Пристрій читання компакт-дисків не може прочитати диск з файловою системою UDF у Windows XP

Переклади статей Переклади статей
Номер статті: 321640 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

Ознаки

Комп'ютер не може прочитати деякі або усі файли на DVD або компакт-дисках, які записано за допомогою стандарту файлової системи UDF (Universal Disk Format) організації OSTA (Optical Storage Technology Association). Це може дати такі наслідки.
 • Диск взагалі не розпізнається й відображається як пустий.
 • При спробі отримати доступ до файлів через провідник Windows з'являється повідомлення про помилку "Файл або папку пошкоджено, і їх не неможливо прочитати".
 • Деякі частини DVD-відео можуть працювати неправильно (слід зазначити, що подібна проблема може також виникнути через неполадки з даними DVD-даними або програми відтворення медіафайлів, але ці питання не охоплюються пропонованою статтею).

причина

Ця проблема може виникнути через такі причини:
 • Використовувана версія Microsoft Windows може не підтримувати версію UDF, яка використовується на диску. Більшість DVD-дисків, що містять дані CD та DVD R/RW у форматі UDF 1.02, записані перетягуванням, матимуть UDF версії 1.5 або пізнішої. Windows XP підтримує версії UDF 1.02, 1.5 і 2.01.
 • Програма записування дисків, що використовувалося для створення диска, могла утворити неприпустимі структури на диску (несумісні зі стандартом), які не можуть зчитуватися іншими програмами читання UDF (наприклад такою, яка інтегрована у Windows XP). Деякі "штамповані" DVD-диски з даними та відео також містять помилки. (Див. відомості про засіб перевірки UDF, що може знаходити помилки на диску, у розділі "Допоміжні матеріали".)
 • Деякі програми записування, які підтримують перетягування, (наприклад програма Adaptec/Roxio DirectCD) дозволяє використовувати стискання під час форматування дисків. Стискання не входить до стандарту UDF організації OSTA, тому стиснуті диски можуть не зчитуватися програмами читання UDF, за винятком тих, які створювалися тим самим постачальником.
 • Диски CD-R та DVD-R можуть залишатися "відкритими". Перед читанням диску на комп'ютерах, на яких не інстальовано програми читання, диск потрібно підготувати ("закрити" або "завершити").
 • Пристрій не може прочитати цей тип носія. Наприклад, не всі пристрої читання DVD-дисків можуть читати диски DVD-R. Багато пристроїв читання DVD-дисків не можуть читати диски DVD-RAM. Немає іншого способу усунення цієї проблеми, окрім заміни пристрою читання або використання іншого типу носія.
 • Диск може бути записано невдало. Деякі комбінації пристрою записування, типу носія та пристрою читання є несумісними.

Обхідний шлях

Для усунення проблеми виконайте такі дії.
 1. Переконайтеся, що застосовується остання версія пакета оновлень Windows. Зверніться до веб-сайту корпорації Майкрософт за будь-якими останніми оновленнями для пристрою читання файлової системи Microsoft UDFS після випуску останнього пакета оновлень.
 2. Якщо диск захищено правами власника і версія Windows, яка використовується, підтримує UDF, зверніться до правовласника.
 3. Якщо версія Windows підтримує версію UDF на диску, який є "мостовим" і містить дані формату ISO9660 або Joliet (наприклад, усі диски DVD-ROM є зазвичай саме такими), спробуйте відкрити програвач Windows Media, коли диск перебуває у пристрої читання. Програвач Windows Media посилає особливий тип запиту файлової системи, який інколи може зробити диск видимим через файлову систему CDFS.
 4. Якщо ви записуєте диск самостійно, переконайтеся, що виконуються такі умови.
  • Програма записування має останні оновлення.
  • У програмі записування вимкнуто функцію стискання (якщо вона є).
  • Диск підготовано для використання іншими комп'ютерами (якщо можливо) перед видаленням диска з пристрою записування.
  • Версія UDF, яка використовується для записування диска, підтримується версією Windows, використовуваною для читання.
 5. Якщо диск не захищено правом на власність, якщо ви не записуєте його власноруч або його записано деякий час тому, а його вміст недоступний з іншого місця, виконайте такі дії.
  1. Зверніться до постачальника програми записування, яка використовувалася для створення диска. Деякі постачальники відкривають доступ до безкоштовних програм читання UDF (див. розділ "Додаткові відомості"), які підтримують будь-які нестандартні розширення UDF, використані постачальником (наприклад стиснення ) і також пропускають помилки формату диска, спричинені помилками у пакеті записування цього постачальника.
  2. Якщо використовувана версія Windows не підтримує файлову систему UDF або її потрібну версію, виконайте такі самі дії, що й у попередньому випадку.

Додаткові відомості

UDF найчастіше використовується у таких випадках (список неповний):
 • DVD-ROM або відео DVD.
 • Компакт-диски та DVD-диски, записані певними споживацькими пристроями (такими як DVD-VCR або цифровими камерами).
 • Диски CD-R/RW, записані пристроєм записування комп'ютера за допомогою пакета програми записування, яка підтримує перетягування.
 • Диски DVD-R/RW, DVD+R/RW або DVD-RAM, записані пристроєм записування комп'ютера.
Перелічимо деякі поширені пакети програм записування, що підтримують перетягування або доступ за буквою диска та можуть створювати диски формату UDF.:
 • B's Clip (від компанії BHA)
 • DirectCD (від компанії Adaptec/Roxio)
 • InCD (від компанії Ahead)
 • PacketCD (від компанії CeQuadrat)
 • RecordNow MAX, MyCD, PrimoCD та PrimoDVD (від компанії Veritas)
 • Write DVD! (від компанії Software Architects)
Диски UDF можуть створюватися за допомогою програмного забезпечення для створення майстер-дисків, які надаються багатьма вищезгаданими постачальниками. Вбудована функція записування дисків Windows XP (IMAPI) не створює UDF.

Посилання

Пристрій читання UDF для Windows від компанії Roxio
http://www.roxio.com/enu/support/default.html

Запитання й відповіді щодо записування компакт-дисків
http://www.cdrfaq.org/

Стандарт UDF організації Optical Storage Technology Association
http://www.osta.org (див. розділ "Специфікації")

Корпорація Майкрософт надає контактні відомості сторонніх виробників для сприяння отриманню від них технічної підтримки. Ці відомості може бути змінено без попередження. Корпорація Майкрософт не гарантує точності контактних відомостей сторонніх виробників.

Виробники продуктів, що розглядаються в цій статті, не залежать від корпорації Майкрософт. Майкрософт не надає жодних гарантій, прихованих або інших, стосовно продуктивності або надійності цих продуктів.
Докладні відомості про вирішення проблем із DVD- або компакт-дисками в ОС Windows Vista див. на такій веб-сторінці Microsoft:
Вирішення проблем із CD- чи DVD-дисководом в ОС Windows
Примітка. Це екстрена стаття, яку написала служба підтримки Microsoft. Інформація в цій статті призначена для вирішення нових проблем і надається "як є". З огляду на швидкість її підготовки та публікації, ця стаття може містити орфографічні помилки і її може бути змінено будь-коли без попереднього повідомлення. Додаткову інформацію див. в повідомленні про авторське право.

Властивості

Номер статті: 321640 - Востаннє переглянуто: 28 квітня 2014 р. - Редакція: 1.0
Застосовується до:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Ключові слова: 
kbenv kberrmsg kbfix kbprb KB321640

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com