ID článku: 320820 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Pokračovať v prijímaní aktualizácií zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že používate systém Windows XP s balíkom Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Končí sa podpora pre niektoré verzie systému Windows

Veci, ktoré by ste mali vedieť pred ste nástroj Zálohovanie

Čo zahrnúť do zálohovania

Ak chcete zálohovať počítač, odporúčame zálohovať všetky údaje v počítači, vrátane údajov o stave systému. Údaje o stave systému zahŕňajú databázu registry, registračnú databázu tried modelu COM +, súbory chránené funkciou Ochrana súborov systému Windows a zavádzacie súbory. Údaje o stave systému možno zálohovať len v lokálnom počítači. Údaje o stave systému sa nedajú zálohovať na vzdialený počítač.

Čo nie je podporované

Ak ste pomocou nástroja Zálohovanie v systéme Windows XP Home Edition, automatické obnovenie systému (ASR) nie je podporovaná funkcia. Môžete použiť aktuálnu verziu Windows XP Home Edition spustiť proces konfigurácie pre ASR, ale nemôže dokončiť proces.Ďalšie informácie o chybách, ktoré sa vyskytujú pri pokuse použiť funkciu automatického obnovenia systému Windows XP Home Edition, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
302700Chybové hlásenie sa zobrazí, keď pokúsite použiť Sprievodca automatickým obnovením systému

Objem úvah

Môžete použiť na zálohovanie Zálohovanie a obnovenie dát na FAT16, FAT32 alebo NTFS objemu. Ak zálohujete údaje zo zväzku NTFS používaného systémom Windows XP, odporúčame však údaje obnoviť na zväzok NTFS, ktorý sa používa v systéme Windows XP. Ak nemáte, môžete stratiť dáta a niektorých funkcií súborov a priečinkov.

Niektoré systémy súborov nepodporujú všetky funkcie iných systémov. Napríklad, nasledovné funkcie sa stratia, ak zálohujete údaje zo zväzku NTFS používaného systémom Windows XP a potom údaje obnoviť na zväzok FAT alebo NTFS zväzok, ktorý sa používa v systéme Windows NT 4.0:
 • Povolenia
 • Nastavenie šifrovania súborov (EFS)
 • Informácie o diskových kvótach
 • Informácie o pripojených jednotkách
 • Vzdialený ukladací priestor-informácie
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Tento článok popisuje použitie nástroja Zálohovanie, ktorý je súčasťou predvolenej inštalácie systému Windows XP, ale nie s predvolenej inštalácii systému Windows XP Home Edition. Avšak, pomôcka na zálohovanie je zahrnutý v priečinku Valueadd na disku CD-ROM systému Windows XP Home Edition. Preto pomocou nástroja Zálohovanie v systéme Windows XP Home Edition, musíte najprv nainštalovať to.Ďalšie informácie o inštalácii nástroja Zálohovanie v systéme Windows XP Home Edition, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
302894Používaní nástroja Zálohovanie na zálohovanie súborov a priečinkov v systéme Windows XP Home Edition

Zálohovanie súborov a priečinkov pomocou nástroja Zálohovanie

Po nainštalovaní nástroja Zálohovanie z disku CD-ROM, postupujte podľa týchto krokov Vytvorte zálohu súborov a priečinkov.

Na zálohovanie súborov a priečinkov, ste prihlásení do počítača ako správca alebo používateľ, ktorý je súčasťou skupiny Administrators.
http://support.Microsoft.com/GP/admin
Poznámka Nasledovné kroky vysvetľujú vytvoriť zálohu manuálne pomocou nástroja Zálohovanie. Môžete tiež vytvoriť zálohu pomocou Sprievodcu zálohovaním a obnovením. Avšak, kroky bude mierne odlišné od tých, ktoré sú uvedené v nasledujúcej časti.
 1. Spustenie pomôcky na zálohovanie a vyberte súbory a priečinky, ktoré chcete zálohovať.
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku Všetky programy, ukážte na položku Príslušenstvo, ukážte na položku Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Zálohovanie.
  2. Kliknite na tlačidlo Pokročilý režim.

   Poznámka Ak sa spustí Sprievodca zálohovaním a obnovovaním, utility je spustený v režime sprievodcu. Môžete kliknúť na jasné Vždy spúšťať v režime sprievodcu políčko a potom znova spustite nástroj Zálohovanie. Ak môžete pokračovať v používaní Sprievodcu zálohovaním a obnovením, vaše kroky budú mierne líšiť od Aká je uvedená v tomto postupe.
  3. Kliknite na tlačidlo Zálohovanie kartu.
  4. Na Prácu ponuky, kliknite na tlačidlo Nové.
  5. Začiarknite políčka vedľa jednotiek, ktoré chcete zálohovať. Ak chcete vybrať konkrétne súbory alebo priečinky, rozbaľte jednotku, kde sa tieto súbory alebo priečinky nachádzajú. Potom začiarknite políčka súborov alebo priečinkov, ktoré chcete zálohovať.
 2. Vyberte Stavu systému začiarkavacie políčko, ktoré je umiestnené pod Môj počítač na navigačnej table.
 3. Ak Umiestnenie zálohy Zoznam je k dispozícii, kliknite na umiestnenie zálohy, ktoré chcete použiť.

  Poznámky
  • Ak ste vybrali Súbor v tomto kroku zadajte plnú cestu a názov súboru pre ktorého chcete údaje zálohovať Záložné médiá poli alebo v názov súboru box.
  • Ako umiestnenie záložného súboru môžete zadať zdieľané miesto v sieti. Záložné súbory majú zvyčajne príponu názvu súboru .bkf. Avšak, môžete použiť akýkoľvek príponu názvu súboru, ktorý chcete.
 4. Kliknite na tlačidlo Spustiť zálohovanie Ak chcete otvoriť Zálohovacia úloha-informácie dialógové okno.
 5. Podľa Ak už médium obsahuje zálohy, vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:
  • Ak chcete tento záložný súbor pripojiť k predchádzajúcim záložným súborom, kliknite na tlačidlo Pridať túto zálohu na médium.
  • Ak chcete týmto záložným súborom prepísať predchádzajúce záložné súbory, kliknite na tlačidlo Nahradiť údaje na médiu údajmi v tejto zálohe.
 6. Kliknite na tlačidlo Rozšírené.
 7. Vyberte Overiť údaje po dokončení zálohovania začiarkavacie políčko.
 8. V Typ zálohovania kliknite na typ zálohy, ktoré chcete vytvoriť. Opis typu zálohovania, kliknite na typ zálohovania a popis sa zobrazí pod Popis. Môžete si vybrať niektorý z nasledovných typov zálohovania:
  • Normálne
  • Kópia
  • Prírastkové
  • Diferenciál
  • Denný
 9. Kliknite na tlačidlo ok, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť zálohovanie.
 10. Po dokončení zálohovania kliknite na tlačidlo Zavrieť.

Odkazy

Ďalšie informácie o používaní nástroja Zálohovanie na obnovenie súborov a priečinkov, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
309340Pomocou nástroja Zálohovanie na obnovenie súborov a priečinkov v počítači v systéme Windows XP a Windows Vista
Ďalšie informácie o inštalácii nástroja Zálohovanie v systéme Windows XP Home Edition, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
302894Ako nainštalovať nástroj Zálohovanie z disku CD-ROM systému Windows XP Home Edition
Ak ste pomocou nástroja Zálohovanie v systéme Windows XP Home Edition, automatické obnovenie systému (ASR) nie je podporovaná funkcia. Môžete použiť aktuálnu verziu Windows XP Home Edition spustiť proces konfigurácie pre ASR. Však nemôže dokončiť proces.Ďalšie informácie o chybách, ktoré sa vyskytujú pri pokuse použiť funkciu automatického obnovenia systému Windows XP Home Edition, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
302700Chybové hlásenie sa zobrazí, keď pokúsite použiť Sprievodca automatickým obnovením systému

Vlastnosti

ID článku: 320820 - Posledná kontrola: 29. apríla 2013 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbfilesystems kbhowto kbinfo kbmt KB320820 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 320820

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com