ID článku: 306641 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl dříve publikován CZ306641
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Pokud je váš počítač vybavený jednotkou pro zapisování disků CD, která podporuje přepisovatelné disky CD-RW, můžete takové disky zapisovat a následně smazat. Tento článek popisuje, jak smazat soubory z disku CD-RW v systému Windows XP.

Jak smazat soubory z disku CD-RW

Při mazání souborů z disku CD-RW postupujte podle následujících pokynů:
  1. Poklepejte na položku Tento počítač na ploše.
  2. V okně Tento počítač klepněte pravým tlačítkem myši na jednotku CD-RW a poté klepněte na příkaz Otevřít . Systém Windows zobrazí dočasné úložiště, kde jsou uloženy soubory před zápisem na disk CD-R. Soubory a složky uložené v tomto dočasném úložišti jsou uvedené v seznamu Soubory připravené k zápisu na disk CD .
  3. V části Zápis na disk CD klepněte na příkaz Smazat tento disk CD-RW . Zobrazí se dialog Vítá vás Průvodce zápisem na disk CD . Po klepnutí na tlačítko Další se zobrazí dialog Mazání disku CD a v něm indikátor průběhu mazání.
  4. Po dokončení mazání se v oznamovací oblasti zobrazí zpráva a disk CD-RW je možné znovu použít. Poznámka : Ne všechny disky CD je možné smazat. Pokud není disk CD možné smazat, pak tato funkce není k dispozici.

Odstraňování potíží

Disky CD-RW je možné mazat a opakovaně používat, nelze je ale přehrávat v některých zařízeních (například přehrávače zvukových CD).

Tyto potíže odstraníte tak, že požadované informace zapíšete na disk CD-R. Na tyto disky je možné zapsat pouze jednou a nelze je smazat, je ale možné je přehrávat ve většině přehrávačů CD i jednotkách CD-ROM.

Vlastnosti

ID článku: 306641 - Poslední aktualizace: 11. prosince 2002 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbtool kbsound KB306641

Dejte nám zpětnou vazbu