Funktsiooni LOOKUP kasutamine Excelis

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 324986 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Käesolevas artiklis kirjeldatakse Microsoft Exceli töölehe funktsiooni LOOKUP kasutamine.

Lisateave

Funktsioon LOOKUP tagastab väärtuse kas üherealisest või üheveerulisest vahemikust või massiivist. Funktsioonil LOOKUP on kaks süntaksikuju: vektori ja massiivi. Funktsiooni LOOKUP vektorkuju otsib väärtust üherealisest või üheveerulisest vahemikus (vektorist) ja tagastab väärtuse teisest üherealisest või üheveerulisest vahemikust samal positsioonil. Funktsiooni LOOKUP massiivkuju otsib esimese rea või veeru massiivi jaoks määratud väärtus ja tagastab samal positsioonil viimase rea või veeru massiivi väärtuse.

Funktsiooni LOOKUP vektorkuju

Funktsiooni LOOKUP vektorkuju otsib väärtust üherealisest või üheveerulisest vahemikus (vektorist) ja tagastab väärtuse teisest üherealisest või üheveerulisest vahemikust samal positsioonil. Funktsiooni LOOKUP seda vormi kasutada, kui soovite määrata vahemiku, mis sisaldab järelevaadatavaid väärtusi.

Vektorkuju süntaksil

OTSING)otsitav_väärtus,lähtevektor,tulemivektor ?)
 • Otsitav_väärtus on väärtus, mis esimese vektori otsib Otsing .Otsitav_väärtus võib olla mitmeid teksti loogikaväärtust või nimi või väärtus viitav.
 • Lähtevektor on erinevaid thatcontains ainult ühe rea või veeru. Väärtusedlähtevektor võivad olla tekst, arvud või logicalvalues.

  Oluline Väärtused lähtevektor peab beplaced tõusvas järjestuses. Näiteks -2, -1, 0, 1, 2 või A-Z või väär, TRUE.Kui te seda teete, LOOKUP võib anda õiget tulemust. Suurtähed ja väiketähed teksti areequivalent.
 • Tulemivektor ? on erinevaid thatcontains ainult ühe rea või veeru. Peab olema sama suur kuilähtevektor.
Märkus
 • Kui funktsioon LOOKUP ei leia selle otsitav_väärtus, itmatches suurima väärtuse ja lähtevektor et kogumahutavus on vähem või võrdne otsitav_väärtus.
 • Kui otsitav_väärtus on väiksemaid thanthe vähim väärtus lähtevektor, Otsing annab veaväärtuse #N/A.
Näide
Ahenda see tabelLaienda see tabel
AB
1SagedusVärv
24.14punane
34.19Orange
45.17kollane
55,77roheline
66.39sinine
Ahenda see tabelLaienda see tabel
ValemKirjeldus (tulem)
=LOOKUP(4.91,A2:A6,B2:B6)Otsib 4.19 veerus A ja tagastab väärtuse veerust B, mis asub samas reas (oran?).
=LOOKUP(5.00,A2:A6,B2:B6)Otsib 5.00 veerus A ja tagastab väärtuse veerust B, mis asub samas reas (oran?).
=LOOKUP(7.66,A2:A6,B2:B6)Otsib veerust a 7.66, vastab järgmise vähima arvu (6.39) ja tagastab väärtuse veerust B, mis asub samas reas (sinine).
=LOOKUP(0,A2:A6,B2:B6)Otsib veerust A 0 ja tagastab veaväärtuse, kuna 0 on väiksem kui vähim väärtus vahemikus lähtevektor lähtevektori a2: a7 (#N/A).

Funktsiooni LOOKUP massiivkuju

LOOKUP massiivkuju otsib esimese rea või veeru massiivi väärtuse määramiseks ja tagastab samal positsioonil viimase rea või veeru massiivi väärtuse. Kasutage funktsiooni LOOKUP seda kuju, kui sobitatavad väärtused on esimese rea või veeru massiivi.

Massiivkuju süntaksil

OTSING)otsitav_väärtus,massiiv)
 • Otsitav_väärtus on väärtus, mis Otsing otsib massiivi. Otsitav_väärtusvõib olla mitmeid teksti loogikaväärtust või nime või avalue viitav.
  • Kui funktsioon LOOKUP ei leia selle otsitav_väärtus, kasutab ta suurima väärtuse massiivi, mis on väiksem või võrdne otsitav_väärtus.
  • Kui otsitav_väärtus on väiksem kui vähim väärtus esimese rea või veeru (olenevalt massiivi mõõtmetest) LOOKUP veaväärtuse # n/a.
 • Massiiv on hulk rakke thatcontains teksti, arve või loogikaväärtusi, mida soovite võrreldaotsitav_väärtus.

  Funktsiooni LOOKUP massiivkuju on sarnane funktsioonidega HLOOKUP ja VLOOKUP funktsiooni. Erinevus on selles, et Funktsioon HLOOKUP otsib otsitav_väärtus firstrow, HLOOKUP otsib esimesest veerust ja Lookup vastavalt mõõtmedmassiiv.
  • Kui massiiv pindala ületab on pikk (rohkem veerge kui ridu), otsib funktsioon LOOKUPotsitav_väärtus esimeses reas.
  • Kui massiiv on kandiline või pikem kui lai (rohkem ridu kui veerge), otsib funktsioon LOOKUP esimesest veerust.
  • Funktsioonidega HLOOKUP ja VLOOKUPsaab indekseerida või reana, kuid funktsioon LOOKUP valib alati rea või veeru viimase väärtuse.
  Oluline Väärtused massiiv tuleb panna inascending järjekorras. Näiteks -2, -1, 0, 1, 2 või A-Z või väär, TRUE. Kui sa donot teha, LOOKUP võib anda õiget tulemust. Suurtähed ja väiketähed teksti areequivalent.
Näide
Ahenda see tabelLaienda see tabel
AB
1a1
2b2
3c3
4d4
Ahenda see tabelLaienda see tabel
ValemKirjeldus (tulem)
=LOOKUP("c",a1:B4)Otsib märki "C" massiivi esimesest reast ja tagastab väärtuse samas veerus (3) viimase rea.
=LOOKUP("Bump",a1:B4)Ootab "mürts" massiivi esimesest reast ja tagastab väärtuse Viimane veerg, mis asub samas reas (2).
Märkus. See artikkel on otse Microsofti tugiorganisatsioonist loodud artikkel ?FAST PUBLISH? (Kiiravaldamine). Selles sisalduv teave edastatakse probleemide ilmnemisel olemasoleval kujul. Kiiresti kättesaadavaks muutmise tõttu võib materjalides esineda trükivigu ja neid võidakse mis tahes ajal ette teatamata parandada. Muude asjaolude korral vaadake kasutustingimusi.

Atribuudid

Artikli ID: 324986 - Viimati läbi vaadatud: 20. november 2013 - Redaktsioon: 6.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2010
Märksõnad: 
kbfunctions kbhowto kbmt KB324986 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 324986

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com