Numer ID artykułu: 810881 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas próby otwarcia folderu w systemie Microsoft Windows XP może zostać wyświetlony następujący komunikat o błędzie, gdzie Folder jest nazwą folderu, który nie może otworzyć:
Folder nie jest dostępny. Odmowa dostępu.

Uwaga Jeśli obecnie używasz systemu Windows 7 lub Windows Vista, zobacz następujący artykuł w witrynie sieci Web firmy Microsoft:

System Windows 7Jak otworzyć plik, gdy pojawia się komunikat o odmowie dostępu?

Dla systemu Windows VistaRozwiązywanie problemu "odmowa dostępu" podczas otwierania plików lub folderów

Przyczyna

Ten problem może wystąpić, jeśli folder, w którym nie można otworzyć, został utworzony na woluminie systemu plików NTFS za pomocą poprzedniej instalacji systemu Windows, a następnie zainstalowanie systemu Windows XP. Ten problem może występować, mimo że wprowadź poprawną nazwę użytkownika i hasło. Ten problem występuje, ponieważ identyfikator zabezpieczeń użytkownika została zmieniona. Chociaż użyć tej samej nazwy użytkownika i hasła, Identyfikatora zabezpieczeń nie jest już zgodny z Identyfikatorem zabezpieczeń właściciela folderu, który nie może otworzyć.

Na przykład chociaż użyć tej samej nazwy użytkownika i hasła, może nie masz już uprawnień do otwarcia folderu po wykonaniu następujących kroków:
 1. Przed zainstalowaniem systemu Windows XP Professional należy zmienić lokalizację theactual lub docelową lokalizację folderu Moje dokumenty do anothervolume.
 2. Sformatować partycję podstawową.
 3. Zainstaluj system Windows XP Professional.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć na własność folderu:
 1. Wyłączanie prostego udostępniania plików:
  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij ikonę Mój komputer.
  2. W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje folderów, a następnie kliknij kartę Widok .
  3. W obszarze Ustawienia zaawansowanekliknij, aby wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane) , a następnie kliknij przycisk OK.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder, który chcesz przejąć na własność, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
 3. Kliknij kartę Zabezpieczenia , a następnie kliknij przyciskOK w oknie komunikatu zabezpieczeń , jeśli oneappears.
 4. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartęwłaściciel .
 5. Na liście Nazwa kliknij swoją nazwę użytkownika,administratora , jeśli użytkownik jest zalogowany jako Administrator lub wybierz grupy Administratorzy .

  Jeśli chcesz takeownership zawartość tego folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Replaceowner dla podkontenerów i obiektów .
 6. Kliknij przycisk OK.

  Może zostać wyświetlony komunikat o błędzie następującymi danymi, gdzie Folder jest nazwą folderu, który chcesz przejąć na własność:
  Dawca należy mieć uprawnienie do odczytu zawartości katalogu Folder. Czy chcesz zastąpić withpermissions uprawnienia katalogu dające pełną kontrolę? Wszystkie uprawnienia zostaną zastąpione, jeśli tak youpress.
 7. Kliknij przycisk Tak.
 8. Kliknij przycisk OK, a następnie ponowne zastosowanie ustawień zabezpieczeń permissionsand, które mają dla folderu i foldercontents.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących uprawnień do plików i folderów kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
161275 Interakcja zabezpieczenia plików i folderów na woluminach NTFS

Właściwości

Numer ID artykułu: 810881 - Ostatnia weryfikacja: 9 lutego 2014 - Weryfikacja: 5.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbacwsurvey kberrmsg kbprb kbfix kbmt KB810881 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 810881

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com