ID článku: 308422 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Aby naďalej prijímať aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že používate systém Windows XP s aktualizáciou Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Podpora sa končí pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Tento článok popisuje použitie nástroja Zálohovanie na zálohovanie súborov a priečinkov na počítači so systémom Windows XP Home Edition. Hoci nástroja Zálohovanie je súčasťou predvolenej inštalácie systému Windows XP, nie je automaticky zahrnuté v predvolenej inštalácii systému Windows XP Home Edition. Preto používanie pomôcky na zálohovanie, musíte najprv nainštalovať to.

Môžete tiež sledovať video súčasťou tohto článku pre demonštráciu toho, ako zálohovať súbory a priečinky v počítači. Ak chcete sledovať video, nájdete v časti "Ďalšie informácie".

Tento článok je určený pre začínajúcich alebo stredne pokročilých používateľov.

Ste môžu ľahšie nasledovať kroky, ak si tento článok vytlačíte.

Ako nainštalovať nástroj Zálohovanie

Pred môžete zálohovať dôležité informácie v počítači, musíte nainštalovať nástroj Zálohovanie. Nástroj Zálohovanie sa nachádza na CD systému Windows XP Home Edition.

Poznámka Ak bol systém Windows XP Home Edition predinštalovaný v počítači a nemáte pôvodný disk CD systému Windows XP, vám poskytne výrobca počítača alebo navštívte webovú lokalitu výrobcu pre viac informácií. Môžete použiť aj zálohovací softvér, ktoré musíte kúpiť samostatne.

Inštalácia nástroja Zálohovanie z disku CD systému Windows XP:
 1. Vložte disku CD systému Windows XP do jednotky CD alebo DVD počítača.
 2. Kliknite na tlačidlo Exit.
 3. Vyhľadajte CDDrive: \ValueAdd\Msft\Ntbackup priečinok na disku CD.
 4. Dvakrát kliknite na Ntbackup.msi Inštalácia nástroja Zálohovanie.
 5. Keď Sprievodca zálohovaním alebo obnovovaním zobrazí výzvu ste, kliknite na tlačidlo Dokončiť.
 6. Odstrániť Windows XP CD.
Teraz, že máte nainštalovaný nástroj Zálohovanie, ste pripravení zálohovať vaše dôležité údaje.

Ako zálohovať súbory a priečinky

Zálohovať súbory a priečinky, postupujte nasledovne:

Poznámka Aby zálohovať súbory a priečinky, ste prihlásení do počítača ako správca alebo ako používateľ, ktorý je súčasťou skupiny Administrators. Ak chcete overiť, že ste prihlásení do Windows s používateľským kontom, ktoré je správca počítača, navštívte nasledujúce webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/GP/admin
Poznámka Nasledovné kroky vysvetľujú používanie pomôcky na zálohovanie na zálohovanie súborov a priečinkov manuálne. Zálohovať súbory a priečinky môžete použiť Sprievodcu zálohovaním a obnovením. Avšak kroky bude mierne odlišné od tých, ktoré sú uvedené v nasledujúcej časti.

Krok 1: Spustenie nástroja Zálohovanie

 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť.
 2. Typ ntbackup.exe v Otvorené poľa a potom kliknite ok.

  Poznámka Ak sa zobrazí nasledujúce chybové hlásenie, uistite sa, že ste postupovali podľa krokov v časti "Inštalácia nástroja Zálohovanie" správne:
  Systém Windows nemôže nájsť "ntbackup.exe"

Krok 2: Vyberte položky zálohovať a zvoľte umiestnenie záložného súboru

 1. Kliknite na tlačidlo Pokročilý režim.

  Poznámka Ak sa spustí Sprievodca zálohovaním a obnovovaním, utility je spustený v režime sprievodcu. Môžete kliknúť na jasné Vždy spúšťať v režime sprievodcu Začiarknite políčko a potom znova spustite nástroj Zálohovanie. Ak budete pokračovať v používaní zálohovaním a obnovovaním, kroky bude mierne odlišné od tých, ktoré sú uvedené v nasledujúcej časti.
 2. Kliknite na tlačidlo Zálohovanie kartu.
 3. Na Prácu menu, kliknite na tlačidlo Nové.
 4. Začiarknite políčka vedľa disky, ktoré chcete zálohovať. Ak vyberiete konkrétne súbory alebo priečinky, rozbaľte požadovanú jednotku, kde sa nachádzajú tieto súbory alebo priečinky. Potom začiarknite políčka pre súbory alebo priečinky, ktoré chcete zálohovať.
 5. Vyberte Stavu systému Začiarknite políčko, ktoré je umiestnené pod Môj počítač na navigačnej table.

  Poznámka Ak chcete zálohovať systémové nastavenia a údajové súbory, zálohujte všetky dáta na vašom počítači a údaje o stave systému. Údaje o stave systému zahŕňajú databázy registry, registračnú databázu COM + tried, súbory, ktoré sú pod iné súbory systému Ochrana súborov systému Windows a zavádzacie súbory.
 6. Ak Umiestnenie zálohy Zoznam je k dispozícii, kliknite na umiestnenie zálohy, ktoré chcete použiť.

  Poznámka Ak ste vybrali Súbor v tomto kroku zadajte plnú cestu a názov súboru pre ktorého chcete údaje zálohovať Zálohovanie médium alebo názov súboru box.

  Ako umiestnenie záložného súboru môžete zadať zdieľané sieťové umiestnenie. Záložné súbory majú zvyčajne príponu názvu súboru .bkf. Môžete však použiť akékoľvek príponu názvu súboru, ktorý chcete.

Krok 3: Začnite zálohovanie

 1. Kliknite na tlačidlo Spustiť zálohovanie otvoriť Zálohovacia úloha-informácie dialógové okno.
 2. Pod Ak médium obsahuje už zálohy, ani jedno z nasledujúcich:
  • Ak chcete tento záložný súbor pripojiť k predchádzajúcim záložným súborom, kliknite na Pridať túto zálohu na médium. Táto možnosť pridáva novú zálohu do existujúceho záložného súboru tak, že môžete udržiavať všetky predošlé zálohy v jednom súbore. Táto možnosť je užitočná, ak budete chcieť obnoviť zálohu od určitého dňa. Uvedomte si, že veľkosť záložného súboru porastie s každú novú zálohu. Možno budete chcieť sledovať veľkosť súboru, aby sa ubezpečil, že to nevypĺňa pevného disku v priebehu času. Ak súbor stáva príliš veľký, môžete zvážiť uloženie na externý pevný disk. Alebo, ak máte obavy o súbor použitím príliš veľa miesta na pevnom disku, vyberte Nahradiť údaje na médiu údajmi v tejto zálohe namiesto toho.
  • Ak chcete týmto záložným súborom prepísať predchádzajúce záložné súbory, kliknite na Nahradiť údaje na médiu údajmi v tejto zálohe. Táto možnosť je užitočná, ak iba chcete zachovať aktuálnej zálohy a nezaujíma sa o udržanie predchádzajúcej zálohy. Alebo túto možnosť použite, ak máte obavy o súbor použitím príliš veľa miesta na pevnom disku v počítači.
 3. Kliknite na tlačidlo Pokročilé.
 4. Vyberte Overenie údajov po zálohovaní začiarkavacie políčko.
 5. V Typ zálohovania poľa, kliknite na položku typ zálohovania, ktorý chcete vytvoriť. Pre opis každý typ zálohovania, kliknite na položku typ zálohovania a opis sa zobrazí v poli popis." Môžete si vybrať niektorý z nasledovných typov zálohovania:
  • Normálne
  • Kópia
  • Prírastkové
  • Diferenciál
  • Denné
 6. Kliknite na tlačidlo ok, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť zálohovanie. A Priebeh zálohovania zobrazí dialógové okno a spustí sa zálohovanie.

Krok 4: Ukončenie pomôcky na zálohovanie

 1. Po dokončení zálohovania kliknite na tlačidlo Zavrieť.
 2. Na Prácu menu, kliknite na tlačidlo Exit.

ĎALŠIE KROKY

Ak tieto kroky nefungujú, alebo máte problémy počas zálohovania, môžete použiť Microsoft zákaznícky podporu služby webové stránky nájsť riešenie vášho problému. Môžete tiež navštíviť túto webovú lokalitu sa dozvedieť viac o tom, ako zálohovať vaše dôležité údaje v počítači. Niektoré služby, ktoré Microsoft zákaznícky podporu služby webové stránky poskytuje patria:
 • Databáza Knowledge Base: Vyhľadávanie informácií technickej podpory a svojpomocných nástrojov pre produkty spoločnosti Microsoft.
 • Centrá riešení: Zobrazenie výrobkovo často kladené otázky a tipy služby technickej podpory.
 • Ďalšie možnosti podpory: Použite Web položiť otázku, kontaktujte službu podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft alebo poskytnúť spätnú väzbu.
Ak nemôžete nájsť pomocou hľadáte cez Microsoft zákaznícky podporu služby webové stránky, môžete kontaktovať technickú podporu:
http://support.Microsoft.com/contactus

Ďalšie informácie

Pozrite si video o používaní pomôcky na zálohovanie

Nasledujúce video vám ukáže proces zálohovania. Sledovať toto video, kliknite na tlačidlo Prehrať .

Poznámka Ak chcete zobraziť video, musíte mať Microsoft Windows Media Player 7.0 alebo novšej verzie nainštalovaný na vašom počítači. Ak chcete získať poslednú verziu prehrávača Windows Media Player, navštívte nasledujúce webovú stránku Microsoft:
http://www.Microsoft.com/Windows/WindowsMedia/download/AllDownloads.aspx

Vlastnosti

ID článku: 308422 - Posledná kontrola: 10. decembra 2012 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbexpertisebeginner kbceip kbarttypeshowme kbhowtomaster kbmt KB308422 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 308422

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com