go i kliknij przyciskGotowe.


  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu na powyższym kroku

WIĘCEJ INFORMACJI

Przyczyny każdej wiadomości jest nieco inna, ale oba błędy są spowodowane przez brak możliwości zweryfikowania autentyczności certyfikatu lub urzędu certyfikacji.

Aby uzyskać więcej informacji zobacz następujące witryny sieci Web firmy Apple:
Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Nadal potrzebujesz pomocy? Przejdź do Społeczności użytkowników usługi Office 365 witryny sieci Web.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2773530 - Ostatnia weryfikacja: 27 czerwca 2014 - Weryfikacja: 7.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Lync Online
Słowa kluczowe: 
kbgraphxlink o365 o365a o365e o365022013 o365m kb3rdparty kbgraphic kbmt KB2773530 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2773530

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com