Artikli ID: 308417 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Windows eraldab ressursse oma seaded ja haldab seadmeid ja programme vastavalt. Siiski saate süsteemi kauba juhtpaneelil muuta need valikud jõudlust ja kuidas Windows haldab neid.

Selles artiklis kirjeldatakse, kuidas seada oma arvuti jõudlusvalikuid, laadides alla ning kasutades juhendava spikri abil või käsitsi.

Lisateave

Käsitsi samme Jõudlusvalikute seadmiseks Windows XP-s

Kui te ei taha installida ja käivitada juhendava spikri, saate täitmise võimalusi Windows XP-s käsitsi seada.

See osa on mõeldud edasijõudnud arvutikasutajatele. Kui te ei ole rahul täpsemaid juhiseid, võite võtta ühendust tugiteenusega. Lisateabe saamiseks kuidas seda teha, külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://support.microsoft.com/contactus
Märkus Te peate olema logitud Windowsi arvutiülema konto abil saaks kehtestada paljud nende Valikud jõudlust. Veenduge, et olete sisse logitud Windowsi koos arvuti administraatori kasutajakontoga, külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://support.microsoft.com/GP/admin
Käsitsi seada oma arvuti jõudlusvalikuid, toimige järgmiselt.

Samm 1: Käsitsi hallata Protsessori hõivatus

Seal on piiratud arv on olemas arvuti CPU ressursse. Windows haldab nende ressursside automaatselt, ja saab jaotada protsessorite vahel toiminguid või hallata ühes protsessoris mitut protsessi. Te saate kohandada, kuidas Windows haldab neid ressursse eelistamise programmide esiplaani ja tausta teenuste vahel.

Vaikimisi Windows paneb prioriteediks esiplaanil töötavatele programmidele. Lisatud töötlemise ressursside põhjustada programmi reageerida kiiremini. Siiski, kui teil on taust teenuseid, nt printimine või ketta varundus, et käivitada samal ajal, kui töötate ja soovite neile reageerida kiiremini, sul võib olla akendel protsessoriressursse taustal ja esiplaanil töötavate programmide vahel võrdselt.

Märkus Kui kasutate Windows XP arvuti server, rohkem ressursse Taustateenused on soovitatav.

Esiplaanil ja taustal töötavate programmide jõudlust käsitsi muutmiseks jätkake nende sammudega:
 1. Klõpsake nuppu Algus, klõpsake nuppu Käivita, tüüp sysdm.cpl aastal ning Avatud kasti ja seejärel vajutage ENTER, et avada selle Süsteemi atribuudid dialoogiboksi.
 2. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Tulemuslikkuse Klõpsake nuppu Seaded.
 3. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Protsessori hõivatus kasutage ühte järgmistest meetoditest:
  • Klõpsake nuppu Programmid määrata rohkem protsessoriressursse esiplaanil töötavatele programmidele. See säte on soovitatav enamikele kasutajatele.
  • Klõpsake nuppu Taustateenused võrdses koguses protsessoriressursse määramiseks kõik töötavad teenused. See hõlmab prinditööd ja rakendused.
 4. Klõpsake nuppu Ok eelistusi ja sulgege dialoogiboks.

2. Samm: Käsitsi arvuti mälu haldamine

Kui arvuti füüsiliselt installitud muutmälu (RAM) on tühjenemas, lisab Windows vaba mälu abil saalefaili, üldiselt tuntud, virtuaalmälu kõvaketta füüsilise muutmälu simuleerimiseks. Vaikimisi on installimisel loodava virtuaalmälu saalefaili 1,5 korda füüsilise muutmälu teie arvutis. Seetõttu on arvuti, mis on 1GB paigaldatud RAM 1,5 GB virtuaalmälu.

Et oleks suuremaid või väiksemaid saalefaili mahu saate käsitsi muuta. Võite ka virtuaalmälu kasutuse optimeerimiseks, jagades faili ruum mitme ketta vahel ja eemaldage eraldatud ruumi aeglane või raskelt juurdepääsetavatelt ketastelt. Optimeerida oma virtuaalmälu ruumi, jagada seda arvu füüsiliste kõvaketaste vahel kui võimalik. Ketaste valimisel järgige järgmisi juhiseid.
 • Püüa vältida samale kõvakettale saalefaili süsteemifailid, tavaliselt sõita C.
 • Pandaks saalefaili rikkekindlale draivile nt peegeldraivile või RAID-5 draivi. Saalefailid ei vaja tõrketaluvusega ja mõned tõrkekindla arvutid kogemus liiga aeglaselt, sest nad kirjutada andmeid mitmesse asukohta.
 • Panna mitu kutsungi faili eri sektsioonides sama füüsilise kettadraivi.
Kuidas käsitsi muuta virtuaalmälu saalefaili mahu
Teil peab olema sisse logitud administraatorina või administraatorirühma selle toimingu lõpuleviimiseks liikmena. Kui teie arvuti on ühendatud võrguga, võivad võrgupoliitika sätted takistada teil selle toimingu lõpuleviimisel.

Käsitsi muuta virtuaalämälu mahtu, toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Algus, klõpsake nuppu Käivita, tüüp sysdm.cpl aastal ning Avatud kasti ja vajutage seejärel sisestusklahvi ENTER.
 2. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Tulemuslikkuse Klõpsake nuppu Seaded.
 3. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Virtuaalmälu maht Klõpsake nuppu Muutus.
 4. Alusel Draiv [Draivisilt], klõpsake draivi, mis sisaldab muudetavat saalefaili.
 5. Alusel Saalefaili valitud draivi maht, klõpsake nuppu Kohandatud suurusega, tippige uus kutsungi faili suurus megabaitides (MB) ning Algmaht (MB) või Maksimummaht (MB) ruut ja klõpsake Komplekt.
 6. Klõpsake nuppu Ok Sulgege dialoogiboks ja Rakenda muutused.
Märkus Pärast seda, kui saalefaili mahu muutmine võib teilt taaskäivitada Windows. Kui teil palutakse taaskäivitada, muudatused ei jõustu enne Windowsi taaskäivitamist.

Märkmed
 • Et Windows valiks sobivaima saalefaili mahu, klõpsake Süsteemi hallatav maht. Soovitatav minimaalne suurus on sama 1,5 korda RAM arvutisse ja 3 korda selle näitaja maksimummaht. Näiteks, kui teil on 256 MB RAM, minimaalne suurus on 384 MB ja maksimaalne suurus on 1152 MB.
 • Parima jõudluse saamiseks pole seatud algmaht minimaalne soovitatav, suuruse alusel Saalefaili maht kõigil draividel kokku. Soovitatav suurus on sama 1,5 korda selle arvuti muutmälu. See on hea tava lahkuda saalefaili soovitatavat mahtu ning jõudlus võib väheneda, kui Saalefail on liiga suur. Siiski võib selle mahtu suurendada, kui kasutate sageli programme, mis kasutavad palju mälu, nagu graafika programmid või mängud.
 • Me soovitame, et te ei keelata või kutsungi faili kustutada, sest see võib vähendada arvuti jõudlust. Siiski, kui te otsustate kustutada saalefaili, seadke nii algmahu kui ka maksimummahu väärtuseks null või klõpsake No paging file.
Kuidas käsitsi optimeerida mälu kasutamine
Saate optimeerida oma arvuti mälukasutust vastavalt teie vajadustele. Kui teie arvutis kasutatakse tööjaama, mitte serverina, saate suurendada jõudlust pühendab oma programmidele rohkem mälu. Teie programmid töötavad kiiremini ja süsteemi vahemälu mahuks jääb vaikimisi suurus, mis on kaasas Windows XP. Või saate seada kõrvale rohkem arvuti mälu suurema süsteemi vahemälu kui teie arvutit kasutatakse peamiselt serverina või kui kasutate programme, mis vajavad suurte süsteemi vahemälu.
 1. Klõpsake nuppu Algus, klõpsake nuppu Käivita, tüüp sysdm.cpl aastal ning Avatud kasti ja vajutage seejärel sisestusklahvi ENTER.
 2. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Tulemuslikkuse Klõpsake nuppu Seaded.
 3. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Mälu hõivatus kasutage ühte järgmistest meetoditest:
  • Klõpsake nuppu Programmid Kui kasutate arvutit peamiselt tööjaama, mitte serverina. Selle valiku puhul eraldatakse programmidele rohkem mälu.
  • Klõpsake nuppu Süsteemi vahemälu Kui teie arvutit kasutatakse peamiselt serverina või kui kasutate programme, mis kasutavad suure süsteemi vahemälu.
 4. Klõpsake nuppu Ok Salvesta eelistused ja sulgege dialoogiboks.

3. Samm: Käsitsi Visuaalsete efektide muutmine

Windows pakub mitmesuguseid valikuid arvuti Visuaalsete efektide seadmiseks. Näiteks saate kuvada menüüde all varjud või saate konfigureerida Windowsi kuvama kogu akna sisu akna ekraanil teisaldamise ajal.

Märkus Kuigi paljud visuaalseid efekte saab teha arvuti kasutamise nauditavamaks, pakkudes rohkem atraktiivne kasutajaliides, nad võivad aeglustada teie arvuti.

Windows pakub võimalust lülitada sisse kõik Visuaalsete efektide suvandid, kõiki suvandeid välja lülitada või neid automatiseerida. Saate taastada vaikesätted või määrata oma kohandatud suvandeid valides ise milliseid visuaalseid efekte, mida soovite kasutada.

Visuaalsete efektide muutmiseks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Algus, klõpsake nuppu Käivita, tüüp sysdm.cpl aastal ning Avatud kasti ja vajutage seejärel sisestusklahvi ENTER.
 2. Klõpsake selle Täpsem vahekaardil ja seejärel alla Tulemuslikkuse Klõpsake nuppu Seaded.
 3. Klõpsake selle Visuaalne mõju sakk ja seejärel kasutage ühte järgmistest meetoditest:
  • Klõpsake nuppu Lase Windowsil valida arvuti jaoks parimad et Windows valige visuaalseid efekte.
  • Klõpsake nuppu Kohanda parima ilme saamiseks et Windows reguleeriks parima ilme tagamiseks sätted automaatselt.
  • Klõpsake nuppu Kohanda parima jõudluse saamiseks et Windows reguleeriks parima jõudluse tagamiseks sätted automaatselt.
  • Klõpsake nuppu Kohandatud, ja seejärel märkige nende üksuste, mida soovite sisse lülitada. Tühjendage ruudud, üksused, mida soovite välja lülitada.
 4. Klõpsake nuppu Ok muutuste rakendamiseks ja dialoogiboksi sulgemiseks.
Märkus Olenemata sellest, milliseid visuaalseid efekte valikust loomist saate kohandada alati individuaalselt valides või üksuste nimekirja. Suvalise üksuse muutmisel ning Kohandatud nupp automaatselt valitakse.

Sõnastik

taustal töötav programm Taustal töötav programm on programm, mis töötab ajal, mil kasutaja tegeleb mõne muu ülesandega. Arvuti mikroprotsessor määrab taustal töötavatele programmidele kui esiplaanil töötavatele programmidele vähem ressursse.

keskkonnamuutuja Keskkonnamuutuja on keskkonnateabe nt draivi, tee või faili nimi, mis on seotud Windowsis kasutatava sümboolse nimega string. Saate süsteemi juhtpaneeli või käsu set käsureale määratleda keskkonnamuutujaid.

esiplaanil töötav programm Esiplaanil töötav programm on programm, mis töötab aktiivses aknas (on ülemine aken, millel on esiletõstetud tiitliriba). Esiplaanil töötav programm vastab kasutaja käske.

Peegeldatud draiv Peegeldraiv on tõrkekindla draivi, mis paljundab andmed kahele füüsilisele draivile. Peegeldraiv pakub kahe identse draivi kaudu andmete liiasust. Neid draive nimetatakse peegliteks. Need paljundavad teabe, mida draiv sisaldab. Peegel asub alati erineval draivil. Kui üks füüsilistest draividest läheb ebaõnnestub, muutub rikkis draivi andmed kättesaamatuks, kuid süsteem tegutseda teise draivi peegli. Peegeldraive saate luua ainult dünaamilistel ketastel.

Saalefail Üldiselt tuntud kui "virtual memory", saalefaili on kõvaketas, mis on loodud selleks, et laiendada mälu osa. Kui Windows töötab madala füüsilist mälu (RAM) on installitud, kasutatakse saalefaili "virtuaalsed" mälu. Vaikimisi Windows üle Taustateenused ja kasutamata programmid selles saalefaili vabastada rohkem RAM programme, mis on praegu kasutusel.

sektsioon Partitsioon on osa füüsiline ketas, mis toimib nagu oleks see füüsiliselt eraldi ketas. Pärast partitsiooni loomist peate vormindama ja määrata draivitäht, enne kui saate talletada andmeid selle kohta. Baasketaste partitsioone nimetatakse baasdraivideks. Baasdraivid on Põhipartitsioonid ja loogilised kettad. Dünaamiliste ketaste partitsioone nimetatakse dünaamilist draivi. Dünaamilised draivid on lihtsad, triibuline, laiali jaotatud, peegeldatud ja RAID-5 mahud.

RAID-5 draiv RAID-5 draiv on tõrkekindla draivi andmed ja paarsus triibuline vahelduvalt üle kolme või enama füüsilise kettad. Paarsus on arvutatud väärtus, mida kasutatakse rekonstrueerida andmed pärast tõrke. Füüsilise ketta osa nurjumisel taastekitab Windows allesjäänud andmete ja paarsuse osal olnud andmed. RAID-5 mahud saate luua ainult dünaamilistel ketastel, ning ei saa peegeldada ega laiendada RAID-5 mahud.

JÄRGMISED SAMMUD

Kui need meetodid ei tööta teie jaoks, saate Microsoft kliendi tugiteenuste veebisaidilt leida teisi lahendusi teie probleemile. Mõned teenused, mis Microsofti klientide tugi veebisaidid pakuvad, on järgmised:
 • Otsimist võimaldav teabebaas: Otsi tehnilist tugiteavet ja eneseabitööriistu Microsofti toodete jaoks.
 • Lahendus keskused: Saate vaadata konkreetse ravimi korduma kippuvad küsimused ja toetada Tähtsündmused.
 • Muud võimalused: Kasutage veebi küsida, pöörduge Microsofti klienditugiteenuste või anda tagasisidet.
Kui vajate veel abi säte jõudlusvalikuid Windows XP, võite soovida ühendust tugiteenusega:
http://support.microsoft.com/contactus


Spikri süsteemi jõudlus Windows Vista, külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
Kogu süsteemi kiirust ja süsteemi jõudluse probleemid

Viited

Teave Saalefaili teisaldamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
307886Kuidas liikuda paging faili Windows XP-s

Atribuudid

Artikli ID: 308417 - Viimati läbi vaadatud: 23. juuni 2013 - Redaktsioon: 8.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbacwsurvey kbvirtualmem kbenv kbmt KB308417 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 308417

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com