Numer ID artykułu: 307873 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.

Aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows, upewnij się, że jesteś z systemem Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3). Aby uzyskać więcej informacji należy zapoznać się z tej strony sieci web firmy Microsoft: Obsługa kończące się w niektórych wersjach systemu Windows

Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule opisano sposób konfigurowania i używania wielu monitorów w systemie Windows XP.

System Windows XP umożliwia zwiększenie wydajności przy użyciu wielu monitorów, aby rozwinąć rozmiar pulpitu. Za pomocą maksymalnie dziesięć monitorów podłączony do jednego komputera można utworzyć pulpit, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić wielu programów lub okien. Można łatwo pracować w więcej niż jednym zadaniem naraz, przenosząc elementy z jednego monitora na drugi lub rozciągając je na licznych monitorach. Podczas przeglądania strony sieci Web na innym monitorze można edytować obrazy lub tekst na jednym monitorze. Lub można otworzyć wiele stron jednego obszernego dokumentu, a następnie przeciągnij je na kilka monitorów, aby łatwo widok układu tekstu i grafiki. Można także rozciągnąć arkusz programu Microsoft Excel na dwa monitory, aby widzieć wiele kolumn naraz bez potrzeby przewijania.

Rozmieszczanie wielu monitorów

Jeden monitor służy jako monitora głównego i ten monitor wyświetla okno dialogowe logowania podczas uruchamiania komputera. Ponadto większość programów wyświetli okna na monitorze podstawowym przy początkowym ich otwarciu. Można wybrać inną rozdzielczość ekranu i ustawienia jakości inny kolor dla każdego monitora. Wiele monitorów można podłączyć do poszczególnych kart graficznych lub do jednej karty wideo obsługującej wiele wyjść. Aby skonfigurować rozmieszczenie wielu monitorów:
 1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij przycisk W Panelu sterowania.
 2. Kliknij przycisk Wygląd i kompozycje, a następnie kliknij przycisk Wyświetlanie.
 3. Na Ustawienia Kliknij pozycję Identyfikowanie Aby na każdym z monitorów została wyświetlona duża liczba. Pokazuje to, który monitor odpowiada której ikonie.
 4. Klikaj ikony monitora i przeciągaj je do pozycji, które reprezentują, w jaki sposób chcesz przenosić elementy z jednego monitora na drugi, a następnie kliknij przycisk OK lub Zastosowanie Aby obejrzeć zmiany.
UWAGA: Położenia ikon określają, w jaki sposób przenosić elementy z jednego monitora na drugi. Na przykład jeśli używasz dwóch monitorów i chcesz przenosić elementy z jednego monitora na drugi, przeciągając je w lewo i w prawo, umieść ikony obok siebie. Aby przenosić elementy między monitorami, przeciągając je w górę i w dół, umieść ikony jedna pod drugą. Rozmieszczenie ikon nie musi odpowiadać fizycznej lokalizacji monitorów. Można umieścić ikony jedna nad drugą, nawet jeśli monitory są umieszczone obok siebie.

Zmiana monitora podstawowego

 1. Na Ustawienia Karta okna dialogowego właściwości: Ekran kliknij ikonę reprezentującą monitor, który chcesz wyznaczyć jako monitora głównego.
 2. Kliknij, aby zaznaczyć Użyj tego urządzenia jako monitora głównego pole wyboru. Należy zauważyć, że to pole wyboru jest niedostępne, gdy zaznacz ikonę monitora, który jest aktualnie głównym monitorem.

Widok ten sam pulpit na wielu monitorach

 1. Na Ustawienia Karta okna dialogowego właściwości: Ekran kliknij ikonę reprezentującą monitor, które chcesz użyć dodatkowo do monitora podstawowego.
 2. Kliknij, aby zaznaczyć Powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora pole wyboru. Po włączeniu tej funkcji można przeciągnąć elementy z ekranu na inne monitory. Lub można zmienić rozmiar okna, rozciągając je na więcej niż jednym monitorze.

Przenosić elementy pomiędzy monitorami

 1. Na Ustawienia Karta okna dialogowego właściwości: Ekran kliknij Identyfikowanie Aby na każdym z monitorów została wyświetlona duża liczba. Pokazuje to, który monitor odpowiada której ikonie.
 2. Klikaj ikony monitora i przeciągaj je do pozycji, które reprezentują, w jaki sposób chcesz przenosić elementy z jednego monitora na drugi, a następnie kliknij przycisk OK lub Zastosowanie.
 3. Przeciągnij element pulpitu przez ekran, aż pojawi się na innym monitorze. Lub można zmienić rozmiar okna, rozciągając je na więcej niż jednym monitorze.

Korzystanie z funkcji Dualview

Na wielu komputerach przenośnych i niektóre komputery typu desktop (te dwa porty wideo dla jednej karty wideo) ekran można rozszerzyć na drugi monitor za pomocą funkcji Dualview. Dualview jest bardzo podobna do funkcji wielu monitorów, z wyjątkiem, że nie można zaznaczyć ekran główny. Na komputerze przenośnym monitorem głównym jest zawsze wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Na komputerze stacjonarnym jest monitor, który jest dołączony do pierwszego portu wyjściowego wideo. Po podłączeniu drugiego monitora i włączeniu komputera, narzędzie Ekran w Panelu sterowania do konfigurowania ustawień, podobnie jak wielu monitorów. Za pomocą funkcji Dualview z komputerów przenośnych zadokowanych lub niezadokowanych.


Właściwości

Numer ID artykułu: 307873 - Ostatnia weryfikacja: 22 lipca 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB307873 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:307873

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com