Windows XP Professional'da Uzak Bir Masaüstüne Bağlantı Sırasında Yerel Yazıcıyı Kullanıma Açma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 312135 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

™zet

Varsayılan olarak, Uzak Masaüstü bağlantısı ile bağlandığınız bilgisayarda çalışan bir programdan yazdırmayı denediğinizde, uzak Windows XP Professional tabanlı bilgisayarda kullanılabilen yazıcılara erişebilirsiniz. Yerel bir yazıcıyı (örneğin, istemci bilgisayara bağlı bir yazıcı) yazdırma için kullanıma açabilirsiniz. Bu makalede, Uzak Masaüstü özelliğini kullanırken yerel bir yazıcıyı nasıl kullanıma açabileceğiniz anlatılmaktadır.

Gereksinimler

  • Microsoft Windows XP Professional

Uzak Masaüstü Oturumunda Yerel Yazıcı Nasıl Kullanıma Açılır


Uzak Masaüstü özelliği Terminal Hizmetleri teknolojisini kullanır. Uzak Masaüstü'nü kullandığınızda, uzak bir bilgisayarda Windows XP Professional çalıştıran herhangi bir istemcideki programları çalıştırabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, programlara, dosyalara ve ağ kaynaklarına güvenli erişim sağlayan herhangi bir uzak bağlantıdan Windows XP Professional tabanlı masaüstü bilgisayarınıza erişebilirsiniz.

Windows XP tabanlı bir istemci bilgisayardan Uzak Masaüstü'nü kullanırken, Uzak Masaüstü bağlantısında istemcinin dosyalar ve yazıcılar gibi kaynaklarının birçoğu kullanılabilir durumdadır. Yazdırma işlerini uzak Windows XP tabanlı masaüstü bilgisayardan yerel bilgisayarınıza bağlı bir yazıcıya yönlendirebilirsiniz. İstemciden uzak bilgisayarda oturum açtığınızda, yerel yazıcı algılanır ve uygun yazıcı sürücüsü uzak bilgisayara yüklenir.

Yerel bir yazıcıyı Uzak Masaüstü oturumunda kullanıma açmak için:
  1. Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ın, Donatılar'ın ve sonra İletişim'in üzerine gidin, ardından Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı tıklatın.
  2. Uzak Masaüstü Bağlantısı iletişim kutusunda Seçenekler'i tıklatın.
  3. Yerel Kaynaklar sekmesini tıklatın.
  4. Yerel Aygıtlar kutusunda Yazıcılar'ı tıklatın.
  5. Bağlan'ı tıklatın
Uzak masaüstü bağlantısını kurup uzak bilgisayarda oturum açmanızdan sonra, istemciye bağlı olan yerel yazıcı uzak masaüstünde çalışan tüm programlar için varsayılan yazıcı durumuna gelir. İstemciye bağlı birden fazla yazıcı varsa, bilgisayarın varsayılan yazıcısı uzak masaüstünün varsayılan yazıcısı durumuna gelir; ancak tüm yerel yazıcılar kullanılabilir durumdadır.

Bağlan'ı tıklattığınızda, Uzak Masaüstü Bağlantısı iletişim kutusunda belirttiğiniz ayarların sonraki tüm yeni bağlantılar için varsayılan ayarlar olacağını unutmayın. Uzak Masaüstü Bağlantısı iletişim kutusunun Genel sekmesinde, bir grup ayarı bir Uzak Masaüstü dosyasına kaydedebilirsiniz. Bu şekilde, farklı uzak masaüstü bilgisayarlara yapılan bağlantılar için farklı ayar grupları oluşturabilirsiniz.
Özellikler

Makale numarası: 312135 - Last Review: 6 Nisan 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowto kbhowtomaster kbprint KB312135

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com