PowerPoint'te yazı tiplerini katıştırma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826832 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft PowerPoint 2002 sürümü için bkz: 291924.
Bu makalenin Microsoft PowerPoint 2000 sürümü için bkz: 198337.
Bu makalenin Microsoft PowerPoint 97 sürümü için bkz: 159813.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Office PowerPoint 2003 veya bir Microsoft Office PowerPoint 2007 sunusu yazı tiplerini katıştırma açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

Sunuyu PowerPoint'te yazı tipi kümesi'ni kullanan bir bilgisayarda oluşturduğunuzda, farklı yazı tipleri yüklü olan başka bir bilgisayarda aynı sunuyu açtığınızda bu yazı tiplerinin aynı görünmeyebilir. Kaydetme işlemi tarafından bu davranışı çözmek, mümkün olabilir (veya katıştırma) sunuya yazı tiplerinizi.

PowerPoint, katıştırma engelleyen lisans kısıtlamaları bulunan yazı tiplerini katıştırma destekler. Yazı tiplerini PowerPoint'te sununun kaydedildiği bilgisayardan farklı bir bilgisayarda katıştırılmış bir sunuyu açtığınızda, katıştırılmış yazı tiplerini davranışını yazı tiplerini katıştırma lisans düzeyine bağlıdır.

Aşağıdaki bilgiler, sunuyu PowerPoint 2003'te açıldığında, katıştırılmış yazı tiplerini davranışını etkileyen kısıtlamaları anlatılmaktadır:
 • Sunuyu yazdırma veya Önizleme görünümleri kısıtlanır tüm yazı tiplerini içeren sunuyu düzenleyemezsiniz.
 • Sunuyu yüklenebilir olarak lisanslı katıştırılmış yazı tipleri içeriyorsa, yazı tipini kalıcı olarak kullanılmak üzere, diğer sunulara ve programlar yüklü olabilir.
 • Sununun düzenlenebilir olarak lisanslı katıştırılmış yazı tipleri içeriyorsa, katıştırılmış yazı tipini içeren bir sunu açıkken yazı tipini geçici olarak diğer sunulara ve programlarda kullanılabilir.
PowerPoint aşağıdaki biçimlerde kaydettiğinizde TrueType yazı tiplerini katıştırma destekler:
 • Microsoft sunusu
 • Microsoft PowerPoint 95 Sunu, Microsoft PowerPoint 97, Microsoft PowerPoint 98, Microsoft PowerPoint 2000, Microsoft PowerPoint 2002, PowerPoint 2003 ve PowerPoint 2007.
 • Microsoft PowerPoint Gösterisi

Bir sunuda TrueType yazı tiplerini katıştırma hakkında

Yazı tiplerini görüntülemek ve sunuyu açtığınızda düzgün olarak yazdırmak için sunuyu kaydetmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin.

Not Bu, katıştırılmış yazı tipleri bir sunuyu kaydetmek, sununuzun dosya boyutunu artırır. Bir PowerPoint içinde olarak yüklenebilir lisanslı True Type yazı tiplerini, katıştırılmış şablonu, yalnızca katıştırılmış True Type yazı tiplerini yerel bilgisayarda yüklüyse, bir sunuya şablon uygulanabilir.

PowerPoint 2003 veya PowerPoint'in önceki sürümleri
 1. PowerPoint'i başlatın ve kullanmak istediğiniz sunuyu açın.
 2. Dosya menüsünden Farklı Kaydet ' i tıklatın.
 3. Araçlar menüsünde Kaydet iletişim kutusunda, Kaydetme seçenekleri ' ni tıklatın.
 4. TrueType yazı tiplerini katıştır seçin onay kutusunu işaretleyin ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
PowerPoint 2007
 1. PowerPoint 2007'ı başlatın ve sonra da istediğiniz sunuyu açın.
 2. Bu resmi kapatBu resmi aç
  Office2007FileButton
  Microsoft Office düğmesi ' ni tıklatın ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'ı tıklatın.
 3. Araçlar menüsünde Kaydet iletişim kutusunda, Kaydetme seçenekleri ' ni tıklatın.
 4. Dosya yazı tiplerini katıştır seçin onay kutusunu işaretleyin ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Not Microsoft Windows'un içerdiği tüm TrueType yazı tipini katıştırabilirsiniz. Lisans kısıtlamaları yoksa, diğer TrueType yazı tipleri katıştırılabilir. (Örneğin, yazı tipi olarak düzenlenebilir, yüklenebilir ya da yazdırma ve önizleme için işaretlenmemiş) bir yazı tipini katıştıramazsınız, lisans kısıtlamaları nedeniyle yazı tipinin katıştırılıp edemiyor bildiren bir ileti alırsınız.

Yükleme ve yazı tipi özellikleri kabuk uzantısı yazı tiplerinizi katıştırma özelliklerini denetlemek için kullanın. Yazı tipi özellikleri kabuk uzantısı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/typography/TrueTypeProperty21.mspx

Özellikler

Makale numarası: 826832 - Last Review: 23 Haziran 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office PowerPoint 2007
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbopenfile kbnewfile kbfont kbhowto KB826832 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:826832

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com