ID článku: 330184 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Keď spustíte počítač po inovácii na systém Microsoft Windows XP, môže sa zobraziť jedno alebo obidve nasledovné chybové hlásenia:
Neplatný súbor Boot.ini
Systém Windows sa nemohol spustiť, pretože nasledovný súbor chýba alebo je poškodený:

Windows\System32\Hal.dll

Príčina

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak súbor Boot.ini chýba, je poškodený alebo obsahuje nesprávne položky.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, spustite počítač z disku CD systému Windows XP, spustite nástroj Recovery Console a potom použite nástroj Bootcfg.exe na opätovné vytvorenie súboru Boot.ini. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:
 1. Nakonfigurujte počítač na spustenie z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM. Informácie o príslušnom postupe nájdete v dokumentácii k počítaču alebo vám ich poskytne výrobca počítača.
 2. Vložte disk CD so systémom Windows XP do jednotky CD-ROM alebo jednotky DVD-ROM počítača a potom reštartujte počítač.
 3. Po zobrazení hlásenia o možnosti zavedenia z disku CD po stlačení ľubovoľného klávesu stlačte ľubovoľný kláves, aby sa počítač spustil z disku CD-ROM so systémom Windows XP.
 4. Po zobrazení okna Víta vás inštalátor spustite stlačením klávesu R nástroj Recovery Console.
 5. Ak používate počítač s možnosťou spustenia dvoch alebo viacerých operačných systémov, vyberte inštaláciu, ktorú musíte použiť pomocou nástroja Recovery Console.
 6. Pri zobrazení výzvy zadajte heslo správcu a potom stlačte kláves ENTER.
 7. Do príkazového riadka zadajte príkaz bootcfg /list a stlačte kláves ENTER. Položky v aktuálnom súbore Boot.ini sa zobrazia na obrazovke.
 8. Do príkazového riadka zadajte príkaz bootcfg /rebuild a stlačte kláves ENTER. Tento príkaz vyhľadá na pevných diskoch počítača inštalácie systému Windows XP, Microsoft Windows 2000 a Microsoft Windows NT a zobrazí výsledky. Pridajte inštalácie systému Windows do súboru Boot.ini podľa pokynov na obrazovke. Napríklad, pri pridaní inštalácie systému Windows XP do súboru Boot.ini postupujte nasledovne:
  1. Keď sa zobrazí hlásenie podobné nasledovnému, stlačte kláves A:
   Celkový počet identifikovaných inštalácií systému Windows: 1

   [1] C:\Windows
   Pridať inštaláciu do zavádzacieho zoznamu? (Áno/Nie/Všetko)
  2. Zobrazí sa hlásenie podobné nasledovnému:
   Zadajte identifikátor zavedenia
   Toto je názov operačného systému. Po zobrazení tohto hlásenia zadajte názov svojho operačného systému a stlačte kláves ENTER. Názov bude buď Microsoft Windows XP Professional, alebo Microsoft Windows XP Home Edition.
  3. Zobrazí sa hlásenie podobné nasledovnému:
   Zadajte možnosti zavedenia operačného systému
   Po zobrazení tohto hlásenia zadajte /fastdetect a stlačte kláves ENTER.

   Poznámka. Pokyny zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie vášho počítača.
 9. Zadajte exit a stlačením klávesu ENTER zavrite nástroj Recovery Console. Počítač sa reštartuje a zobrazí sa aktualizovaný spúšťací zoznam, keď sa zobrazí hlásenie „Vyberte operačný systém na spustenie“.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o nástroji Bootcfg.exe získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
291980 O nástroji Bootcfg a jeho použitiach (Tento obsah môže byť v angličtine)
Ďalšie informácie o konzole na obnovenie získate po kliknutí na nasledujúce čísla článkov publikovaných v databáze Microsoft Knowledge Base:
289022 Úprava súboru Boot.ini v systéme Windows XP
307654 Ako nainštalovať a používať nástroj Konzola na obnovenie v systéme Windows XP
Poznámka: Toto je článok typu FAST PUBLISH, ktorý bol vytvorený priamo v organizácii technickej podpory spoločnosti Microsoft. Informácie uvedené v tomto článku sa poskytujú „tak, ako sú“ v reakcii na naliehavé problémy. V dôsledku rýchlosti, akou boli tieto materiály sprístupnené, môžu obsahovať typografické chyby a môžu byť kedykoľvek revidované bez predchádzajúceho upozornenia. Informácie o ďalších skutočnostiach, ktoré je potrebné zohľadniť, získate na stránke Podmienky používania.

Vlastnosti

ID článku: 330184 - Posledná kontrola: 10. júna 2013 - Revízia: 1.1
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kberrmsg kbprb KB330184

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com