Номер статті: 306531 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

ВСТУП

У цій статті описано процедуру створення й використання стиснутих ZIP-папок в ОС Windows XP. Стискання файлів, папок і програм зменшує їх розмір, а отже, і обсяг дискового простору або простору знімних носіїв, який вони займають.

Крім того, у цій статті йдеться про додавання й видалення елементів зі стиснутої архівної папки та про захист її вмісту за допомогою пароля.

Ця стаття призначена для користувачів початкового та середнього рівнів. Щоб спростити виконання потрібних дій, радимо спочатку роздрукувати цю статтю.

Додаткові відомості

Створення стиснутої папки

Щоб створити стиснуту папку в іншій папці, перейдіть до способу 1. Щоб створити її на робочому столі, перейдіть до способу 2.

Спосіб 1. Створення стиснутої папки за допомогою вікна "Мій комп’ютер"

Щоб створити стиснуту папку у вікні "Мій комп’ютер", зробіть ось що.
 1. Двічі клацніть піктограму Мій комп’ютер на робочому столі й відкрийте папку, у якій потрібно створити стиснуту папку. Наприклад, щоб створити стиснуту папку в кореневій папці диска C, двічі клацніть піктограму Мій комп’ютер, а потім двічі клацніть піктограму диска С, щоб відкрити кореневу папку.

  Примітка. Якщо піктограми Мій комп’ютер немає на робочому столі, натисніть кнопку Пуск, а потім виберіть пункт Мій комп’ютер.
 2. У меню Файл виберіть пункт Створити та клацніть Стиснута папка.
 3. Введіть ім’я стиснутої папки й натисніть клавішу Enter. З’явиться нова стиснута папка у вигляді піктограми із застібкою-блискавкою. Залежно від обраних властивостей папки ім’я файлу може відображатися з розширенням .zip.

Спосіб 2. Створення стиснутої папки на робочому столі або в папці

 1. Клацніть правою кнопкою миші вільне місце на робочому столі або у відкритій папці, виберіть команду Створити, а потім – Стиснута папка.
 2. Введіть ім’я стиснутої папки й натисніть клавішу Enter. З’явиться нова стиснута папка у вигляді піктограми із застібкою-блискавкою. Залежно від обраних параметрів ім’я файлу може відображатися з розширенням .zip.

Переміщення файлів і папок до або зі стиснутої папки

Переміщення файлів і папок до або зі стиснутої папки не відрізняється від цих самих дій із папками без стискання. Наприклад, можна перетягувати файли та папки до стиснутої папки. Файл або папка, що переміщується до стиснутої папки, автоматично стискається. Файл, що переміщується зі стиснутої папки, автоматично розпаковується.

Витягнення файлів зі стиснутої папки

Вилучення файлів і папок зі стиснутої папки називається витягненням. Можна щоразу витягати по одному елементу або відразу кілька файлів і папок. Щоб витягнути один файл або папку, зробіть ось що.
 1. Двічі клацніть стиснуту папку, щоб відкрити її.
 2. Потім перетягніть потрібний елемент зі стиснутої папки в нове розташування.
Примітка. Вихідні стиснуті файли залишаються у стиснутій папці.

Щоб витягнути всі файли та папки зі стиснутої папки, скористайтеся майстром витягнення. Для цього зробіть ось що.
 1. Двічі клацніть стиснуту папку, щоб відкрити її. Команда Витягнути всі файли з’явиться у списку Завдання папок.
 2. Виберіть команду Витягнути всі файли, щоб запустити майстер витягнення, а потім натисніть кнопку Далі, щоб розпочати.
 3. Коли буде запропоновано вибрати розташування для витягнутих файлів, укажіть потрібну папку й натисніть кнопку Далі. За замовчуванням установлено прапорець Показати витягнуті файли.
 4. Натисніть кнопку Готово, щоб переглянути витягнуті файли.
Примітка. Вихідні стиснуті файли залишаються у стиснутій папці навіть після запуску майстра витягнення.

Захист вмісту стиснутої папки за допомогою пароля

Можна обмежити доступ до файлів і папок у стиснутих папках за допомогою пароля.

Увага! Пароль для захищеного стиснутого файлу не підлягає відновленню. Якщо пароль втрачено, ви не зможете отримати доступ до цього файлу.

Примітка. Не можна захистити паролем пусту стиснуту папку.

Щоб захистити вміст стиснутої папки паролем, зробіть ось що.
 1. Двічі клацніть стиснуту папку, яку потрібно захистити паролем.
 2. У меню Файл виберіть пункт Додати пароль.
 3. У поле Пароль введіть потрібний пароль. Ще раз введіть пароль у поле Підтвердження пароля й натисніть кнопку OK.
Примітка. Під час спроби переміщення або відкриття файлу, захищеного паролем, з'являється діалогове вікно Введення пароля. Введіть правильний пароль у поле Пароль і натисніть кнопку OK.
Примітка. Це екстрена стаття, яку написала служба підтримки Microsoft. Інформація в цій статті призначена для вирішення нових проблем і надається "як є". З огляду на швидкість її підготовки та публікації, ця стаття може містити орфографічні помилки і її може бути змінено будь-коли без попереднього повідомлення. Додаткову інформацію див. в повідомленні про авторське право.

Властивості

Номер статті: 306531 - Востаннє переглянуто: 26 лютого 2014 р. - Редакція: 1.0
Застосовується до:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Ключові слова: 
kbhowtomaster kbui KB306531

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com