FIX: Je aktualizácia k dispozícii HPC Pack 2008 R2 klastre, ktoré obsahujú uzly Microsoft Azure

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2802121 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Táto aktualizácia odstraňuje nasledovné problémy, ktoré môže nastať, keď ste správu obsahujúcu Microsoft Azure uzly klastra Microsoft HPC Pack 2008 R2:
  • Pri pokuse použiť politiku dostupnosť naplánovať Microsoft Azure uzly, ktoré sú spojené s vysokou dostupnosťou hlavou uzol, uzly môže prísť on-line. Nasadenie môže zlyhať, pretože obe hlavy uzly skúste spustiť Microsoft Azure uzly v rovnakom čase. Táto rýchla oprava umožňuje aktívny hlavou uzol na vykonanie tejto akcie.
  • Pri pokuse prijať aktívne Microsoft Azure uzly v režime offline, tie uzliny môžu uviaznuť v stave "vypúšťanie". Toto správanie sa môže vyskytnúť ak hlavou uzol alebo server, ktorý je hostiteľom SQL databáza klastra s vysokým zaťažením pri operácií sa snažil. Táto rýchla oprava robí klastra viac odolné voči time-out súvisiace otázky.
  • Microsoft Azure uzly môžu vstúpiť do stavu "chyba" kvôli problémom so službou Diagnostika/monitorovanie HPC. V tomto prípade uzol nie je uvedený ako online a je k dispozícii na použitie až je reštartuje. Táto rýchla oprava rieši problém v ktorom diagnostické služby blokuje uzol.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tieto problémy, uplatňovať túto rýchlu opravu. Tejto rýchlej opravy je nutné spustiť na všetkých uzloch a klientske počítače.

Informácie o rýchlej oprave

Podporovaná rýchla oprava je k dispozícii od spoločnosti Microsoft. Táto rýchla oprava je však určená opraviť len problém, ktorý je popísaný v tomto článku. Táto rýchla oprava sa vzťahujú len na systémy, v ktorých sa vyskytuje problém popísaný v tomto článku. Táto rýchla oprava môže byť ďalej testovaná. Preto, ak ste nie sú vážne ovplyvnení tento problém, odporúčame vám počkať na nasledujúcu aktualizáciu softvéru, ktorá obsahuje túto rýchlu opravu.

Ak je rýchla oprava k dispozícii na prevzatie, sekcia Prevzatie dostupnej rýchlej opravy sa nachádza na začiatku tohto článku databázy Knowledge Base. Ak sa táto sekcia nezobrazuje, obráťte sa na oddelenie služieb a podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft a získajte rýchlu opravu.

Poznámka: Ak sa vyskytnú ďalšie problémy alebo ak sa žiadne riešenie problémov nevyžaduje, budete musieť vytvoriť samostatnú servisnú požiadavku. Obvyklé náklady na podporu sa budú vzťahovať na dodatočné otázky podpory a problémy, ktoré nespĺňajú kritériá pre túto špecifickú rýchlu opravu. Úplný zoznam telefónnych čísel, Microsoft zákaznícky servis a podpora alebo vytvorte samostatnú servisnú požiadavku, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Vo formulári Prevzatie dostupnej rýchlej opravy sa zobrazujú jazyky, pre ktoré je rýchla oprava k dispozícii. Ak nevidíte váš jazyk, je to preto rýchla oprava nie je k dispozícii pre daný jazyk.

Predpoklady

Microsoft HPC Pack 2008 R2 Service Pack 4 (SP4) nainštalované chcete použiť túto rýchlu opravu, musíte mať. Ďalšie informácie o HPC Pack 2008 R2 SP4, nájdete na nasledujúcej webovej stránke Microsoft Download Center:

HPC Pack 2008 R2 Service Pack 4

Reštartujte informácie

Budete musieť reštartovať počítač po použití tejto rýchlej opravy.

Informácie o nahradení

Táto rýchla oprava nenahrádza predtým vydaný rýchlu opravu.

Informácie o súboroch

Anglická verzia tejto rýchlej opravy má atribúty súborov (alebo novšie atribúty) uvedené v nasledujúcej tabuľke. Dátumy a časy jednotlivých súborov sú uvedené v univerzálnom svetovom čase (UTC). Keď zobrazíte informácie o súbore, čas sa prevedie na miestny čas. Ak chcete vyhľadať rozdiely medzi časom UTC a miestnym časom, použite kartu Časové pásmo v položke Dátum a čas v ovládacom paneli.

Pre x 86-bitové verzie Microsoft HPC Pack 2008 R2
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Názov súboruVerzia súboruVeľkosť súboruDátumČasPlatforma
Clustermodel3.4.4179.0651,26422-Jan-201301:46Neuplatňuje sa
Configurationservice3.4.4179.0233,47222-Jan-201301:46Neuplatňuje sa
Pre 64-bitové verzie Microsoft HPC Pack 2008 R2
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Názov súboruVerzia súboruVeľkosť súboruDátumČasPlatforma
Clustermodel3.4.4179.0651,26422-Jan-201301:46Neuplatňuje sa
Configurationservice3.4.4179.0233,47222-Jan-201301:46Neuplatňuje sa
Hpcazureruntime.cspkgNeuplatňuje sa36,938,76422-Jan-201303:17Neuplatňuje sa

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „Vzťahuje sa na“.

Odkazy

Ďalšie informácie o terminológii aktualizácií softvéru získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
824684 Popis štandardnej terminológie použitej na popis aktualizácií softvéru spoločnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 2802121 - Posledná kontrola: 21. júna 2014 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft HPC Pack 2008 R2
Kľúčové slová: 
kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbbug kbexpertiseinter kbsurveynew kbmt KB2802121 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2802121

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com