Popis způsobu ukládání souborů v aplikaci Excel (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 814068 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak uzavřený ukládá soubory.

Další informace

Při uložení existujícího souboru v aplikaci Excel vytvoří dočasný soubor v cílové složce, které zadáte v dialogovém okně Uložit jako. Dočasný soubor obsahuje celý obsah sešitu. Pokud úspěšně Excel uloží dočasný soubor, dočasný soubor přejmenován s názvem souboru, zadejte v dialogovém okně Uložit jako.

Tento proces ukládání souborů zajistí původní soubor není poškozen. Původní soubor je užitečné Pokud uložení operace není úspěšná.

Když Excel uloží do souboru, Excel postupujte takto:
 1. Vytvoří náhodně pojmenovaný dočasný soubor (například Cedd4100 s žádnou příponu názvu souboru) v cílové složce zadané v dialogovém okně Uložit jako. Do tohoto dočasného souboru je zapsán celý sešit.
 2. Při ukládání změn do existujícího souboru odstraní aplikace Excel původní soubor.
 3. Aplikace Excel přejmenuje dočasný soubor. Excel poskytuje název souboru zadán (například Sešit1.xls) v dialogovém okně Uložit jako dočasný soubor.

Důležité body About Úspora

 • Po Excel vytvoří a uloží dočasný soubor, všechny změny jsou zapsány do dočasného souboru.
 • Jestliže Excel nelze odstranit existující soubor, zobrazí se chybová zpráva. Původní soubor a obě zůstat v cílové složce dočasného souboru.
 • Pokud Excel můžete odstranit existující soubor, ale Excel nelze přejmenovat dočasný soubor, zobrazí se chybová zpráva. Dočasný soubor zůstane v cílové složce.
 • Pokud aplikace Excel uloží nový soubor poprvé, nevytváří Excel dočasný soubor. Excel uloží soubor s názvem souboru, které jste zadali v dialogovém okně Uložit jako.

DALŠÍ INFORMACE

Další informace naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
214073Při pokusu o uložení souboru v aplikaci Excel se zobrazí chybová zpráva (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
289273Popis funkcí obnovení v aplikaci Excel 2002
324521XL2002: Jak obnovit ztraceny list nebo ztraceny verzi listu

Vlastnosti

ID článku: 814068 - Poslední aktualizace: 5. října 2004 - Revize: 4.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbsavefile kbhowto kbinfo KB814068 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:814068

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com