Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımların desteklenen Windows sürümleri çalıştıran bilgisayarlardan temizlemenize yardımcı olur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 890830 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı kötü amaçlı yazılımları Windows 8, Windows Server 2012, Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2003, Windows Server 2008 veya Windows XP çalıştıran, bilgisayarlardan temizlemenize yardımcı olur.

Microsoft her ay Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın yeni bir sürümünü yayımlar. Bu araç karşıdan yüklendikten sonra aracı (Blaster, Sasser ve Mydoom gibi) belirli yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşma olup olmadığını denetlemek üzere bir kez çalıştırılır ve bulduğu bulaşmaların temizlenmesine yardımcı olur.

Bu makalede nasıl aracı ile bir virüsten koruma ürünü arasındaki fark, nasıl yükleyin veya çalıştırın ve aracı, bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım bulursa ne olduğu hakkında bilgi içerir. Deneyimli kullanıcı bölümü BT yöneticileri için bilgiler ve Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırmak ve yönetmek hakkında ek bilgi içerir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Microsoft Destek Ömrü ilkesine uygun olarak, Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme aracı (MSRT) 13 Temmuz 2010 tarihinden sonra Windows 2000 tabanlı sistemlere sunulmayacak ve desteklenmeyecek. Windows 2000 için Genişletilmiş Destek aşaması sonu ile bu tarih bulunur. Destek Ömrü ilkesi hakkında daha fazla bilgi için gidin Microsoft Destek Ömrü Web sitesi.

Daha fazla bilgi

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı bir virüsten koruma ürününden nasıl farklıdır?

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı bir virüsten koruma ürününün yerini almaz. Onu bir bulaşma sonrasında kullanılabilecek bir temizleme aracıdır. Bu nedenle, yükleyin ve güncel bir virüsten koruma ürünü kullanmanızı öneririz.

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı anantivirus üründen üç önemli fark vardır:
 • Araç kötü amaçlı yazılım analready bulaşmış olduğu bir bilgisayardan kaldırır. Virüsten koruma ürünleri, bir bilgisayarda kötü amaçlı yazılım fromrunning engelleyin. Malicioussoftware afterinfection Kaldır'dan bir bilgisayarda çalışmasını engellemek için çok daha tercih edilen.
 • Araç, yalnızca yaygın olarak karşılaşılan belirli malicioussoftware temizler. Yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımların bugün var olan tüm themalicious yazılım küçük bir alt kümesidir.
 • Aracı algılama ve temizleme activemalicious yazılım odaklanır. Etkin kötü amaçlı yazılım bu listeler bilgisayarda çalışan kötü amaçlı yazılımdır. Aracı kaldıramazsınız amaçlı softwarethat çalışmıyor. Ancak, bir virüsten koruma ürünü thistask gerçekleştirebilirsiniz.
Bilgisayarınızı koruma hakkında daha fazla bilgi için gidin Microsoft Güvenlik & Güvenlik Merkezi Web sitesi.


Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı yalnızca solucan virüs ve Truva atları gibi kötü amaçlı yazılımların algılanması ve kaldırılmasına odaklanır Casus yazılımları temizlemez. Ancak, Microsoft Security Essentials programını casus yazılımları algılamak ve kaldırmak için kullanabilirsiniz
Microsoft Security Essentials'ı karşıdan yüklemek için burayı tıklatın
Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı yüklediğinizde, virüsten koruma programını kaldırmak veya devre dışı bırakmak zorunda değilsiniz. Ancak, yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşmış olup, virüsten koruma programınız bu kötü amaçlı yazılımı algılayabilir ve Temizleme Aracı Temizleme Aracı çalıştırıldığında temizlemesini engelleyebilir. Bu durumda, kötü amaçlı yazılımı temizlemek için virüsten koruma programınızı kullanabilirsiniz.

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, bir virüs veya solucan içermediği için Temizleme Aracı virüsten koruma programınızı tetiklememelidir. Ancak, kötü amaçlı yazılım, güncel bir virüsten koruma programı yüklenmeden önce bilgisayara bulaşmışsa aracı onu temizlemeyi deneyinceye kadar virüsten koruma programınız bu kötü amaçlı yazılımı algılayamayabilir.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Nasıl karşıdan yüklenir ve Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırma

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Yükleyin ve bilgisayarınızı Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2003 veya Windows XP çalışıyorsa, Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme aracı çalıştırın.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Karşıdan yükleyip Microsoft Windows 98, Windows Millennium Edition veya Microsoft Windows NT4.0 çalıştırıyorsanız aracını çalıştırın.

Aracı karşıdan yükleyip yapmanın en kolay yolu onAutomatic güncelleştirmeleri açmaktır. Otomatik Güncelleştirmeler'i açarak, thetool otomatik olarak her ay almanızı garanti eder. Otomatik Güncelleştirmeler özelliği varsa, çünkü zaten bu aracın yeni sürümlerini her ay alıyorsunuz demektir. Araç bir bulaşma olduğunu belirlemedikçe inquiet modunda çalışır. Aninfection bilgilendirilmediği, kötü amaçlı yazılım, ilgilenmeniz gereken bulundu.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Bilgisayarınızı Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalışıyorsa, otomatik güncelleştirmeler varsayılan olarak açıktır.

Otomatik Güncelleştirmeler özelliğinin açık olup olmadığından emin misiniz? Otomatik Güncelleştirmeler özelliğinin açık olup olmadığını belirlemek için şu adımları izleyin: Windows otomatik güncelleştirme özelliğini açın. Bize sizin için Otomatik Güncelleştirmeler'i açmak için Git "Benim adıma düzelt"bölümüne bakın. Bunun yerine otomatik güncelleştirmeleri kendiniz açın, gidin "Kendim düzeltmek istiyorum"bölümüne bakın.

Benim adıma düzelt

Bu sorunu otomatik olarak düzeltmek için Bu sorunu düzelt bağlantısını tıklatın. Sonra Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır ' ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları izleyin.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Otomatik Güncelleştirmeler'i açmaOtomatik Güncelleştirmeleri Kapat
Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50362
Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50363


Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Sorun olan bilgisayarda değilseniz, otomatik düzeltmeyi bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedebilirsiniz ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.

Kendim düzeltmek istiyorum

Kendinizi Otomatik Güncelleştirmeler'i açmak için bilgisayarınızda çalışan işletim sistemi için aşağıdaki tabloda adımları izleyin:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bilgisayarınızı çalışır durumda değilseŞu adımları izleyin:
Windows 7
 1. Başlat ' ı tıklatın
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Startbutton
  , Tüm Programlar' ın üzerine gelin veWindows Update'itıklatın.
 2. Sol bölmede, Changesettings' ı tıklatın.
 3. Yükleme (önerilen) updatesautomaticallyseçmek için tıklatın.
 4. Önerilen güncelleştirmeleraltında clickto önerilen güncelleştirmeleri önemli güncelleştirmelerle aynı şekilde ver onay kutusunu seçin veTamam' ı tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya forconfirmation istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Step3 için gidin.
Windows Vista
 1. Başlat ' ı tıklatın
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Startbutton
  , Tüm Programlar' ın üzerine gelin veWindows Update'itıklatın.
 2. Sol bölmede, Changesettings' ı tıklatın.
 3. Yükleme (önerilen) updatesautomaticallyseçmek için tıklatın.
 4. Clickto, Önerilen güncelleştirmeleraltında güncelleştirmeleri karşıdan yüklerken, kurarken veya güncelleştirmeler hakkında bana bildirirken önerilen onay kutusunu seçin veTamam' ı tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya forconfirmation istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Step3 için gidin.
Windows XP veya Windows Server 2003
 1. Başlat' ı tıklatın,Denetim Masası' nı tıklatın ve sonra Performans andMaintenancetıklatın.
 2. Sistem' i tıklatın. SystemProperties kutusu görünür.
 3. Otomatik Güncelleştirmeler sekmesinde Otomatik (önerilen) onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun seçmek için tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.

Video: Windows 7'de otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirme


Bu resmi kapatBu resmi aç
assets video1
UUID =beba3f86-dff1-4b23-baaa-d94f400b2d1f
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets video2


Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı karşıdan yükleyin. Siz mustaccept Microsoft Yazılımı Lisans Koşulları'nı. Lisans Koşulları'nı ilk kez otomatik güncelleştirmeler erişmek için onlydisplayed var.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Bir kez görüntülenen lisans koşullarını kabul ettikten sonra bilgisayarda yönetici olarak oturum olmadan Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın sonraki sürümlerinin alabilir.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Ne zaman Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı kötü amaçlı yazılımlar algılar

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı sessiz modda çalışır. Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılımlar algılar, bilgisayarınızda bir bilgisayar yöneticisi olarak oturum başlatıldığında bildirim alanında algılamayı sağlamak için bir balon görünür.

Tam tarama gerçekleştirme

Araç kötü amaçlı yazılım bulursa, tam tarama gerçekleştirmeniz istenebilir. Bu taramayı gerçekleştirmenizi öneririz. Tam tarama, hızlı tarama ve kötü amaçlı yazılım hızlı tarama sırasında bulunup ne olursa olsun bilgisayarın tam tarama gerçekleştirir. Bu tarama tüm sabit ve taşınabilir sürücüleri tarayacağı tamamlanması birkaç saat sürebilir. Ancak, eşlenen ağ sürücülerine taranmaz

Kötü amaçlı dosyaları kaldırma

Kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınız (veya dosyalara bulaşmışsa) dosyaları değiştirmişse, aracı thosefiles kötü amaçlı yazılımları kaldırmak ister. Kötü amaçlı yazılım tarayıcı ayarlarınızı değiştirdiyse, homepagemay değiştirilmesi otomatik olarak nasıl yönergeler sağlar bir sayfaya torestore bu ayarlar.

Belirli dosyaları veya aracın bulduğu tüm theinfected dosyaları temizleyebilirsiniz. Bazı veri kaybı possibleduring unutmayın bu işlemi. Ayrıca, aracı somefiles özgün bulaşma öncesindeki durumuna geri yükleyemeyebilirsiniz olduğunu unutmayın.

Temizleme Aracı, somemalicious yazılımların kaldırılmasını tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın veya kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasını tamamlayın adımları el ile gerçekleştirmenizi isteyebilir mayrequest. Temizleme işlemini tamamlamak için güncel virüsten koruma ürünü usean gerekir.

Bulaşma bilgilerini Microsoft'a bildirme

Aracı kötü amaçlı yazılımlar algılar veya bir hata bulursa, Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı temel bilgileri Microsoft'a gönderir. Bu bilgiler, virüs yaygınlığını izlemek için kullanılır. Bu raporla birlikte, siz veya bilgisayar ile ilişkili herhangi bir kişisel bilgi gönderilmez.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı kaldırma

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı bir yükleyici kullanmaz. Genellikle, Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırdığınızda, bilgisayarın kök sürücüsünde rasgele adlandırılan bir geçici dizin oluşturduğu. Bu dizin, birkaç dosya içerir ve Mrtstub.exe dosyasını içerir. Çoğu zaman, aracın çalıştırılması tamamlandıktan veya çalıştırmasından sonra bilgisayarı başlattıktan sonra bu klasör otomatik olarak silinir. Ancak, bu klasör her zaman otomatik olarak silinmeyebilir. Bu durumda, bu klasör el ile silebilirsiniz ve bu bilgisayar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi vardır.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Destek alma

Windows çalıştıran virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olur: Virüs çözümü ve Güvenlik Merkezi
BT uzmanları için güvenlik çözümleri: TechNet Güvenlik sorun giderme ve Destek
Güncelleştirmeleri yükleme Yardımı: Microsoft Update için destek
Yerel destek ülke göre: Uluslararası Destek.

İleri düzey kullanıcılara yönelik daha fazla bilgi

Çözümü Göster/Gizle için burayı tıklatın
Microsoft DownloadCenter
Bir enterpriseenvironment içinde theMalicious Yazılımları Temizleme Aracı'nı dağıtma
Kötü amaçlı yazılım RemovalTool'nı çalıştırma önkoşulları
Çubu?unun satırı anahtarları desteği
Usageand sürüm bilgileri
Raporlama bileşeni
Olası tarama sonuçları
Kötü amaçlı SoftwareRemoval aracı hakkında sık sorulan sorular

Bu bölüm ileri düzey bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir. Gelişmiş sorun giderme adımları konusunda deneyimli değilseniz, birinden yardım isteyebilir veya destek hizmetlerine isteyebilirsiniz. Microsoft desteğine başvurma hakkında daha fazla bilgi için gidin Microsoft Destek Web sitesi.

Microsoft Yükleme Merkezi

Microsoft Download Center Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı el ile karşıdan yükleyebilirsiniz.Aşağıdaki dosyalar Microsoft Download Center üzerinden edinilebilir:

32-bit x 86 tabanlı sistemler için:


Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Downloadthe x 86 MSRT paketini şimdi karşıdan yükle.


64-bit x 64 tabanlı sistemler için:


Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
X 64 MSRT paketini şimdi karşıdan yükle.

Yayın Tarihi: Temmuz 8, 2014

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den nasıl alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın postalandığı tarihte kullanılabilir en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın kuruluş ortamında dağıtma

Daha fazla bilgi abouthow aracı bir kuruluş ortamında dağıtmak isteyen bir BT yöneticisiyseniz, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere followingarticle numarasını tıklatın:
891716 Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın kuruluş ortamında dağıtılması
Bu makalede, bilgi aboutMicrosoft Systems Management Server (SMS), Microsoft Software Update Services(SUS) ve Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) içerir.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırma önkoşulları

Belirtilenler dışında bu bölümdeki bilgiler, karşıdan yükleme ve Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırma tüm yöntemleri için geçerlidir:
 • Microsoft Update
 • Windows Update
 • Otomatik Güncelleştirmeler
 • Microsoft Yükleme Merkezi
 • Microsoft.com adresindeki Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web sitesi
Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırmak için followingconditions gereklidir:
 • Bilgisayar, Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2003 veya Windows XP çalıştırıyor olmanız gerekir.
 • Bilgisayara bir hesap kullanarak bu ISA Yöneticiler grubunun üyesi oturum gerekir. Oturum açma hesabı therequired izinleri yoksa, araçtan çıkılır. Aracın içinde quietmode değil çalıştırılıyorsa, hatanın açıklandığı bir iletişim kutusu görüntüler.
 • Araç 60 günden eskiyse, aracın en son sürümünü karşıdan yüklemenizi öneren bir iletişim kutusu tooldisplays ise.

Komut satırı anahtarları desteği

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, dört komut lineswitches destekler:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
AnahtarıAmaç
/Qveya/quietSessiz modu kullanır. Bu seçenek aracın userinterface bastırır.
/?Komut lineswitches listeleyen bir iletişim kutusu görüntüler.
/NYalnızca algıla modunda çalışır. Bu modda, malicioussoftware kullanıcıya bildirilir, ancak değil kaldırılacak.
/FBilgisayarda genişletilmiş bir taramayı zorlar.
/ F: YGüçleri genişletilmiş tarama bilgisayar ve automaticallycleans bulunan bulaşmaları.

Kullanım ve sürüm bilgileri

Ne zaman aracı Microsoft Update veya Otomatik Güncelleştirmeler'den yüklerseniz ve bilgisayarda, bir dahaki sessiz modda aracı willrun kötü amaçlı yazılım algılandı. Bildirim alanında algılamayı bildiren bir balon willappear bilgisayarda bir yönetici oturum açtığınızda bilgisayara kötü amaçlı yazılımlar algılanırsa. Algılama ile ilgili daha fazla bilgi için balonu tıklatın.

Microsoft Download Center thetool karşıdan yüklediğinizde, araç çalışırken bir kullanıcı interfacewhen görüntüler. Ancak, /Q komut satırı anahtarını kullanırsanız, sessiz modda çalışır.

Sürüm bilgileri

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, her ayın secondTuesday üzerinde serbest bırakılır. Her sürümü yardımcı algılama aracı ve removecurrent, yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımları. Bu kötü amaçlı yazılım includesviruses, solucanlar ve Truva atları. Microsoft determinethe bir kötü amaçlı bir yazılım ailesinin yaygınlığını ve onunla beassociated için hasar için çeşitli ölçümler kullanır.

Aşağıdaki tabloda aracın temizleyebildiği kötü amaçlı softwarethat listeler. Aracın piyasaya thetime en bilinen diğer türevleri de kaldırabilirsiniz. Tablo ayrıca o firstincluded algılama ve temizleme becerisi kötü amaçlı yazılım ailesini Aracı'nın sürümünü listeler.

Eachrelease aracı birikimlidir. Diğer bir deyişle, her sürümü sadece yeni kötü amaçlı yazılım ailelerinin detectand yardımcı olur, ayrıca algılayabilir ve önceki sürümlerde ele alınan tüm kötü amaçlı yazılımların temizlenmesine yardımcı olur. Olduğunu algıladı ve daha önceki sürümlerde, kaldırılan malicioussoftware yeni türevlerini de ineach yeni aylık sürüm kapsar.

Bu Microsoft Bilgi Bankası makalesi therelevant makale numarasının aynı kalır, böylece her aylık sürüme yönelik bilgilerle beupdated olur. Dosyanın adı değiştirilen toreflect Aracı sürüm olacaktır. Örneğin, Windows-KB890830-ENU.exe Ocak 2005Sürüm ve dosya adıdır ve dosyayı Şubat 2005Sürüm Windows-KB890830-V1.1-ENU.exe adıdır.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Kötü amaçlı yazılım ailesiniToolversionGeçerli önem derecesi
Win32/BerbewJanuary2005 (V 1.0)Düşük
Win32/DoomjuiceOcak 2005 (V 1.0)Düşük
Win32/GaobotOcak 2005 (V 1.0)Orta
Win32/MSBlastOcak 2005 (V 1.0)Düşük
Win32/MydoomJanuary2005 (V 1.0)Düşük
Win32/NachiOcak 2005 (V 1.0)Düşük
Win32/SasserJanuary2005 (V 1.0)Düşük
Win32/ZindosJanuary2005 (V 1.0)Düşük
Win32/KorgoFebruary2005 (V 1.1)Düşük
Win32/NetskyŞubat 2005 (V 1.1)Orta
Win32/Randex'inFebruary2005 (V 1.1)Düşük
Win32/ZafiFebruary2005 (V 1.1)Düşük
Win32/BagleMarch2005 (V 1.2)Orta
Win32/BropiaMarch2005 (V 1.2)Düşük
Win32/GowehMarch2005 (V 1.2)Düşük
Win32/SoberMarch2005 (V 1.2)Orta
Win32/SobigMarch2005 (V 1.2)Düşük
Win32 / Hackdef'in **April2005 (V 1.3)Orta
Win32/MimailApril2005 (V 1.3)Düşük
Win32/RbotApril2005 (V 1.3)Orta
Win32/SdbotMay2005 (V 1.4) Orta
WinNT/IsproMay2005 (V 1.4)Düşük
WinNT/FURootkitMay2005 (V 1.4)Orta
Win32/KelvirJune2005 (V 1.5)Düşük
Win32/Lovgate'inJune2005 (V 1.5)Düşük
Win32/MytobJune2005 (V 1.5)Düşük
Win32/SpybotJune2005 (V 1.5)Orta
Win32/HactyJuly2005 (V 1.6)Düşük
Win32/OptixJuly2005 (V 1.6)Düşük
Win32/OptixproJuly2005 (V 1.6)Düşük
Win32/PurstiuTemmuz 2005 (V 1.6)Düşük
Win32/Wootbot Temmuz 2005 (V 1.6)Düşük
Win32/BagzAğustos 2005 (V 1.7)Düşük
Win32/DumaruAğustos 2005 (V 1.7)Düşük
Win32/SpyboterAğustos 2005 (V 1.7)Düşük
Win32/Zotob.AAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Zotob.BAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Zotob.CAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Zotob.DAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Zotob.EAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Bobax.OAugust2005 (V 1.7.1)Orta
Win32/Esbot.AAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Rbot.maAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Rbot.MBAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/Rbot.mcAğustos 2005 a (V 1.7.1)Düşük
Win32/BobaxEylül 2005 (V 1.8) Orta
Win32/EsbotEylül 2005 (V 1.8) Düşük
Win32/GaelEylül 2005 (V 1.8) Orta
Win32/YahaEylül 2005 (V 1.8) Düşük
Win32/ZotobEylül 2005 (V 1.8) Düşük
Win32/AntinnyEkim 2005 (V 1.9) Orta
Win32/GibeEkim 2005 (V 1.9) Düşük
Win32/Mywife adlıEkim 2005 (V 1.9) Düşük
Win32/WukillEkim 2005 (V 1.9) Orta
Win32/BugbearKasım 2005 (V 1.10) Düşük
Win32/CodbotKasım 2005 (V 1.10) Düşük
Win32/MabutuKasım 2005 (V 1.10) Düşük
Win32/OpaservKasım 2005 (V 1.10) Düşük
Win32/SwenKasım 2005 (V 1.10) Düşük
Win32/IRCBotDecember2005 (V 1.11)Orta
Win32/RyknosDecember2005 (V 1.11)Düşük
WinNT/F4IRootkitDecember2005 (V 1.11)Orta
Win32/BofraJanuary2006 (V 1.12)Düşük
Win32/MaslanJanuary2006 (V 1.12)Düşük
Win32/PariteJanuary2006 (V 1.12)Orta
Win32/AlcanFebruary2006 (V 1.13)Orta
Win32/BadtransFebruary2006 (V 1.13)Düşük
Win32/EyevegFebruary2006 (V 1.13)Düşük
Win32/MagistrFebruary2006 (V 1.13)Düşük
Win32/AtakMarch2006 (V 1.14)Düşük
Win32/TorvilMarch2006 (V 1.14)Düşük
Win32/ZlobMarch2006 (V 1.14)Orta
Win32/LockskyApril2006 (V 1.15)Orta
Win32/ReatleApril2006 (V 1.15)Düşük
Win32/VallaApril2006 (V 1.15)Düşük
Win32/EvamanMay2006 (V 1.16)Düşük
Win32/GandaMay2006 (V 1.16)Düşük
Win32/PlexusMay2006 (V 1.16)Düşük
Win32/CissiJune2006 (V 1.17)Düşük
Win32/FizzerJune2006 (V 1.17)Düşük
Win32/AlemodJuly2006 (V 1.18)Orta
Win32/ChirJuly2006 (V 1.18)Orta
Win32/HupigonJuly2006 (V 1.18)Orta
Win32/NsagJuly2006 (V 1.18)Düşük
Win32/BankerAugust2006 (V 1.19)Orta
Win32/JeefoAugust2006 (V 1.19)Orta
Win32/BancosSeptember2006 (V 1.20)Orta
Win32/SinowalSeptember2006 (V 1.20) Orta
Win32/HarnigOctober2006 (V 1.21) Düşük
Win32/PassalertOctober2006 (V 1.21) Düşük
Win32/TIBSOctober2006 (V 1.21) Orta
Win32/BrontokNovember2006 (V 1.22) Orta
Win32/BeenutAralık 2006 (V 1.23) Düşük
Win32/HaxdoorJanuary2007 (V 1.24) Orta
WinNT/HaxdoorJanuary2007 (V 1.24) Orta
Win32/StrationFebruary2007 (V 1.25)Orta
Win32/MitgliederFebruary2007 (V 1.25)Düşük
Win32/AlureonMarch2007 (V 1.27)Orta
Win32/FunnerApril2007 (V 1.28)Düşük
Win32/RenosMayıs 2007 (V 1.29)Orta
Win32/AllapleHaziran 2007 (V 1.30)Orta
Win32/BuskyJuly2007 (V 1.31)Orta
Win32/Virut.AAugust2007 (V 1.32)Orta
Win32/Virut.BAugust2007 (V 1.32)Orta
Win32/ZonebacAugust2007 (V 1.32)Orta
Win32/NuwarSeptember2007 (V 1.33)Orta
Win32/RJumpOctober2007 (V 1.34)Orta
Win32/ConHookNovember2007 (V 1.35) Orta
Win32/FotomotoDecember2007 (V 1.36)Orta
Win32/CutwailJanuary2008 (V 1.37)Orta
Win32/LdpinchFebruary2008 (V 1.38)Orta
Win32/VirtumondeMarch2008 (V 1.39) Orta
Win32/VundoMarch2008 (V 1.39) Orta
Win32/NewaccMarch2008 (V 1.39) Orta
Win32/OderoorMayıs 2008 (V 1.41)Orta
Win32/CaptiyaMay2008 (V 1.41)Orta
Win32/CorripioJune2008 (V 1.42)Orta
Win32/FrethogJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/TaterfJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/StorarkJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/TilcunJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/ZutenJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/CeekatJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/LolydaJune2008 (V 1.42) Orta
Win32/HorstTemmuz 2008 (V 2.0)Orta
Win32/MatcashAugust2008 (V 2.1) Orta
Win32/SlenfbotSeptember2008 (V 2.2)Orta
Win32/RustockOctober2008 (V 2.3)Orta
Win32/FakeSecSenNovember2008 (V 2.4)Orta
Win32/GimmivNovember2008 (V 2.4)Orta
Win32/FakeXPADecember2008 (V 2.5)Orta
Win32/YektelDecember2008 (V 2.5)Orta
Win32/BanloadJanuary2009 (V 2.6)Orta
Win32/ConfickerJanuary2009 (V 2.6)Yüksek
Win32/SrizbiŞubat 2009 (V 2.7)Orta
Win32/KoobfaceMarch2009 (V 2.8)Orta
Win32/WaledacNisan 2009 (V 2.9)Orta
Win32/WinwebsecMayıs 2009 (V 2.10) Orta
Win32/InternetAntivirusJune2009 (V 2.11)Orta
Win32/FakeSpyproJuly2009 (V 2.12)Orta
Win32/FakeReanAğustos 2009 (V 2.13)Orta
Win32/BredolabEylül 2009 (V 2.14)Orta
Win32/DaursoEylül 2009 (V 2.14)Orta
Win32/FakeScantiEkim 2009 (V 3.0)Orta
Win32/FakeVimesKasım 2009 (V 3.1)Orta
Win32/PrivacyCenterKasım 2009 (V 3.1) Orta
Win32/HamweqAralık 2009 (V 3.2) Orta
Win32/RimecudOcak 2010 (3.3 V) Orta
Win32/PushbotŞubat 2010 (V 3,4) Orta
Win32/HelpudMart 2010 (V 3.5) Orta
Win32/MaganiaNisan 2010 (3.6 V) Orta
Win32/OficlaMayıs 2010 (3.7 V)Orta
Win32/FakeInitHaziran 2010 (3.8 V)Orta
Win32/BubnixTemmuz 2010 (3,9 V) Orta
Win32/StuxnetAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Win32/CplLnkAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Worm:Win32/Vobfus.Gen!AAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Worm:Win32/Vobfus.Gen!BAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Worm:Win32/Vobfus.Gen!CAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Solucan: Win32 / Vobfus! dllAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Worm:Win32/Sality.auAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Virus:Win32/Sality.auAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Truva: WINNT / SalityAğustos 2010 (V 3.10)Orta
Win32/FakeCogEylül 2010 (V 3.11)Orta
Win32/VobfusEylül 2010 (V 3.11) Orta
Win32/ZbotEkim 2010 (V 3.12) Orta
Win32/FakePAVKasım 2010 (V 3.13)Orta
Worm:Win32/Sality.atKasım 2010 (V 3.13)Orta
Virus:Win32/Sality.atKasım 2010 (V 3.13)Orta
Win32/QakbotAralık 2010 (V 3.14)Orta
Win32/LethicOcak 2011 (V 3.15)Orta
Win32/CycbotŞubat 2011 (V 3, 16)Orta
Win32/RenocideMart 2011 (V 3.17)Orta
Win32/AfcoreNisan 2011 (V 3.18) Orta
Win32/RamnitMayıs 2011 (V 3.19) Orta
Win32/RorpianHaziran 2011 (3, 20 V) Orta
Win32/YimfocaHaziran 2011 (3, 20 V) Orta
Win32/NuqelHaziran 2011 (3, 20 V) Orta
Win32/TracurTemmuz 2011 (V 3.21) Orta
Win32/DursgTemmuz 2011 (V 3.21) Orta
Win32/FakeSysdefAğustos 2011 (V 3.22) Orta
Win32/HilotiAğustos 2011 (V 3.22) Orta
Win32/BamitalEylül 2011 (V 4.0)Orta
Win32/KelihosEylül 2011 (V 4.0) Orta
Win32/EyeStyeEkim 2011 (V 4.1) Orta
Win32/PoisonEkim 2011 (V 4.1) Orta
Win32/DofoilKasım 2011 (V 4.2) Orta
Win32/CarberpKasım 2011 (V 4.2) Orta
Win32/CridexKasım 2011 (V 4.2) Orta
Win32/HelompyAralık 2011 (V 4.3) Orta
Win32/SefnitOcak 2012 (V 4.4) Orta
Win32/PramroŞubat 2012 (V 4.5) Orta
Win32/FareitŞubat 2012 (V 4.5) Orta
Win32/DorkbotMart 2012 (V 4.6) Orta
Win32/HiolesMart 2012 (V 4.6) Orta
Win32/YeltminkyMart 2012 (V 4.6) Orta
Win32/Pluzoks.AMart 2012 (V 4.6) Orta
Win32/ClaretoreNisan 2012 (V 4.7) Orta
Win32/BocinexNisan 2012 (V 4.7) Orta
Win32/GamarueNisan 2012 (V 4.7) Orta
Win32/UnruyMayıs 2012 (V 4.8) Orta
Win32/DishigyMayıs 2012 (V 4.8) Orta
Win32/CleamanHaziran 2012 (V 4.9) Orta
Win32/KuluozHaziran 2012 (V 4.9) Orta
Win32/BafruzAğustos 2012 (V 4.11)Ağır
Win32/MatsnuAğustos 2012 (V 4.11)Ağır
Win32/MedfosEylül 2012 (V 4.12) Ağır
Win32/NitolEkim 2012 (V 4.13)Ağır
Win32/OneScanEkim 2012 (V 4.13)Ağır
Win32/FolstartKasım 2012 (V 4.14) Ağır
Win32/WeelsofKasım 2012 (V 4.14) Ağır
Win32/PhorpiexKasım 2012 (V 4.14) Ağır
Win32/PhdetKasım 2012 (V 4.15) Ağır
Win32/GanelpOcak 2013 (V 4.16) Ağır
Win32/LefgrooOcak 2013 (V 4.16) Ağır
Win32/SirefefŞubat 2013 (V 4.17)Ağır
Win32/WecyklerMart 2013 (V 4.18) Ağır
Win32/BabonockNisan 2013 (V 4.19) Ağır
Win32/RedymsNisan 2013 (V 4.19) Ağır
Win32/VesenlosowNisan 2013 (V 4.19) Ağır
Win32/fakedefMayıs 2013 (V 4.20) Ağır
Win32/VicenorMayıs 2013 (V 4.20) Ağır
Win32/KexqoudMayıs 2013 (V 4.20) Ağır
Win32/TupymHaziran 2013 (V 4.21) Ağır
Win32/SimdaEylül 2013 (V 5.4) Ağır
Win32/ShiotobEkim 2013 (V 5.5)Ağır
Win32/FoidanEkim 2013 (V 5.5)Ağır
Win32/DeminnixKasım 2013 (V 5.6)Ağır
Win32/NapolarKasım 2013 (V 5.6)Ağır
Win32/RotbrowAralık 2013 (V 5.7)Ağır
MSIL/BladabindiOcak 2014 (V 5.8)Ağır
VBS/JenxcusŞubat 2014 (V 5.9)Ağır
Win32/WysototMart 2014 (V 5.10)Ağır
MSIL/SpacekitoMart 2014 (V 5.10)Ağır
Win32/RamdoNisan 2014 (V birlikte 5,11)Ağır
Win32/KilimNisan 2014 (V birlikte 5,11)Ağır
Win32/Miuref2014 (V 5.12) olabilirAğır
Win32/Filcout2014 (V 5.12) olabilirAğır
Win32/NecursHaziran 2014 (V 5.13)Ağır
Win32/CaphawTemmuz 2014 (V 5.14)Ağır
Win32/BepushTemmuz 2014 (V 5.14)Ağır
* Önem derecesi aşağıdaki Microsoft Web sitesinde görünen virüs uyarısı önem derecelerine başvurur:
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/rating.mspx
Önem dereceleri tehditler için değişiklikleri yaygınlık ve otherfactors olarak hesaba updatedoccasionally olabilir dikkat edin.

** W32/Hackdef genelde gizler diğer potansiyel olarak bilgisayarda unwantedsoftware. Temizleme Aracı bilgisayarınızda W32/Hackdef o wasdetected bildirirse, withup tarihi virüsten koruma ve casus yazılım önleme programları (bkz: bir tarama çalıştırmanızı öneririzhttp://www.microsoft.com/security/PC-security/spyware-prevent.aspx).W32/Hackdef gizlediği yazılımları görmek isterseniz, önce Temizleme Aracı'nı (% Windir%\Debug\Mrt.log) için thelog dosyasını açın. Ardından, "Possiblescanning sonuçlar" bölümünde, whichWin32/Hackdef'in bulunduğu klasörü satır veya satırları bulun. Aynı klasörde, .ini dosya adı uzantılı Win32/Hackdefconfiguration dosyasını bulmalısınız. Bilgisayarda bu dosyayı belirlemek, Win32/Hackdef'in gizlediği yazılımları görüntüleyin.

Bu tabloda listelenmeyen kötü amaçlı yazılımlar algılanmaz ve araç tarafından kaldırılmaz. Tarama ve diğer kötü amaçlı yazılım kaldırmak için güncel bir virüsten koruma yazılımı kullanın. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgisayarınızı Koruyun Web sitesine gidin:
http://www.microsoft.com/security/Scanner/en-us/default.aspx

Raporlama bileşeni

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı bilgilerini gönderen Microsoftif için kötü amaçlı yazılımlar algılar veya bir hata bulursa. Belirli bilgilerini gönderilen Microsoft aşağıdaki öğelerden oluşur:
 • Kötü amaçlı yazılımın adı o isdetected
 • Kötü amaçlı yazılımı temizleme işleminin sonucu
 • İşletim sistemi sürümü
 • İşletim sistemi yerel ayarları
 • İşlemci mimarisi
 • Aracın sürüm numarası
 • Aracı Microsoft Update, Windows Update, Otomatik Güncelleştirmeler, Yükleme Merkezi veya Web sitesinden çalıştırıldığını bildiren bir gösterge
 • Bir anonim GUID
 • Şifrelenmiş tek yönlü karması (MD5) dosya thecomputer Temizlenen her kötü amaçlı yazılım dosyasının adını ve yolunu
Bilgisayarda kötü amaçlı yazılım bulunmuş, thetool burada listelenenlerin dışında bilgi göndermek için size sorar.Bu durumların her birinde istenir ve bu bilgiler sizin izniniz onlywith gönderilir. Ek bilgiler aşağıdakileri içerir:
 • Kötü amaçlı yazılım olduğundan şüphelenilen dosyalar. Thetool dosyaları size bildirir.
 • Bir şifrelenmiş tek yönlü karması (MD5) herhangi bir şüpheli filesthat algılanır.
Raporlama özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Raporlama bileşenini devre dışı bırakma ve bu aracın Microsoft'a bilgi göndermesini önleme hakkında daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi
891716 Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın kuruluş ortamında dağıtılması

Olası tarama sonuçları

Araç çalıştırıldıktan sonra removaltool kullanıcıya bildirebileceği dört ana sonuç bulunmaktadır:
 • Herhangi bir bulaşma bulunamadı.
 • En az bir bulaşma bulundu ve wasremoved.
 • Bir virüs bulundu ancak kaldırılmadı. Bilgisayarda şüpheli dosyalar bulunursa, bu resultwill gösterilecek. Bu dosyaları helpremove için güncel bir virüsten koruma ürünü kullanmalısınız.
 • Bir virüs bulundu ve kısmen kaldırıldı. Tocomplete bu kaldırma, güncel bir antivirusproduct örneklerini kullanmalısınız.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı hakkında sık sorulan sorular

 • S1: Bu araç Microsoft tarafından dijital olarak imzalandı mı?
  A1: Evet.
 • S2: Günlük dosyası ne tür bilgiler içeriyor?
  A2: Günlük dosyası hakkında daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi
  891716 Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın kuruluş ortamında dağıtılması
 • S3: Bu araç yeniden dağıtılabilir mi?
  A3: Evet. Bu aracın lisans koşullarına koşullarını aracı beredistributed olabilir. Ancak, aracın latestversion dağıttığınızdan emin olun.
 • S4: Aracın en son sürümünü kullanıyorum nereden?
  A4: Windows 7, Windows Vista, Windows XP veya Windows Server 2003 kullanıcı iseniz, aracın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı anlamak için Microsoft Update'i veya Microsoft Update Otomatik Güncelleştirmeler işlevini kullanın. Microsoft Update'i kullanmamayı seçtiniz ve Windows 7, Windows Vista, Windows XP veya Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) kullanıcısıysanız, Windows Update'i kullanın. Veya, aracın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı anlamak için Windows Update Otomatik Güncelleştirmeler işlevini kullanın. Ayrıca, Microsoft Download Center ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, araç 60 günden eskiyse, aracın aracın yeni bir sürümü için bakmak için anımsatılır.
 • S5: aracı, Microsoft Bilgi Bankası makalesi numarası her yeni sürümünde değişecek mi?
  A5: No Aracı'nın gelecekteki sürümleri için de 890830 olarak aracı willremain için Microsoft Bilgi Bankası makale numarası. Ay ve yıl bilgilerini gösterecek biçimde eachrelease ile Microsoft Download Center indirilir toolwhen dosya adını değiştirir, bu aracı wasreleased sürümü.
 • S6: yeni kötü amaçlı yazılımları aracı hedef alınmasını talep edebilirsiniz herhangi bir şekilde var mı?
  A6: Şu anda Hayır. Aracı isbased yaygınlık ve malicioussoftware zararı izleyen ölçümler üzerinde hedeflenen kötü amaçlı yazılım.
 • S7: aracın bilgisayarda çalıştırılmış olup olmadığını belirleyebilirim?
  A7: Evet. Bir kayıt defteri anahtarını denetleyerek, thetool bir bilgisayarda çalıştırılmış olup olmadığını ve kullanılan en son sürüm belirli hangi sürümü olduğunu belirleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki alt makale için aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  891716Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın kuruluş ortamında dağıtılması
 • S8: Neden aracı Microsoft Update, Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler'görmüyorum?
  A8: Birkaç senaryo, Update, Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler'de aracı onMicrosoft göremeyebilirsiniz:
  • Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler'de araç yalnızca Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows Server 2003SP1 kullanıcılara sunulur.
  • Geçerli sürüm, Windows Update, Microsoft Update, Otomatik Güncelleştirmeler, toolfrom ya da theother iki yayımlama zaten çalıştırdıysanız, Windows Update orAutomatic güncelleştirmeleri önerilmeyecektir.
  • Otomatik Güncelleştirmeler için thetool, ilk kez çalıştırdığınızda, acceptthe lisans koşulları için Yöneticiler grubunun bir üyesi olarak oturum açmanız gerekir.
 • S9: Nasıl yapmak Microsoft Update, Windows Update ve Otomatik Güncelleştirmeler aracın kime önerileceğini belirler?
  A9: Aşağıdaki koşullar doğruysa, araç tüm Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows Server 2003 kullanıcıları sunulur:
  • Kullanıcılar, MicrosoftUpdate veya Microsoft Update Otomatik Güncelleştirmeler özelliğinin en son sürümünü çalıştırıyor.
  • Kullanıcılar önceden aracın geçerli sürümünü çalıştırdığınız değil.
  Aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda araç tüm Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows Server 2003 SP1users sunulur:
  • Kullanıcıların Microsoft Update çalışmıyor.
  • Kullanıcılar, Windows Update veya Windows Update Otomatik Güncelleştirmeler'in en son sürümünü çalıştırıyor.
  • Kullanıcılar önceden aracın geçerli sürümünü çalıştırdığınız değil.
 • Q10: günlük dosyasına baktığımda, tarama sırasında hata bulundu söylüyor. Bunları nasıl giderebilirim?
  A10:Hatalar hakkında daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi
  891717 Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırdığınızda bir hata alıyorsunuz
 • S11: belirli bir ay için yeni bir güvenlik bülteni olmasa, aracı yeniden yayımlayacak mısınız?
  A11: Evet. Olsa bile bir particularmonth için yeni bir güvenlik bülteni, Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı yaygın olarak karşılaşılan en son kötü amaçlı yazılımları temizleme desteğiyle detectionand yayımlanacaktır.
 • Q12: Nasıl bu aracı Microsoft Update, Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler tarafından bana önerilmesini engelleyebilirim?
  A12: Kötü amaçlı yazılım temizleme Toolfrom Microsoft Update, Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler ilk kez önerildiğinde, declinedownloading ve lisans koşullarını reddederek aracın çalışıyor olabilir. Bu declinecan, o youchoose olarak yalnızca aracın güncel sürümü veya hem currentversion aracı ve seçeneklere bağlı olarak, sonraki sürümleri için geçerlidir. Lisans koşullarını zaten kabul etmiş ve toinstall aracı Windows Update aracılığıyla tercih ediyorsanız, onay kutusuna karşılık gelen bir aracı Windows Update kullanıcı arabiriminde temizlemek için tıklatın.
 • Q13: aracı Microsoft Update, Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler ' çalıştırdıktan sonra araç dosyaları nerede saklanıyor? Aracı yeniden çalıştırabilir miyim?
  Y13:Araç, Microsoft Update veya Windows Update aracılığıyla yüklendiğinde her ay yalnızca bir kez çalışır. El aracı ay birden çok kez çalıştırmak için aracı Yükleme Merkezi'nden veya ziyaret yükleyin Microsoft Güvenlik & Güvenlik Merkezi Web sitesi.

 • Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısını kullanarak sisteminizin çevrimiçi tarama için gidin Microsoft güvenlik tarayıcısı Web sitesi.
  http://safety.live.com
 • Q14: Ben Windows Embedded bilgisayarda bu aracı çalıştırabilir miyim?
  A14: Şu anda, kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı Windows Embedded bilgisayarda supportedon değil.
 • S15: aracı çalışması için herhangi bir güvenlik güncelleştirmesinin yüklü olmasını gerektiriyor mu?
  A15: No Üretilen tablosun olan çoğu temizleme aracından farklı olarak, hiçbir güvenlik updateprerequisites Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı gerektirir. Ancak, güvenlik açıklarından yararlanan malicioussoftware tarafından yeniden bulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için aracı kullanmadan önce tüm criticalupdates yüklemeniz önerilir.
 • S16: Ben bu aracı SUS veya SMS kullanarak dağıtabilir? MBSA ile uyumlu mu?
  A16: Bu aracı dağıtma hakkında daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi
  891716 Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nın kuruluş ortamında dağıtılması
 • Q17: önceki temizleme araçlarının yüklenmiş Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı çalıştırmak için ihtiyacım var?
  A17: No
 • Q18: Bu aracı tartışabileceğim bir haber var mı?
  A18: Evet. Microsoft.public.security.virusnewsgroup kullanabilirsiniz.
 • Q19: aracı çalıştırdığımda neden "Windows Dosya Koruması" penceresi görünüyor?
  Y19: Bir sistemde belirli virüslerin bulunduğu bazı durumlarda, thecleaner aracı virüslü Windows sistem dosyalarını temizlemeyi dener. Thisaction kötü amaçlı yazılımı bu dosyalardan temizlemekle rağmen Windows Dosya Koruması özelliğinin de tetikleyebilir. Windows Dosya Koruması penceresini görürseniz, yönergeleri izleyin ve Microsoft Windows CD'nizi takın öneririz. Bu temizlenmiş dosyaları orijinal, bulaşma öncesi durumuna geri yükler.
 • Q20: Bu aracın yerelleştirilmiş sürümleri var mı?
  A20: Evet, araç 24 dilde kullanılabilir. February2006 yayınlanmadan önce her aracın yerelleştirilmiş sürümünü separatedownload kullanılabilir. Şubat 2006'dan başlayarak, araç, şimdi multilingualdownload sunulur. Bu nedenle, aracın tek bir sürümü kullanılabilir ve geçerli işletim diline uygun dil görüntülenir.
 • Q21: Mrtstub.exe dosyasını rasgele adlandırılmış bir dizinde bilgisayarımda buldum. Mrtstub.exe dosyasını aracın yasal bir bileşeni mi?
  Y21:Belirli işlemler için Mrtstub.exe adlı bir dosya aracını kullanın. Dosyayı Microsoft tarafından imzalandığını doğrularsanız, dosya aracın yasal bir bileşenidir.
 • Q22: MSRT güvenli modda çalıştırabilir miyim?
  Y22:Evet. MSRT çalıştırdıysanız, bilgisayarı güvenli modda başlamadan önce MSRT % windir%\system32\mrt.exe erişebilirsiniz. MSRT'yi çalıştırın ve sonra izleyin mrt.exe dosyasını çift tıklatıp ekrandaki yönergeleri.

Özellikler

Makale numarası: 890830 - Last Review: 28 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 139.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Enterprise N
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Home Premium N
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Professional N
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Starter N
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Ultimate N
 • Windows 8
 • Windows 8 Enterprise
 • Windows 8 Pro
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 Essentials
 • Windows Server 2012 Foundation
 • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmsnpartnerportal kbhowto kbacwsurvey kbsecurity kbinfo kbfixme kbmsifixme kbvideocontent kbmt KB890830 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 890830

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com