Kayıt defterini yedekleme

8.1 Windows ve Windows 8

 1. Ekranın sağ kenarından çekin ve ardından Arama'ya dokunun. Veya, ekranın sağ üst köşesinin üzerine gelin ve sonra Ara' yı tıklatın.
 2. Arama kutusuna yazın Regedit.exe, ve sonra Enter tuşuna basın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve kayıt defteri anahtarı veya yedeklemek istediğiniz alt anahtarını tıklatın.
 4. Dosya ' yı > verin.
 5. Kayıt defteri dosyası Ver iletişim kutusunda yedek kopyayı kaydetmek istediğiniz konumu seçin ve sonra Dosya adı alanına yedekleme dosyası için bir ad yazın.
 6. Kaydet' i tıklatın.

Windows 7 ve Windows Vista

 1. Başlat' ı türü Regedit.exe Arama kutusunu ve sonra ENTER tuşuna basın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve kayıt defteri anahtarı veya yedeklemek istediğiniz alt anahtarını tıklatın.
 3. Dosya ' yı > verin.
 4. Kayıt defteri dosyası ver iletişim kutusunda yedek kopyayı kaydetmek istediğiniz konumu seçin ve sonra Dosya adı alanına yedekleme dosyası için bir ad yazın.
 5. Kaydet' i tıklatın.

Windows XP

Sistem Geri yükleme noktası oluşturmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü %SystemRoot%\System32\restore\rstrui.exe, sonra da Tamam' ı tıklatın.
 2. Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Oluştur bir geri yüklemenoktası ve İleri' yi tıklatın.
 3. Geri yükleme noktası oluştur sayfasında, geri yükleme noktası için bir ad yazın ve sonra Oluştur' u tıklatın.
 4. Geri yükleme noktası oluşturulduktan sonra Kapat' ı tıklatın.
Not Sistem Geri Yükleme kapalıysa, Sistem Geri Yükleme özelliğini şimdi açmak isteyip istemediğinizi soran bir ileti alırsınız. Evet' i tıklatın. Sonra Sistem Özellikleri iletişim kutusunda, Sistem Geri Yükleme'yi Kapat onay kutusunu tıklatıp temizleyerek Tamam' ı tıklatın ve sonra bu adımları yineleyin. Daha fazla bilgi için bkz.Windows XP'de Sistem Geri Yükleme'yi açmak ve kapatmak nasıl.

Kayıt defterini geri yükleme

8.1 Windows ve Windows 8

 1. Ekranın sağ kenarından çekin ve ardından Arama'ya dokunun. Veya, ekranın sağ üst köşesinin üzerine gelin ve sonra Ara' yı tıklatın.
 2. Arama kutusuna yazın Regedit.exe, ve sonra Enter tuşuna basın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, Dosya ' yı > Al.
 4. Kayıt defteri dosyası al iletişim kutusunda, yedek dosyasını seçmek için tıklatmak üzere, yedek kopyanın kaydedildiği konumu seçin ve ' ı tıklatın.

Windows 7 ve Windows Vista

 1. Başlat' ı türü Regedit.exe Arama kutusunu ve sonra ENTER tuşuna basın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde,'ı Dosya > Al.
 3. Kayıt defteri dosyası al iletişim kutusunda, yedek dosyasını seçmek için tıklatmak üzere, yedek kopyanın kaydedildiği konumu seçin ve ' ı tıklatın.

Windows XP

Windows XP'de kayıt defteri değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın:
 1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü %SystemRoot%\System32\Restore\Rstrui.exe, sonra da Tamam' ı tıklatın.
 2. Üzerinde Hoş Geldiniz, sistem geri yükleme Sayfa, (henüz seçili değilse) Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle ' yi tıklatın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 3. Üzerinde Bir geri yükleme noktası seçin sayfasında, sistem denetim noktasını tıklatın. Bu listede bir geri yükleme'nin üzerine alanında "Destekli Yardım (kayıt defterini yedekleme)" olarak adlandırılır ve İleri' yi tıklatın, bir girdiyi tıklatın. Sistem Geri Yükleme gerçekleştireceği yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir sistem geri yükleme iletisi görüntülenirse, Tamam' ı tıklatın.
 4. Üzerinde Geri yükleme noktası seçimini onaylama sayfasında, İleri' yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme önceki Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve bilgisayarı yeniden başlatır.
 5. Bilgisayara oturum açın. Zaman Sistem Geri Yükleme Onayı sayfa görüntülenirse, Tamam' ı tıklatın.

Bu makale hakkında

Makale numarası: 322756
Son gözden geçirme: 2 Nisan 2014 Çarşamba
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP Professional Edition, Microsoft Windows XP Tablet PC Edition, Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
Otomatik Tercüme
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 322756
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.