Použití funkce vyhledávání v aplikaci Excel

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 324986 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje způsob použití funkce vyhledávání v listu aplikace Microsoft Excel.

Další informace

Funkce vrátí hodnotu z oblasti jeden řádek nebo jeden sloupec nebo v matici. Funkce Vyhledat má dvě syntaktické formy: vektorovou a maticovou. Vektorová forma funkce Vyhledat prohledá rozsah jedním řádkem nebo jedním sloupcem (označované jako vektor) danou hodnotu a vrátí hodnotu s odpovídajícím umístěním v druhé oblasti jeden řádek nebo jeden sloupec. Maticová forma funkce Vyhledat prohledá první řádek nebo sloupec matice, najde hledanou hodnotu a vrátí hodnotu s odpovídajícím umístěním v posledním řádku nebo sloupci matice.

Vektorová forma funkce

Vektorová forma funkce Vyhledat prohledá rozsah jedním řádkem nebo jedním sloupcem (označované jako vektor) danou hodnotu a vrátí hodnotu s odpovídajícím umístěním v druhé oblasti jeden řádek nebo jeden sloupec. Tato forma funkce Vyhledat používáte, když chcete určit oblast obsahující hodnoty, které chcete najít.

Syntaxe pro vektorovou

VYHLEDÁVÁNÍ)co,Hledat,výsledek)
 • Co je hodnota, která Vyhledat nalézt v prvním vektoru.Co může být číslo, text, logická hodnota nebo název nebo odkaz na hodnotu.
 • Hledat je oblast thatcontains pouze jeden řádek nebo jeden sloupec. Hodnoty vHledat může být text, čísla nebo logicalvalues.

  Důležité Hodnoty v Hledat musí být beplaced ve vzestupném pořadí. Například -2 -1, 0, 1, 2 nebo A-Z nebo NEPRAVDA, PRAVDA.Pokud to neuděláte, vyhledávání může vrátit nesprávnou hodnotu. Malá a velká písmena textu areequivalent.
 • Výsledek je oblast thatcontains pouze jeden řádek nebo sloupec. Musí být stejně velká jakoHledat.
Poznámka:
 • Nenajde -li co, itmatches je největší hodnota v Hledat Tento isless než nebo rovno co.
 • Pokud co je menší thanthe nejmenší hodnota Hledat, Chybovou hodnotu #N/A .
Příklad
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
AB
1FrekvenceBarva
24.14červená
34.19oranžová
45.17žlutá
55,77zelená
66,39modrá
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
VzorecPopis (výsledek)
=LOOKUP(4.91,A2:A6,B2:B6)Vyhledá hodnotu 4,19 ve sloupci A a vrátí hodnotu ze sloupce B, který je ve stejném řádku (oranžová).
=LOOKUP(5.00,A2:A6,B2:B6)Vyhledá hodnotu 5,00 ve sloupci A a vrátí hodnotu ze sloupce B, který je ve stejném řádku (oranžová).
=LOOKUP(7.66,A2:A6,B2:B6)Vyhledá hodnotu 7,66 ve sloupci A, se shoduje s následující nejmenší hodnotou (6,39) a vrátí hodnotu ze sloupce B, který je ve stejném řádku (modrá).
=LOOKUP(0,A2:A6,B2:B6)Vyhledá hodnotu 0 ve sloupci A a vrátí chybu, protože 0 je menší než nejmenší hodnota v parametru Hledat oblasti a2: a7 (#N/A).

Maticová forma funkce vyhledat

Maticová forma funkce Vyhledat prohledá první řádek nebo sloupec matice pro hodnotu a vrátí hodnotu s odpovídajícím umístěním v posledním řádku nebo sloupci matice. Tato forma používáte, pokud jsou hodnoty, které chcete přiřadit v prvním řádku nebo sloupci matice.

Syntaxe pro pole formuláře

VYHLEDÁVÁNÍ)co,pole)
 • Co je hodnota, která je Vyhledat v matici nalézt. Comůže být číslo, text, logická hodnota nebo název nebo odkaz, který odkazuje na avalue.
  • Nenajde -li co, použije největší hodnotu matice, která je menší než nebo rovno co.
  • Pokud co je menší než nejmenší hodnota v prvním řádku nebo sloupci (podle rozměrů matice), vyhledávání vrátí chybovou hodnotu #N/A.
 • Pole je oblast buněk thatcontains text, čísla nebo logické hodnoty, které chcete porovnat sco.

  Maticová forma funkce Vyhledat je podobná funkcím VVYHLEDAT a SVYHLEDAT . Rozdíl je, že funkce VVYHLEDAT prohledává co v firstrow vyhledá funkce SVYHLEDAT první sloupec a vyhledávání vyhledávání podle rozměrůpole.
  • Pokud pole pokrývá oblast, která je větší než výška (má více sloupců než řádků), Vyhledatco v prvním řádku.
  • Pokud pole Čtvereček nebo je větší než šířka (více řádků než sloupců) Vyhledat prohledávat první sloupec.
  • Funkce VVYHLEDAT a SVYHLEDATsměrem dolů, nebo můžete indexovat, ale vyhledávání vždy vybere poslední hodnota v řádku nebo sloupci.
  Důležité Hodnoty v pole musí být umístěn inascending objednávky. Například -2 -1, 0, 1, 2 nebo A-Z nebo NEPRAVDA, PRAVDA. Pokud provedení je donot vyhledávání může vrátit nesprávnou hodnotu. Malá a velká písmena textu areequivalent.
Příklad
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
AB
1na1
2b2
3c3
4d4
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
VzorecPopis (výsledek)
=LOOKUP("c",A1:B4)Vyhledá hodnotu "C" v prvním řádku matice a vrátí hodnotu v posledním řádku ve stejném sloupci (3).
=Lookup("bump",a1:B4)Vyhledá řetězec "bubák" v prvním řádku matice a vrátí hodnotu v posledním sloupci ve stejném řádku (2).

Vlastnosti

ID článku: 324986 - Poslední aktualizace: 10. října 2013 - Revize: 9.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2010
Klíčová slova: 
kbfunctions kbhowto kbmt KB324986 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 324986

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com