Номер статті: 307859 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

ПІДСУМКИ

Можна вказати, щоб файли з певним розширенням імені файлу завжди відкривалися однією й тією самою програмою. Також можна зіставити існуючий тип файлів з іншою програмою. Для роботи із зіставленнями файлів використовується провідник Windows або вікно "Мій комп'ютер". У цій статті описується процедура зміни зіставлень для типів файлів у Microsoft Windows XP.

Як змінити зіставлення файлів

Інколи може виникнути потреба змінити зіставлення файлів із певним розширенням імені з однієї програми на іншу. Наприклад, ви можете забажати, щоб текстові файли (з розширенням TXT) відкривалися в текстовому процесорі, де можна форматувати текст. За промовчанням текстові файли зіставлено з програмою Блокнот (Microsoft). Крім того, за промовчанням розширення для типів файлів, які мають зіставлення, не відображаються.

Відображення розширень усіх файлів

 1. У провіднику Windows або у вікні "Мій комп'ютер" виберіть у меню Сервіс команду Властивості папки.
 2. Відкрийте вкладку Вигляд.
 3. Зніміть прапорець Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів.

Зміна зіставлення файлу

 1. Правою кнопкою миші клацніть файл із розширенням, зіставлення якого потрібно змінити, і виберіть команду Відкрити за допомогою.
 2. У діалоговому вікні Вибір програми виберіть програму, в якій мають відкриватися файли цього типу, або натисніть кнопку Огляд і вкажіть програму.
 3. Установіть прапорець Завжди використовувати вибрану програму для файлів цього типу.

Як створити зіставлення для нового типу файлів

Можна створити нове зіставлення для типу файлів, ще не зіставленого з будь-якою програмою на комп'ютері. Найчастіші причини виникнення такої потреби наведено нижче.
 • Програма (звичайно база даних) створює звіти у вигляді файлів із розширеннями, не зареєстрованими у Windows XP.
 • Ви отримуєте повідомлення електронної пошти із вкладеннями, створеними програмою, не інстальованою на вашому комп'ютері, але маєте програму, яка може читати такі вкладення.
Щоб створити зіставлення для типу файлів, виконайте такі дії.
 1. Правою кнопкою миші клацніть файл із розширенням, для якого треба створити нове зіставлення, і виберіть команду Відкрити, або двічі клацніть такий файл.
 2. З'явиться діалогове вікно "Windows" із зазначенням, що з цим файлом не зіставлено жодної програми. У цьому діалоговому вікні пропонується два варіанти створення зіставлення:
  • Пошук відповідної програми в Інтернеті
  • Вибір програми зі списку вручну
  Якщо ви знаєте програму, придатну для відкривання файлів цього типу, знайдіть і завантажте її; в іншому разі оптимальним рішенням буде вибір програми у списку.

 3. Буде відображено діалогове вікно зі списком програм, інстальованих на комп'ютері. Якщо в цьому списку немає потрібної програми, натисніть кнопку Огляд і вкажіть відповідну програму. Установіть прапорець Завжди використовувати вибрану програму для файлів цього типу.
Властивості

Номер статті: 307859 - Востаннє переглянуто: 10 серпня 2006 р. - Редакція: 2.1
ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ДО:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Ключові слова: 
kbhowto kbhowtomaster KB307859

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com