Postup kopírování informací na disk CD v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 306524 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Pokud je počítač vybaven vypalovačkou kompaktních disků (CD), můžete složky nebo soubory zálohovat na zapisovatelný kompaktní disk (CD-R) nebo na přepisovatelný kompaktní disk (CD-RW). Tento článek popisuje postup zálohování souborů a složek na disk CD-R nebo CD-RW.


Kopírování souborů a složek na disk CD

Postup kopírování souborů a složek na disk CD:
 1. Do vypalovačky disků CD vložte prázdný zapisovatelný disk CD.
 2. Poklepejte na položku Tento počítač a potom klepněte na soubory nebo složky, které chcete zkopírovat na disk CD. Můžete vybrat více souborů najednou. Současně se stisknutou klávesou CTRL klepněte na požadované soubory.
 3. Klepněte na jednu z následujících možností:
  • Kopírovat soubor,
  • Zkopírovat složku,
  • Kopírovat vybrané položky.
 4. V dialogovém okně Zkopírovat položky klepněte na jednotku vypalovačky disků CD a potom klepněte na položku Kopírovat.
 5. V okně Tento počítač poklepejte na jednotku vypalovačky disků CD.

  Systém Windows zobrazí dočasnou oblast, která uchovává soubory před jejich zkopírováním na disk CD. Zkontrolujte, zda jsou soubory a složky, které chcete zkopírovat na disk CD, zobrazeny v oblasti Soubory připravené k zápisu na disk CD.
 6. V části Zápis na disk CD klepněte na možnost Zapsat soubory na disk CD.
 7. Po spuštění Průvodce zápisem na disk CD postupujte podle pokynů průvodce.
 8. Po dokončení procesu průvodce zobrazí zaškrtávací políčko, pomocí kterého můžete zvolit, zda chcete vytvořit další kopii právě vytvořeného disku CD. Pokud chcete vytvořit další kopie stejného disku CD, klepnutím zaškrtněte políčko Zapsat stejné soubory na další disk CD a do vypalovačky disků CD vložte další prázdný zapisovatelný disk CD. Postupujte podle pokynů průvodce. POZNÁMKA: Po zkopírování souborů či složek na disk CD je vhodné tento disk CD prohlédnout a ujistit se, zda byly soubory opravdu zkopírovány.

Odstranění dočasných souborů vypalovačky disků CD

Následujícím postupem odstraníte soubory a složky z oblasti úložiště dočasných souborů vypalovačky disků CD:
 1. Poklepejte na ikonu Tento počítač a potom poklepejte na jednotku vypalovačky disků CD.

  Systém Windows zobrazí oblast dočasného úložiště, ve kterém uchovává soubory před jejich zkopírováním na disk CD. Soubory a složky oblasti v dočasném úložišti jsou uvedeny v oblasti Soubory připravené k zápisu na disk CD.
 2. V oblasti Zápis na disk CD klepněte na možnost Odstranit dočasné soubory.

  Systém Windows odstraní soubory a složky z oblasti dočasného úložiště a přesune je do Odpadkového koše. POZNÁMKA: Po odstranění obsahu oblasti dočasného úložiště je tato oblast dostupná pro další sadu souborů a složek, které chcete zkopírovat na disk CD. Nedojde k odstranění souborů z jejich původního umístění v počítači nebo na disku CD.

Odstraňování potíží

 • Starší vypalovačky disků CD nemusí podporovat funkci vytváření (nebo vypalování) disků CD-RW. Tento problém vyřešíte tak, že informace budete pomocí vypalovačky disků CD zálohovat na disky CD-R.
 • Disky CD-RW je možné vymazat a znovu použít. Nemusí však být použitelné v jiných zařízeních (například v přehrávačích zvukových disků CD). Tento problém vyřešíte tak, že informace budete pomocí vypalovačky disků CD zálohovat na disky CD-R. Na tyto disky je možné zapsat pouze jednou, ale jsou použitelné ve většině jednotek CD-ROM a přehrávačů disků CD.
 • Proces zapisování může náhle selhat. Chcete-li tento problém vyřešit, použijte některou z následujících metod:
  • Pevný disk pravidelně defragmentujte. Chcete-li spustit nástroj Defragmentace disku, v nabídce Start přejděte na příkaz Všechny programy, přejděte na příkaz Příslušenství, přejděte na příkaz Systémové nástroje a potom klepněte na příkaz Defragmentace disku.
  • Pravidelně provádějte kontrolu chyb pevném disku. Chyby souborového systému a chybné sektory pevného disku zkontrolujte pomocí nástroje Kontrola chyb.
   1. Poklepejte na ikonu Tento počítač a potom klepněte na místní disk, který chcete zkontrolovat.
   2. V nabídce Soubor klepněte na příkaz Vlastnosti.
   3. Klepněte na kartu Nástroje a potom ve skupinovém rámečku Kontrola chyb klepněte na příkaz Zkontrolovat.
   4. Ve skupinovém rámečku Možnosti kontroly disku klepnutím zaškrtněte políčko Vyhledat a pokusit se obnovit chybné sektory.
  • Pro soubory, které chcete zapsat na disk CD, je nutné uvolnit dostatek místa na pevném disku. Místo na pevném disku můžete uvolnit použitím nástroje Vyčištění disku. Chcete-li spustit nástroj Vyčištění disku, v nabídce Start přejděte na příkaz Všechny programy, potom přejděte na příkaz Příslušenství, přejděte na příkaz Systémové nástroje a potom klepněte na příkaz Vyčištění disku.
  • Před spuštěním procesu zápisu ukončete všechny ostatní programy (například spořiče obrazovky a antivirový software) a zamezte spuštění programů, které by mohly přerušit proces zápisu.
Vlastnosti

ID článku: 306524 - Poslední aktualizace: 16. června 2006 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbhowto kbtshoot kbbackup KB306524

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com