Pokročilé tipy pre všeobecné štarte problémy v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308041 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Aby naďalej prijímať aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že používate systém Windows XP s aktualizáciou Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Podpora sa končí pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Tento článok popisuje problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri pokuse o spustenie systému Windows XP. Tento článok je určený pre skúsených používateľov počítača. Ak nie ste púšťať do pokročilého riešenia problémov, môžete niekoho požiadať o pomoc alebo kontaktovať technickú podporu. Informácie o kontaktovaní technickej podpory nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/contactus/

Ďalšie informácie

Zobrazí chybové hlásenie hlásenie pri spustení počítača

Ak prijmete chybové hlásenie pri spustení počítača, Postupujte podľa krokov, ktoré sú opísané v nasledujúcich dvoch častiach. Ak tak urobíte nie Zobraziť chybové hlásenie pri spustení počítača, prejdite na "Počítač prestane reagovať pri pokuse o spustenie Windows XP"sekcii.

Konfigurovať Windows sa načítať súbor alebo službu, ktorá je uvedená v chybové hlásenie

Ak chybové hlásenie odkazuje na súbor alebo službu, súbor alebo služba môže byť uvedená na jednej z kariet v pomôcku konfigurácie systému (Msconfig.exe). Ak súbor alebo služba je uvedené, vypnite ju podľa postupu, ktorý je načrtnutý v článku nižšie. Ak súbor alebo služba nie je uvedený, Pokračujte v riešení problémov krokom v tejto článok.

Ďalšie informácie o tom, ako vypnúť súboru alebo službu pomocou systému Nástroj pre konfiguráciu, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
310353Ako nakonfigurovať systém Windows XP spustí v stave "čisté zavedenie"
Ďalšie informácie o tom, ako vypnúť služby pomocou nástroj Správa počítača, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
310602Ako vypnúť službu alebo zariadenie, ktoré zabraňuje spúšťaniu systému Windows
Kontaktujte výrobcu chybnej služby pre viac pomoci.

Poznámka Ďalšie informácie o súbore alebo službe, ktorá spôsobuje problém, kontakt na technickú podporu spoločnosti Microsoft pre profesionálne pomoc. Informácie o tom, ako kontaktovať odborníka služieb technickej podpory, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/support
Ak výrobca pôvodného zariadenia (OEM) počítača nainštalovaný Windows XP, môžete volať o pomoc s touto otázkou.

Zistiť, či nový Nedávno bol program nainštalovaný na vašom počítači

Ak ste nedávno odstránený program alebo súčasť systému Windows z vášho počítač odstránením manuálne, súvisiace informácie, ktoré je stále na vašej počítač môže byť príčinou problému. Odstrániť daný program alebo súčasť, najprv ho preinštalovať, a potom pomocou nástroja Pridanie alebo odstránenie programov, alebo postupujte podľa výrobcu pokyny.

Ak chcete odstrániť program z počítača, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, na položku Ovládací Panela potom kliknite na tlačidlo Pridať alebo odstrániť Programy.
 2. V zozname programov kliknite na ten, ktorý chcete odstrániť, a kliknite na tlačidlo Zmeniť alebo odstrániť.
 3. Kliknite na tlačidlo Áno , keď sa zobrazí výzva s otázkou "Prajete si odstrániť program?"
Ak sa program nenachádza v pridať alebo odstrániť programy nástroj, obráťte sa na výrobcu získať pokyny pre jeho odstránenie.

Váš počítač prestane reagovať pri pokuse o spustenie systému Windows XP

Ak počítač prestane reagovať pri pokuse o spustenie systému Windows XP nájdete v článkoch, ktoré sú uvedené v nasledujúcich častiach, alebo sledovať kroky v nasledujúcich sekciách.

Štart vaše počítač v núdzovom režime

Ďalšie informácie o tom, ako riešenie problémov s Windows XP v núdzovom režime, kliknite na nasledovné čísla článkov nájdete v článkoch databázy Microsoft Knowledge Base:
315222Popis možností spustenia núdzového režimu v systéme Windows XP
Informácie o vypnutí služby, alebo zariadenie, ktoré zabraňuje spúšťaniu, systému Windows nájdete v článku 244905 v "Odporúčaná Knowledge Base články"sekcii.

Použite nástroj Správca zariadení na zistenie, či problém súvisí s ovládačom zariadenia

Správcu zariadení môžete použiť na preskúmanie a zmenu konfigurovateľné softvér zariadenia. Ak váš hardvérovom zariadení používajú prepojky kolíkov alebo dip prepínače, musíte manuálne nakonfigurovať zariadenie.

Pre ďalšie informácie o riešení problémov s konfliktami zariadení pomocou správcu zariadení, pozri článok 310126 v "Odporúča Články vedomostnej databázy"sekcii. Ďalšie informácie o ako riešenie problémov s neznámymi zariadeniami, ktoré sú uvedené v Správcovi zariadení, pozri článok 314464 v "Odporúčaná vedomostí Základné články"sekcii.

Použiť nástroj Obnovovanie systému na obnovenie fungovania systému Windows XP

Môžete použiť nástroj Obnovovanie systému na vrátenie počítača do predchádzajúceho funkčného stavu. Služba Obnovovanie systému trvá "snímku" kritických systému súborov a niektorých programových súborov a obchody túto informáciu ako obnoviť body. Ste môžete tieto body obnovenia použiť Windows XP vrátiť do predchádzajúceho stavu.

Ďalšie informácie o používaní nástroja Obnovovanie systému pozri článok 305084 v "Odporúča Články databázy Microsoft Knowledge Base"sekcii.

Pre ďalšie informácie o funkcii Obnovovanie systému, kliknite Pomoc a technická podpora na v ponuke Štart . Do poľa Hľadať zadajte obnovenie systému, a potom kliknite na tlačidlo ok.

Pomocou nástroja Posledná známa funkčná konfigurácia obnoviť fungovania systému Windows XP

Ak sa systém Windows nespustí, skúste obnoviť prevádzku systému Windows XP pomocou poslednej známej funkčnej konfigurácie. Chcete urobiť, postupujte nasledovne:
 1. Štart počítača, a potom stlačte kláves F8 kľúčové keď Windows začne spúšťať. Objaví sa ponuka Windows Advanced Options .
 2. Pomocou klávesov so šípkami vyberte Posledný dobrý známy Konfigurácia (vaše posledné nastavenie, ktorá pracovala), a potom kliknite na tlačidlo ok.
 3. Ak sa zobrazí ponuka Štart, pomocou šípok vyberte Microsoft Windows XP, a potom kliknite na tlačidlo ok

  Systém Windows XP spustí počítač pomocou informácie databázy registry, ktorý bol uložený pri poslednom vypnutí.

Vykonanie priamej inovácie na opravu vášho Inštalácia systému Windows XP

Pokúste sa opraviť inštaláciu systému Windows XP tým in-place upgrade. Spustený inštalačný program z disku CD-ROM Windows často opravy poškodenú inštaláciu systému Windows.

Ďalšie informácie o vykonaní priamej inovácie systému Windows XP, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
315341O vykonaní priamej inovácie (preinštalovania) systému Windows XP

Potvrdiť, e vaša Správnosť nastavenia CMOS/BIOS

Overenie správnosti nastavenia CMOS/BIOS.

Upozornenie Tento postup môže zahŕňať zmenu nastavenia CMOS a Zmena BIOSU. Nesprávnym nastavením systému BIOS počítača môže viesť vážne problémy. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že problémy vyplývajúce z zmeny nastavenia systému BIOS môže byť vyriešený. Zmeniť nastavenia CMOS na vlastné riziko. Chybné alebo poškodené nastavenia pamäte CMOS alebo systému BIOS môže spôsobiť problémy pri spúšťaní alebo vypnutie problémy.

Spoločnosť Microsoft nemôže poskytovať konkrétne pokyny na Zmena nastavení pamäte CMOS a systému BIOS, pretože sú špecifické pre vaše počítač. Informácie o správnom nastavení pamäte CMOS a systému BIOS pre váš počítač a ako skontrolovať a zmeniť tieto nastavenia, pozri počítač dokumentácii alebo kontaktujte výrobcu počítača.

Poznámka Môže poškodiť nedostatočne nabitá alebo poškodená interná batéria CMOS alebo systému BIOS nastavenia.

Potvrdiť, e vaša pevný disk alebo systém súborov nie je poškodený

Potvrdenie, že pevný disk alebo systém súborov nie je poškodený. Štart počítač z disku CD-ROM systému Windows XP, načítate konzolu Microsoft obnovy, a potom použite pomôcku príkazového riadka príkaz Chkdsk. To môže vyriešiť vaše problém.

Dôležité Odporúčame, že skúseným používateľom a správcom použitie Konzola na obnovenie. Musíte poznať heslo správcu používať Nástroj Recovery Console.

Ďalšie informácie o tom, ako skontrolovať a oprava poškodeného pevného disku pomocou nástroja Chkdsk, pozri "pomocou Recovery Konzola"a"Používanie príkazového riadka konzoly Recovery Console"sekcie vo Nasledujúci článok:
307654 Ako nainštalovať a používať nástroj Recovery Console v systéme Windows XP
Poznámka Ak príkaz Chkdsk hlási, že nemôže získať prístup na pevnom disk, môže byť zlyhanie hardvéru. Preskúmať všetky káble a akékoľvek nastavenie prepojok na disku. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte computer repair professional alebo výrobca vášho počítača.

Ak Chkdsk príkaz hlási, že nemôže opraviť všetky pevný disk problémy, systém súborov alebo Master Boot Record (MBR) môže byť poškodený alebo už nie je prístupné. Skúste vhodné príkazy konzoly na obnovenie napríklad Fixmbr a Fixboot, kontaktujte službu obnovy údajov, alebo prerozdelením a preformátovať pevnom disku.

Dôležité Ak potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte výrobcu počítača alebo Microsoft Produkt podporné služby profesionálne.

Povoliť len kvalifikovaný personál na opravu počítača. Počítačové opravy, ktoré vykonáva nekvalifikovaný personál môže zrušiť počítača záruka.

Ak ste prerozdeliť a preformátovanie pevného disku, môžete stratiť všetky údaje na diskete.

Po inovácii, programy ktoré predtým načíta počas spustenia už začať

Po inovácii počítača od Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 alebo Microsoft Windows Millennium Edition na systém Windows XP, programy, ktoré predtým načítaná počas procesu spúšťania nemusí byť uvedené v oblasti oznámení (na pravej strane panela úloh), a robia nespustí automaticky pri spustení počítača.

Pre ďalšie informácie o vyriešení tohto problému, pozri články 298427 a 303561 v "Odporúčaná Knowledge Base články"sekcii.

Odkazy

Odporúčaných článkov databázy Knowledge Base

Ďalšie informácie o vypnutí problémov v systéme Windows XP získate po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
308029Zdroje informácií, riešenie problémov s vypínaním v systéme Windows XP
Ďalšie informácie o odstraňovaní problémov pri spustení v systéme Windows XP, kliknite na nasledovné čísla článkov, čím zobrazíte články v databáze Microsoft Knowledge Base:
242518Dlhá pauza počas spúšťania systému Windows
244905 Ako vypnúť službu alebo zariadenie, ktoré zabraňuje bootovanie systému Windows
249000 Windows Advanced Options boot menu chýba pri štarte
252448 ako vytvoriť sieťovú spúšťaciu disketu systému MS-DOS v systéme Windows 2000
266169 Ako riešenie problémov s úsporným režimom, režimom dlhodobého spánku, režim a vypínaním počítača v systéme Windows 2000
298427 ako obnoviť programy po spustení zdravotne po inovácii zo systému Windows 98 alebo Windows Millennium Edition
300886 Popis "Programy pri spustení obnoviť" možnosť, ktorá sa používa pri inovácii na systém Windows XP
303561 Pri prvom spustení počítača nefungujú odkazy systému Windows XP v skupine pri spustení
306084 Ako obnoviť operačného systému do predchádzajúceho stavu v systéme Windows XP
310126 Odstraňovanie konfliktov zariadení pomocou správcu zariadení
314464 Riešenie problémov s neznámymi zariadeniami, ktoré sú uvedené v Správcovi zariadení v systéme Windows XP
244601 Riešenie problémov s neznámymi zariadeniami, ktoré sú uvedené v Správcovi zariadení v systéme Windows 2000

Ako používať Microsoft služby webovú lokalitu technickej podpory nájsť riešenie

Ak sa nedarí problém odstrániť vykonaním krokov v tomto článok alebo zobrazením odporúčaných článkov databázy Knowledge Base, môžete použiť Microsoft služby webovú lokalitu technickej podpory nájsť riešenie vášho problému. Niektoré slu?by, ktoré Microsoft technickej podpory služby webovej stránky poskytuje zahŕňajú nasledovné:
 • Vyhľadávať Knowledge Base
  Vyhľadávanie informácií a svojpomocných nástrojov technickej podpory pre produkty spoločnosti Microsoft, navštívte nasledujúce webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
  http://support.Microsoft.com/Search?ln=en-us&SD=GN
 • Najčastejšie otázky
  Zobraziť produkt-najčastejšie otázky a podpory, navštívte nasledujúce webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
  http://support.Microsoft.com/default.aspx?scid=FH;[ln]; winxpfaq & produkt = winxp
 • Softvéru a aktualizácie softvéru
  Vyhľadávanie softvéru a aktualizácií softvéru spoločnosti Microsoft Stiahnuť Center, navštívte nasledujúce webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
  http://www.Microsoft.com/downloads/Search.aspx
 • Ďalšie možnosti podpory
  Položiť otázku technickej podpory prostredníctvom webu, zavolať Microsoft Služby technickej podpory, alebo poskytovať spätnú väzbu, navštívte nasledujúce Microsoft Webová lokalita:
  http://www.Microsoft.com/windowsxp/support/default.mspx

Vlastnosti

ID článku: 308041 - Posledná kontrola: 14. novembra 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbresolve kbenv kbtshoot kbinfo kbmt KB308041 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 308041

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com