Excel'de Otomatik Doldurma Seçenekleri düğmesi nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 291359 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Excel'de, Dolgu tutamacını sürükleyerek bitişik hücreleri temel alan veri doldurduğunuzdaOtomatik Doldurma Seçenekleri düğmesi görüntülenir hemen altındaki ve sağındaki, doldurulan seçimin. Tıklattığınızda Otomatik Doldurma Seçenekleri düğme, bir seçenekler listesi görüntülenir metin veya veri ve olup olmadığı için hücreleri doldurmak seçmenize izin verir Başlangıç seçimi veya biçim kopyalamak için biçimini içerir.
Bu resmi kapatBu resmi aç
Otomatik Doldurma seçenekleri listesi "Seçili hücreleri kopyala" ile resmi.
, Otomatik Doldurma Seçenekleri Ayrıca düğmesi görüntülenir siz seçtikten sonra Otomatik Doldur seçeneğini Serisi iletişim kutusu. Göstermek için Serisi iletişim kutusunda, Excel sürümüne uygun olanları aşağıdaki yordamlardan birini çalışıyorsa:
  • Microsoft Office Excel 2007 ve Excel 2010'iGiriş sekmesini ve sonra Dolgu içinde Düzenleme grubu.
  • Microsoft Office Excel 2003'te ve Excel'in önceki sürümlerinde, işaretDolgu üzerinde Düzenle Menü ve'ı tıklatın Serisi.
, kullanılabilen seçenekler hücrelerde içerik türüne bağlıdır (metin veya sayı) ve veri biçimi. Kullanabilirsiniz Serisi Bul komutu Otomatik Doldur seçenek ve diğer seçenekleri.

Daha fazla bilgi

Otomatik Doldurma Seçenekleri listesini görüntülemek için tıklatın Otomatik Doldurma Seçenekleri düğme. Seçenekler listesinde veri türüne göre değişir: metin ve formüller sayılar, ay, gün hafta ve tarih. Olabilir seçeneklerinin tam listesi kullanılabilir aşağıdaki gibidir:
Hücreleri Kopyala
Serileri Doldur
Yalnızca biçimlendirmeyi Doldur
Biçimlendirmeden Doldur
Günleri Doldur
İş Günlerini Doldur
Ayları Doldur
Yılları Doldur
Kısayol menüsünde aynı sekiz seçenekleri de dahil sağ tıklatın ve bitişik hücrelere Dolgu tutamacını sürükleyerek olduğunda görüntülenir. , Otomatik Doldurma Seçenekleri kullandığınızda düğmesi görüntülenmiyor Bu yöntem.

Referanslar

Çeşitli akıllı kullanma hakkında daha fazla bilgi için etiketler, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291357Excel'deki Otomatik Düzelt Seçenekleri düğmelerini kullanma
291358 Excel'de Yapıştırma Seçenekleri düğmesini kullanma
291361 Excel 2002'de veya Excel 2003'te hata denetimi Seçenekleri düğmesini kullanma
291363 Excel 2002'de veya Excel 2003'te "Seçenekleri Ekle" düğmesini kullanma

Özellikler

Makale numarası: 291359 - Last Review: 9 Nisan 2013 Salı - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Excel 2007
  • Microsoft Office Excel 2003
  • Microsoft Excel 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertisebeginner kbgraphxlinkcritical kbhowto kbinfo kbmt KB291359 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 291359

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com