Nasıl yapılandırılacağı ve Windows XP'de birden çok monitör kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307873 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Küçük Ölçekli İşletme müşteri, ek sorun giderme ve öğrenme kaynakları bulma Küçük işletmeler için destek sitesini ziyaret edin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede nasıl yapılandırılacağı ve Windows XP'de birden çok monitör kullanma açıklanmaktadır.

Windows xp, masaüstünüzün boyutunu genişletmek için birden çok monitör kullanırken verimliliğinizi artırmanıza olanak sağlar. Tek bir bilgisayara bağlı en çok on monitöre ayrı ayrı kullanımı ile çok sayıda program veya windows tutacak büyüklükte bir masaüstü oluşturabilirsiniz. Öğeleri bir monitörden diğerine taşıyarak veya bunları çok sayıda monitöre yayarak, aynı anda birden çok görev üzerinde kolayca çalışabilirsiniz. Web etkinliği başka bir monitörde görüntülerken, resim veya metin bir monitörde düzenleyebilirsiniz. Ya da tek ve uzun bir belgenin birden çok sayfa açın ve sonra bunları metin ve grafiklerin düzenini kolaylıkla görmek için monitörlere sürükleyerek. Çok sayıda sütunu kaydırma yapmadan görüntüleyebilmeniz için Ayrıca bir Microsoft Excel elektronik tablosunu iki monitöre yayarak.

Birden çok monitör yerleştirme

Bir monitör birincil monitör olarak hizmet verir ve bu monitör, bilgisayarınızı başlattığınızda oturum açma iletişim kutusu görüntüler. İlk kez açıldığında buna ek olarak, çoğu program windows birincil monitörde görüntüler. Farklı ekran çözünürlükleri ve her monitör için farklı renk kalitesi ayarları seçebilirsiniz. Bağımsız video bağdaştırıcılarına veya birden fazla çıkışı destekleyen tek bir video bağdaştırıcısına birden çok monitör bağlanabilir. Birden çok monitörün düzenini yapılandırmak için:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası' nı tıklatın.
 2. Görünüm ve Temalar'ıtıklatın ve sonra Görüntüle' yi tıklatın.
 3. Ayarlar sekmesinde, her bir monitörünüzde büyük bir sayı görüntülemek için Tanımla ' yı tıklatın. Bu, hangi monitörün hangi simgeye karşılık geldiğini gösterir.
 4. Monitör simgelerini tıklatın ve bunları nasıl öğeleri bir monitörden diğerine taşımak istediğinizi temsil eden konumlara sürükleyin ve sonra değişimleri görüntülemek için Tamam ' ı veya Uygula ' yı tıklatın.
Not: öğeleri bir monitörden diğerine taşımak nasıl simge konumları belirler. Örneğin, iki monitör kullanıyor ve öğeleri sağa ve sola sürükleyerek bir monitörden diğerine taşımak istiyorsanız, simgeleri yan yana yerleştirin. Öğeleri yukarı ve aşağı sürükleyerek monitörler arasında taşımak için simgeleri üst üste yerleştirin. Simge konumları monitörlerin fiziksel konumlarına karşılık gerekmez. Monitörleriniz yan yana olsa, simgeleri üst üste yerleştirebilirsiniz.

Birincil Monitörü değiştirme

 1. Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun Ayarlar sekmesinde birincil monitör olarak atamak istediğiniz monitörü temsil eden monitör simgesini tıklatın.
 2. Bu aygıtı birincil monitör olarak kullan onay kutusunu seçmek için tıklatın. Not şu anda birincil monitör olarak ayarlanmış monitör simgesini seçtiğinizde bu onay kutusu kullanılamaz.

Aynı masaüstünü birden çok monitörde görüntüleme

 1. Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun Ayarlar sekmesinde, birincil monitörün yanı sıra kullanmak istediğiniz monitörü temsil eden monitör simgesini tıklatın.
 2. Windows masaüstümü bu monitöre genişlet onay kutusunu seçmek için tıklatın. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra öğeleri ekranınızın farklı monitörlere sürükleyebilirsiniz. Ya da birden fazla monitöre yayılacak şekilde penceresini yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Öğeleri monitörler arasında taşıma

 1. Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun Ayarlar sekmesinde, her bir monitörünüzde büyük bir sayı görüntülemek için Tanımla ' yı tıklatın. Bu, hangi monitörün hangi simgeye karşılık geldiğini gösterir.
 2. Monitör simgelerini tıklatın ve bunları nasıl öğeleri bir monitörden diğerine taşımak istediğinizi temsil eden konumlara sürükleyin ve Tamam ' ı veya Uygula' yı tıklatın.
 3. Bir öğeyi diğer monitörde görününceye kadar masaüstünüzde ekranda sürükleyin. Ya da birden fazla monitöre yayılacak şekilde penceresini yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Dualview özelliğini kullanma

Taşınabilir bilgisayarların çoğunda ve bazı masaüstü bilgisayarlarda (tek bir ekran kartında iki video bağlantı noktası sahip olanlar), ikili ekran kullanarak ekranınızı ikinci bir monitöre genişletebilirsiniz. Dualview birden çok monitör özelliğine birincil görüntüyü seçemezsiniz istisna çok benzer. Taşınabilir bir bilgisayarda, birincil monitör her zaman lcd ekrandır. Bir masaüstü bilgisayar, ilk görüntü çıkışı bağlantı noktasına bağlı olan monitördür. İkinci monitörü bağlayıp bilgisayarı açtıktan sonra birden çok monitörde olduğu gibi görüntüleme aracı Denetim Masası'ndaki ayarları yapılandırmak için kullanın. Dualview özelliğini veya yuvasız taşınabilir bilgisayarlarla kullanabilirsiniz.


Özellikler

Makale numarası: 307873 - Last Review: 6 Haziran 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB307873 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 307873

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com