Ako používať pomôcku SysKey na zabezpečenie databázy Windows Správca zabezpečenia kont

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310105 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pre systém Microsoft Windows NT verzie tohto článku, pozri 143475.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP a Microsoft Windows 2003 bezpečnostné účty riadenia databázy (SAM) obchody hashovaný adresár kópie používateľských hesiel. Táto databáza je šifrovaný s kľúčovou lokálne uloženého systému. Chcete, aby databáza SAM bezpečné, Windows vyžaduje, že hash-e hesiel sú šifrované. Windows zabráni používaniu uložené, nezašifrované heslo hash.

Okrem toho zabezpečiť databáza SAM presunutím matica SAM databázy šifrovací kľúč vypnutie počítača so systémom Windows, môžete použiť pomôcku SysKey. Pomôcka SysKey môžete tiež nakonfigurovať počiatočné heslo, ktoré musí uviesť dešifrovať tla?idlo systému Windows môžete prístup databáza SAM. Tento článok popisuje použitie SysKey pomôcky na zabezpečenie databázy Windows SAM.

DALSIE INFORMACIE

Konfigurovať ochrana kľúčom systému Windows

Ak chcete nakonfigurovať systém kľúč ochrana systému Windows, postupujte nasledovne:
 1. Do príkazového riadka, zadajte syskey, a potom stlačte kláves ENTER.
 2. V Zabezpečenie databázy Windows účet dialógové okno, Všimnite si, že Šifrovanie zapnuté voľba je vybratá a je k dispozícii iba možnosť. Ak je vybratá táto možnosť, systém Windows bude vždy šifrovať databáza SAM.
 3. Kliknite na tlačidlo Aktualizácia.
 4. Kliknite na tlačidlo Heslo pri spustení Ak chcete vyžadovať heslo na spustenie systému Windows. Použite zložité heslo, ktoré obsahuje kombináciu ve?ké a malé písmená, čísla a symboly. Pri spustení heslo musí byť aspoň 12 znakov a môže mať až 128 znakov.

  Poznámka Ak ste vzdialene reštartovať počítač, ktorý vyžaduje heslo (ak používate Heslo pri spustení možnosť), osoba musí v konzole na miestne počas reštarte. Túto možnosť použite len v prípade dôveryhodných bezpečnostný správca bude k dispozícii na zadanie hesla pri spustení.
 5. Kliknite na tlačidlo Systémom generované heslo Ak chcete požadovať heslo pri spustení.

  Vyberte niektorú z nasledovných možností:
  • Kliknite na tlačidlo Uložiť spúšťací kľúč na disketu Uložiť heslo pri spustení systému na disketu. To si vyžaduje, aby niekto vložte disketu na spustenie operačného systému.
  • Kliknite na tlačidlo Uložiť spúšťací kľúč lokálne na uloženie šifrovací kľúč na pevnom disku lokálneho počítača. Toto je predvolená možnosť.
  Kliknite na tlačidlo ok dva krát dokončiť postup.

  SAM šifrovací kľúč z lokálneho pevného disku odstrániť použitím Uložiť spúšťací kľúč na disketu možnosť pre optimálnu bezpečnosť. Tento balík poskytuje najvyššiu úroveň ochrany databáza SAM.

  Vždy vytvoriť disketu späť-hore, ak používate Uložiť spúšťací kľúč na disketu možnosť. Môžete reštartovať systém vzdialene ak niekto je k dispozícii na vloženie diskety do počítača po reštartovaní.
Poznámka Databáza Microsoft Windows NT 4.0 SAM nebolo šifrované predvolene. Databáza SAM Windows NT 4.0 môžete šifrovať použitím pomôcky SysKey.

Vlastnosti

ID článku: 310105 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB310105 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310105

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com