Konfigurovanie protokolu TCP/IP pre použitie systému DNS v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 305553 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Tento článok popisuje konfiguráciu systému Windows XP protokolu TCP/IP pre použitie služby DNS (Domain Name).

Konfigurovanie protokolu TCP/IP

K onfigurácia protokolu TCP/IP, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, kliknite na tlačidlo Sieťové a internetové pripojenia, a potom kliknite na tlačidlo Sieťové pripojenia.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na sieťové pripojenie, ktoré chcete konfigurovať, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 3. Na Všeobecné kartu (local area connection), alebo Siete kliknite na položku karta (pre všetky ostatné pripojenia) Internet Protocol (TCP/IP), a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 4. Ak chcete získať adresy servera DNS servera DHCP, kliknite na tlačidlo Získať adresu servera DNS automaticky.
 5. Ak chcete manuálne konfigurovať adresy servera DNS, kliknite na tlačidlo Použiť tieto adresy serverov DNS, a potom zadajte preferovaný server DNS a alternatívny DNS server IP adresy v Preferovaný server DNS a Alternatívny server DNS boxy.

Ako nastaviť rozšírené vlastnosti DNS

Ak chcete konfigurovať rozšírené vlastnosti servera DNS, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Spresniťa potom kliknite na kartu DNS .
 2. Konfigurácia DNS vlastnosti postupujte podľa krokov, ktoré sú opísané v nasledujúcich častiach:

Ako nakonfigurovať ďalšie adresy IP servera DNS

Ak chcete nakonfigurovať ďalšie adresy IP servera DNS, postupujte nasledovne:
 1. Podľa Adresy servera DNS, kliknite na tlačidlo Pridať v poradí podľa použitia.
 2. V Server DNS protokolu TCP/IP rámček, zadajte adresu IP servera DNS a potom kliknite na tlačidlo Pridať.

Ako zmeniť spôsob prekladu nejednoznačných názvov serverov DNS

Chcete zmeniť spôsob prekladu nejednoznačných názvov serverov DNS, postupujte nasledovne:
 1. Ak chcete vyriešiť nejednoznačný názov pridaním primárnej prípony DNS a prípony DNS jednotlivých pripojení, kliknite na tlačidlo Pripojiť primárne a od pripojenia závislé prípony DNS. Na tento účel musia byť nakonfigurované každé pripojenie. Ak chcete vyhľadať nadradené prípony primárnej prípony DNS až do druhej úrovne domény, kliknite na tlačidlo vybrať Pripojiť nadradené prípony primárnej prípony DNS začiarkavacie políčko.
 2. Ak chcete vyriešiť nejednoznačný názov pridaním prípon zo zoznamu konfigurovaných prípon, kliknite Pripojiť tieto prípony DNS (v poradí), a potom kliknite na tlačidlo Pridať pridaním do zoznamu.
 3. Ak chcete nakonfigurovať pripojenia závislú príponu DNS, napíšte príponu DNS v Prípona DNS tohto pripojenia box.

Ako zmeniť správanie dynamickej aktualizácie DNS

Ak chcete zmeniť spôsob dynamickej aktualizácie servera DNS, použite niektorú z nasledovných metód:
 • Použiť Dynamická aktualizácia DNS adries IP tohto pripojenia a primárnej domény počítača, vyberte Zaregistrovať adresy tohto pripojenia v systéme DNS začiarkavacie políčko. V predvolenom nastavení nie je toto políčko začiarknuté. Názov primárnej domény počítača je primárna prípona DNS, pridaná k názvu počítača. Tento názov domény a prípona DNS spolu ako úplný názov počítača zobrazíte kliknutím na položku Štart, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, kliknite na tlačidlo Výkon a údržba, kliknite na tlačidlo Systém, a potom kliknite na tlačidlo Názov počítača kartu.
 • Použiť Dynamická aktualizácia DNS adries IP a názvu domény špecifického tohto pripojenia, vyberte Registrácia DNS použiť príponu DNS tohto pripojenia začiarkavacie políčko. V predvolenom nastavení nie je toto políčko začiarknuté. Pripojenie-špecifické domény tohto pripojenia je prípona DNS pre toto pripojenie, pridaná k názvu počítača.

Riešenie problémov

Ak chcete vypnúť dynamickej aktualizácie servera DNS pre všetky názvy počítačov, zrušte Zaregistrovať adresy tohto pripojenia v systéme DNS a Registrácia DNS použiť príponu DNS tohto pripojenia začiarkavacie políčka na DNS kartu pre všetky pripojenia v Sieťové pripojenia.

Poznámka Ste prihlásený ako správca alebo ako člen skupiny Administrators, ak chcete použiť tento postup. Ak je počítač pripojený na sieť, nastavenie sieťovej politiky môže tiež zabrániť vám pomocou tohto postupu.

Vlastnosti

ID článku: 305553 - Posledná kontrola: 7. júna 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbnetwork kbhowtomaster kbmt KB305553 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 305553

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com