Не вдається друкувати, і з’являється повідомлення про помилку "У програмі підсистеми спулера виявлено проблему. Програму буде закрито."

Переклади статей Переклади статей
Номер статті: 810894 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

Ознаки

Після спроби запуску або зупинення служби диспетчера черги друку або натискання кнопки Пуск і вибору команди Принтери та факси може надійти таке повідомлення про помилку:
У застосунку підсистеми спулера виявлено неполадку. Застосунок буде закрито.
Під час спроби почати друк з’являється таке повідомлення про помилку:
Операцію неможливо завершити.

причина

Ця проблема може виникнути, якщо роботі щойно інстальованого принтера перешкоджає драйвер принтера чи служба сторонніх виробників.

Наприклад, ця проблема може виникнути, якщо перед інсталяцією іншого принтера на комп’ютері вже інстальовано користувацький драйвер принтера LexBCE компанії Lexmark.

Розв'язанн

Щоб вирішити цю проблему, дотримуйтеся вказівок нижче. Щоб було легше виконувати потрібні дії, доцільно спочатку роздрукувати цю статтю.

Увага! У цьому розділі, способі або завданні описано процес змінення реєстру. Неправильне внесення змін до реєстру може призвести до виникнення серйозних проблем. Тому будьте уважні, виконуючи ці кроки. Перш ніж вносити зміни, обов’язково створіть резервну копію реєстру. Якщо виникне проблема, реєстр можна відновити до попереднього стану. Докладні відомості про створення резервної копії та відновлення реєстру див. у цій статті бази знань Microsoft:
322756 Створення резервної копії та відновлення реєстру у Windows

Крок 1. Запуск комп’ютера в безпечному режимі

Запустіть комп’ютер у безпечному режимі, щоб видалити файли черги друку. Для цього виконайте наведені нижче дії.
 1. Перезапустіть комп’ютер і натискайте клавішу F8, поки відбувається завантаження. Якщо комп’ютер налаштовано для роботи під керуванням кількох операційних систем, після появи меню Boot (Завантаження) натисніть клавішу F8.
 2. Коли з’явиться меню додаткових варіантів завантаження Windows, виберіть пункт Safe Mode (Безпечний режим) і натисніть клавішу Enter.
 3. Якщо меню Boot (Завантаження) з’явиться знову, а разом з ним запит про те, яку операційну систему необхідно обрати, виберіть потрібну за допомогою клавіш зі стрілками та натисніть клавішу Enter.

  Примітка. Щоб дізнатися більше про запуск комп’ютера в безпечному режимі, натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Довідка та підтримка, введіть безпечний режим у полі Пошук, натисніть клавішу Enter, а потім виберіть розділ Запуск Windows у безпечному режимі.

Крок 2. Видалення файлів черги друку та драйверів принтера

У безпечному режимі видаліть файли черги друку та драйвери принтера. Для цього запустіть браузер Microsoft Windows Explorer і видаліть усі файли й підпапки із вказаних двох папок (C: – диск, на якому інстальовано ОС Windows XP):
 • C:\Windows\System32\Spool\Printers
 • C:\Windows\System32\Spool\Drivers\w32x86

Крок 3. Внесення змін до реєстру

Попередження. Неправильна зміна реєстру за допомогою редактора реєстру або іншим способом може спричинити серйозні ускладнення. Їх усунення може вимагати повторної інсталяції операційної системи. Корпорація Майкрософт не може гарантувати вирішення цих проблем. Відповідальність за наслідки змінення реєстру несе користувач.

Видалення підрозділів Windows NT

Видаліть потенційно проблемні записи реєстру для підрозділів служби Windows NT для 32-розрядних (x86) систем. Можливо, їх інстальовано за допомогою програм інсталяції принтерів від сторонніх виробників, і вони перешкоджають належній роботі служби диспетчера черги друку. Щоб зберегти всі необхідні драйвери, файли черги друку й записи реєстру, які постачалися разом із Windows, і видалити лише потенційно шкідливі, виконайте наведені нижче дії.
 1. Запустіть редактор реєстру. Для цього натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Виконати, у полі Відкрити введіть regedit, а потім натисніть кнопку OK.
 2. Знайдіть і розгорніть указаний розділ реєстру, щоб переглянути список підрозділів (підпапок) у ньому:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environments\Windows NT x86
  Список підрозділів реєстру має містити такі підрозділи:
  • Drivers
  • Print Processors
 3. Якщо крім підрозділів, наведених у пункті 2, є інші, виконайте описані нижче дії.
  1. У меню Файл виберіть команду Експорт.
  2. У полі Ім’я файлу введіть потрібне ім’я для цього розділу, як-от WindowsNTx86regkey, і натисніть кнопку Зберегти.

   Цю резервну копію розділу реєстру
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environments\Windows NT x86
   можна використати для відновлення розділу, якщо після виконання описаної процедури виникнуть проблеми.
  3. Видаліть усі підрозділи, котрих немає в переліку (крок 2). Для цього клацніть правою кнопкою миші кожен такий підрозділ і натисніть кнопку Видалити. Натисніть кнопку Так, коли буде запропоновано підтвердити видалення.

Видалення записів реєстру для моніторів друку за замовчуванням

Видаліть потенційно проблематичні підрозділи монітора друку, що можуть перешкоджати належній роботі принтера, який необхідно використовувати. Можливо, їх інстальовано за допомогою програм інсталяції принтерів від сторонніх виробників. Щоб зберегти всі монітори друку та записи реєстру, що входять до складу операційної системи Windows, і видалити лише потенційно шкідливі, виконайте наведені нижче дії.
 1. Запустіть редактор реєстру, якщо він ще не працює. Для цього натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Виконати, у полі Відкрити введіть regedit, а потім натисніть кнопку OK.
 2. Знайдіть і розгорніть указаний розділ реєстру, щоб переглянути список підрозділів у ньому:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors
  Список підрозділів має містити такі підрозділи для моніторів друку за замовчуванням:
  • BJ Language Monitor
  • Local Port
  • PJL Language Monitor
  • Standard TCP/IP Port
  • USB Monitor
 3. Якщо крім підрозділів, наведених у пункті 2, є інші, виконайте описані нижче дії.
  1. У меню Файл виберіть команду Експорт.
  2. У полі Ім’я файлу введіть потрібне ім’я для цього розділу, як-от Monitorsx86regkey, і натисніть кнопку Зберегти.
  3. Цю резервну копію розділу реєстру
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors
   можна використати для відновлення розділу, якщо після виконання описаної процедури виникнуть проблеми.
  4. Видаліть усі підрозділи, котрих немає в переліку (крок 2). Для цього клацніть правою кнопкою миші кожен такий підрозділ і натисніть кнопку Видалити. Натисніть кнопку Так, коли буде запропоновано підтвердити видалення.
 4. Закрийте редактор реєстру.
 5. Якщо принтер підключено до комп’ютера, від’єднайте від нього кабель принтера, а потім перезавантажте комп’ютер.

Крок 4. Інсталяція принтера та друк пробної сторінки

Під’єднайте кабель принтера до комп’ютера, інсталюйте принтер відповідно до інструкцій виробника та надрукуйте пробну сторінку.

Якщо все ще не вдається друкувати, або знову з’являється повідомлення про помилку черги друку, перейдіть до розділу "Наступні кроки".

НАСТУПНІ КРОКИ

Якщо описані вище способи не вирішують проблему, можна скористатися рішеннями, наведеними на веб-сайті служб технічної підтримки Microsoft. На веб-сайтах служб технічної Microsoft пропонуються наведені нижче послуги.
 • База знань із можливістю пошуку. Пошук відомостей і засобів самостійного вирішення для продуктів Microsoft.
 • Центри рішень. Перегляд запитань і відповідей, а також рекомендацій служби технічної підтримки.
 • Інші засоби технічної підтримки. Переглядайте веб-сайти, щоб ставити запитання, звертатися до служби підтримки користувачів корпорації Майкрософт або залишати відгуки.
Якщо проблеми не вдається вирішити, зверніться до служби підтримки:
http://support.microsoft.com/contactus/?ln=uk-ua
.

Додаткові відомості

Корпорація Майкрософт надає контактні відомості сторонніх виробників для сприяння отриманню від них технічної підтримки. Ці відомості може бути змінено без попередження. Корпорація Майкрософт не гарантує точності контактних відомостей сторонніх виробників.
Виробники продуктів, які розглядаються в цій статті, не залежать від корпорації Майкрософт. Корпорація Майкрософт не надає жодних гарантій, неявних або інших, щодо продуктивності або надійності цих продуктів.

Методи виправлення неполадок і автоматичні виправлення поширених проблем із принтерами у Windows див. на веб-сайті Microsoft нижче.


Засіб виправлення неполадок: проблеми з принтерами у Windows
Примітка. Це екстрена стаття, яку написала служба підтримки Microsoft. Інформація в цій статті призначена для вирішення нових проблем і надається "як є". З огляду на швидкість її підготовки та публікації, ця стаття може містити орфографічні помилки і її може бути змінено будь-коли без попереднього повідомлення. Додаткову інформацію див. в повідомленні про авторське право.

Властивості

Номер статті: 810894 - Востаннє переглянуто: 27 червня 2014 р. - Редакція: 1.0
Застосовується до:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Ключові слова: 
kberrmsg kbprb KB810894

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com