Artikli ID: 313348 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Käesolevas artiklis kirjeldatakse, kuidas partitsiooni (valmistada) ja enne Windows XP installimist Windows XP installiprogrammi abil kõvaketta vormindamist. See artikkel sisaldab ka asjad kaaluda enne te sektsiooni või vormindage kõvaketas ja ressursse, mis aitavad teil linke tõrkeotsing probleemide ilmnemisel. See artikkel on mõeldud kogenud kasutaja.

Enne sektsioonida ja vormindada kõvaketta

Enne sektsioonimist ja vormindamist, veenduge, et tegutsete järgmiselt:

Valmistada kõvaketta vastavalt tootja juhistele

Kui kasutate SATA kõvaketas, jätke see samm vahele ja minge jaotisse "Kindlaks teha, millist failisüsteemi soovite kasutada". Kui kasutate IDE kõvaketas, sillused ja kaablid vastavalt kõvaketta (näiteks põhi- või alamketas) ning tehke BIOS (või CMOS-is) vajalikud muudatused. Et sillused ja kaabeldus, ja nõutav BIOS-i või CMOS muudatusi teha, vaadake dokumentatsiooni, mis oli kaasas teie kõvaketta ja emaplaadi või pöörduge tootjate poole.

Kindlaks teha, millist soovite kasutada failisüsteemi

Saate kasutada NTFS- või FAT failisüsteemi. On vormindada kõvaketta, kui soovite käivitada ei saa lugeda NTFS partitsioone Windows versioonidega eelistatud failisüsteemiks NTFS. Failisüsteemide FAT ja NTFS erinevuste kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
100108 FAT-, HPFS- ja NTFS-failisüsteemide ülevaade
310525 Windows XP failisüsteemi FAT32 kirjeldus

Kui kõvaketas sisaldab juba andmeid, tagasi tulla

Veenduge, et teil varundada kõik oma olulised andmed enne jätkamist. Kuna sektsioonimist ja vormindamist Kõvaketta sektsiooni andmed kustutatakse jäädavalt. Jooksva partitsiooni informatsiooni saate vaadata andmeid kustutamata. Varundusutiliidi või failide ja sätete ülekandmise viisardi kasutamiseks, klõpsake Microsofti teabebaasi artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
320820 Kuidas varundada faile ja kaustu Windows XP Home Editioni Varundusutiliidi abil
309340 Taastada faile ja kaustu arvutist Windows XP varundusfunktsiooni kasutamine
293118 Failide ja sätete ülekandmise viisardi kasutamine
306186 Kuidas kasutada failide ja sätete edastusviisardi CD-lt
306187 Failide ja sätete ülekandmise viisardi ketta kasutamine Windows XP-s

Kui arvuti kõvakettal on draivi ülekate või ketta haldusprogramm, veenduge, et ühilduvus

Kui teie arvuti kasutab draivi ülekate programm mahukate kõvaketaste toetamiseks, ärge kasutage Windows XP Setup programm sektsioonimiseks ega vormindamiseks draivi kuni olete veendunud Windows XP ühildub programm. Kui teil on installitud draivi ülekate programmi, pöörduge programmi tootja teha kindlaks, kas see ühildub Windows XP. Lisateavet kindlaks teha, kas on installitud draivi ülekate programm vt Microsoft teadmiste baasi artikli 186057: Kuidas öelda, kui Drive Overlay programm on installitud Windowsi. Või teie kõvakettale või emaplaadi tootja poole.

Kui teil on programme, mida soovite installida, siis kontrollige, kas teil on kettad

Veenduge, et teil on originaal CD-d või disketid, mis te pärast sektsioonimist ja vormindamist oma autot programmid uuesti installida. Kui ostsite mõne programmi versiooniuuenduse, veenduge, et teil on algse programmi täisversioon. Paljud uuendused programmid nõuavad vastavuse kontrolli enne toote versioonitäiendi installimist. Kui te ei leia originaal CD-d või disketid, pöörduge enne jätkamist programmi tootja poole.

Kui välisseadmete draiverite värskendamist varundage need

Kui olete installinud oma välisseadmete (nt modemite ja printerid) jaoks värskendatud seadmedraiveri, veenduge, et varundate uue seadme draiver, mujale kui draiv, mida soovite vormindada ja sektsioonida nii, et saate installida opsüsteemi installimist.

Konfigureerige arvuti käivituma CD- või DVD-draivilt

Arvuti käivitamiseks Windows XP CD oma arvuti peab olema konfigureeritud CD- või DVD-draivilt käivitamiseks. Mõnel juhul peate muutma oma arvuti BIOS-i sätteid selle konfiguratsiooni seadmiseks. Arvuti CD- või DVD-draivilt installimiseks konfigureerimise kohta teabe saamiseks vaadake arvuti dokumentatsiooni või pöörduge arvuti tootja poole.

Kui teil on arvuti, mis ei saa käivitada CD- või DVD-draivilt ja peate käivitage arvuti käivitusketta, veenduge, et diskett installiketaste on, et käivitate installiprogrammi floppy disk Drive.

Ahenda see piltLaienda see pilt
2683283
Märkus Windows XP installiketaste saate hankida Microsoftist, vaid ainult alla laadida. Pakume buuditavate installiketaste, et käivitate installiprogrammi arvutid, mida ei saa kasutada buutivaks CD-ROM. Kui käivitate arvuti, CD-l või võrgupõhine install, soovitame kasutada nende installimise meetodeid selle asemel. Uute toodetega toetamise buuditavate installiketaste kaudu installimist.

Buuditavate installiketaste hankimise saamiseks vaadake Microsofti teabebaasi baasi artikli 310994: Kuidas hankida Windows XP installikettad disketilt installimiseks.

Partitsioonideks jaotamine ja kõvaketta vormindamine Windows XP installiprogrammiga

Windows XP installiprogrammi abil saate sektsioonida ja vormindada kõvaketta. Selle tegemiseks järgige neid samme:

1. Samm: Kõvaketast sektsioneerida

 1. Sisestage Windows XP CD oma CD või DVD draivi või sisestage esimene Windows XP installiketas disketidraivi ja seejärel taaskäivitage arvuti Windows XP installiprogrammi käivitamiseks.

  Ahenda see piltLaienda see pilt
  2683283
  Märkus Windows XP installiketaste kasutamisel sisestage iga täiendava ketas küsimisel ja siis vajuta ENTER jätkata pärast lisamist iga ketta.
 2. Kui küsitakse, valige suvandid, mis on vaja käivitada arvuti CD- või DVD-draivilt.
 3. Kui arvuti kõvakettakontroller vajab muu tootja OEM draiverit, vajutage F6 draiveri määramiseks. Klahvi F6 kasutamine muu tootja OEM seadme draiver Windowsi installiprogrammi töötamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  314859 Windows XP installimise ajal on klahvi F6 vajutamisel saadaval OEM piiratud draiveritugi
 4. Lehel Tere tulemast Setup vajutage ENTER.

  Ahenda see piltLaienda see pilt
  2683283
  Märkus Installiketaste (kuus disketti) kasutamisel setup palub teil sisestada Windows XP CD.
 5. Windows XP litsentsilepinguga nõustumiseks vajutage klahvi F8.
 6. Kui tuvastab olemasoleva Windows XP installi, küsitakse seda parandada. Ümbersõidutee remont, vajutage paoklahvi (ESC).
 7. Kõigi olemasolevate sektsioonide ja -piiretega ruumid loetletakse iga füüsilise kõvaketta kohta. Olemasoleva partitsiooni valimiseks kasutage nooleklahve või luua uue partitsiooni, kui soovite luua uue partitsiooni-piiretega ruumis valides. Võite vajutada C luua uue partitsiooni kasutades-piiretega ruumis.

  Ahenda see piltLaienda see pilt
  2683283
  Märkus Kui soovite luua partitsioon, kui üks või mitu partitsiooni juba olemas, peate esmalt kustutama olemasoleva partitsiooni või partitsioonid ja siis looma uue sektsiooni.D olemasoleva sektsiooni kustutamiseks ja seejärel klahvi L (või vajutage ENTER ja vajutage L kui süsteemisektsioon on) vajutad kinnitada, et soovite kustutada sektsiooni. Korrake seda sammu iga olemasoleva sektsiooni, mida soovite lisada uude sektsiooni. Kui kõik sektsioonid on kustutatud, valige ülejäänud-liigendatud ruum ja vajutage klahvi C luua uue sektsiooni.
 8. Maksimaalsest mahust on sektsiooni loomiseks sisestusklahvi.Partitsiooni mahu määramiseks tippige uue sektsiooni jaoks megabaitides (MB) ja vajutage sisestusklahvi ENTER.
 9. Kui soovite luua veel sektsioone, korrake samme g. ja h.
 10. Sektsiooni vormindada ja Windows XP-d installida, minge sammule 2.

  Kui soovite installida Windows XP, vajutage kaks korda klahvi F3 väljuge Windowsi installiprogrammi ja seejärel järgige käesoleva artikli ülejäänud juhiseid.

  Ilma installida Windows XP sektsiooni vormindamiseks kasutama mõnda muud utiliiti.

2. Juhis: Kõvaketta vormindamine ja installida Windows XP

 1. Kasutage nooleklahve valida partitsiooni, kuhu soovite Windows XP installida, ja vajutage sisestusklahvi ENTER.
 2. Valige sektsiooni vormindamiseks kasutada vormingu suvandit. Valige mõni järgmistest valikutest:
  • Vormindada partitsiooni NTFS-failisüsteemiga (kiire)
  • Selle sektsiooni vormindada FAT failisüsteemi (kiire)
  • Vormindada partitsiooni NTFS-i failisüsteemi abil
  • Selle sektsiooni vormindada FAT failisüsteemi abil
  • Jäta praegune failisüsteem puutumata (muutusteta)
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  2683283
  Märkmed
  • Kui valitud sektsioon on uus sektsioon, pole suvand Jäta praegune failisüsteem puutumata saadaval.
  • Kui valitud sektsioon on suurem kui 32 gigabaiti (GB), pole FAT-failisüsteemi variant saadaval.
  • Kui valitud sektsioon on suuremad kui 2 GB, kasutab Windowsi installiprogramm FAT32-failisüsteemi (peate vajutama ENTER kinnitust).
  • Kui sektsioon on väiksem kui 2 GB, kasutab Windowsi installiprogramm FAT16-failisüsteemi.
  • Kui olete süsteemisektsiooni kustutanud ja uue süsteemisektsiooni loonud, kuid te installite Windows XP eri partitsioonile, palutakse valida failisüsteem nii süsteemi-kui ka sektsioone.
 3. Vajutage ENTER.
 4. Kui Windowsi installiprogramm on sektsiooni vormindanud, täitke Windows XP installimise juhiseid. Pärast Windowsi installimine on lõpule jõudnud ja olete arvuti taaskäivitanud, te luua või vormindada rohkem partitsioone Windows XP kettahalduse tööriistu kasutada. Sektsioonimist ja vormindamist Windows XP kettahalduse tööriistade kasutamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  309000 Kettahalduse lisandmooduli Disk Management kasutamine baasketaste konfigureerimiseks Windows XP-s

Täiendavad märkused

Enne operatsioonisüsteemi, näiteks Windows XP installimist peate esmalt looma põhipartitsioon esimesel füüsilisel kõvakettal (0-kettal) arvutisse. Seejärel saate vormindada sektsiooni luua nn süsteemi partitsiooni failisüsteemi.

Samuti võite luua operatsioonisüsteemi jaoks eraldi sektsiooni suvalisel füüsilisel kõvakettal. Seda nimetatakse käivitussektsiooniks. Disk 0 partition süsteemi saab kasutada ka käivituse sektsiooni.

Muude meetodite abil saate sektsioonida ja vormindada kõvaketta enne installimist Windows XP, näiteks tööriistu Fdisk ja Format. Fdisk ja Format sektsioonimiseks ja vormindamiseks kasutamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit: 255867Kuidas kasutada tööriista Fdisk ja Format partitsioonile või ümberpartitsioneerimiseks

Kui teie arvutis juba töötab Windows XP ja soovite luua muid sektsioone peale süsteemi- või käivitussektsiooni, võite kasutada Windows XP kettahalduse tööriistu. Sektsioonimist ja vormindamist Windows XP kettahalduse tööriistade kasutamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit: 309000Kettahalduse lisandmooduli Disk Management kasutamine baasketaste konfigureerimiseks Windows XP-s

TÕRKEOTSING


Sektsiooni tõrkeotsingut Windows XP, klõpsake Microsofti teabebaasi artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
316505 Windows XP ei tunne kogu saadaolevat kettaruumi
310359 Ei saa vaadata NTFS loogilise ketta pärast Fdiski
310561 Maksimaalne suurus kasutades FAT16-failisüsteemi Windows XP-s
314097 Convert.exe abil sektsiooni teisendamine NTFS-failisüsteemi
301340 Installimisel ei saa sektsiooni vormindada Fat-vormingus
307844 Kuidas Windows XP draivitähtede muutmine
315224 Kuidas eemaldada Linux LILO Boot Manager

ViitedLisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
314470 Süsteemisektsiooni ja buutsektsioon määratlus
314878 NTFS ja FAT failisüsteemide klastri vaikesuurus
310525 Windows XP failisüsteemi FAT32 kirjeldus
314081 Windows XP faili Boot.ini eesmärk
Teave Windows XP-s sektsioonide loomise ja haldamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
307654 Kuidas paigaldada ja kasutada Windows XP Recovery Console
Märkus. See artikkel on otse Microsofti tugiorganisatsioonist loodud artikkel ?FAST PUBLISH? (Kiiravaldamine). Selles sisalduv teave edastatakse probleemide ilmnemisel olemasoleval kujul. Kiiresti kättesaadavaks muutmise tõttu võib materjalides esineda trükivigu ja neid võidakse mis tahes ajal ette teatamata parandada. Muude asjaolude korral vaadake kasutustingimusi.

Atribuudid

Artikli ID: 313348 - Viimati läbi vaadatud: 4. september 2013 - Redaktsioon: 5.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbPubTypeKC kbfilesystems kbsetup kbtshoot kbhowtomaster kbenv kbmt KB313348 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 313348

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com