Номер статті: 903275 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Щоб переглянути версію цієї статті для Office 2007, див. наведену нижче статтю в базі знань Майкрософт:
919895 Виправлення неполадок, які можуть виникнути під час спроби активувати продукт Office 2007
Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

ВСТУП

У цій статті описується процес виправлення неполадок, які можуть виникати під час активації продукту Microsoft Office.

Якщо ви активуєте роздрібну ліцензію Office, усі функціональні можливості продукту будуть увімкнені. Окрім того, запит щодо активації роздрібної ліцензії більше не відображатиметься під час кожного запуску продукту Office.

Під час спроби запустити або активувати продукт Office можуть з’явитися ознаки, які свідчать про наведені нижче проблеми.
 • Продукт Office не активовано.
 • Необхідно повторно активувати продукт Office.
 • Можливо, у реєстрі або в папках Office залишилася частина файлів із попередньої інсталяції.
Наведені нижче ознаки свідчать про проблему з активацією продукту Office.

Продукт Office працює в режимі обмежених функціональних можливостей

Під час спроби запустити продукт Office, який раніше працював належним чином, продукт запускається в режимі обмежених функціональних можливостей. Для отримання додаткових відомостей про режим обмежених функціональних можливостей клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
316032 Повідомлення про помилку "Ця команда недоступна, оскільки документ заблоковано для редагування", яке відображається під час спроби відредагувати старі або нові документи в Office XP та Office 2003 (може бути англійською мовою)

Досягнуто максимальної кількості комп’ютерів, на яких можна активувати цей продукт

Не вдається активувати продукт Office. Окрім того, з’являється повідомлення про те, що досягнуто максимальної кількості комп’ютерів, на яких можна активувати продукт Office.

У конфігурацію комп’ютера внесено значні зміни

Після запуску продукту Office, який попередньо працював належним чином, з’являється повідомлення про помилку, у якому зазначено, що в конфігурацію комп’ютера було внесено значні зміни. За таких обставин може з’явитися будь-яка з наведених нижче ознак.
 • Під час запуску продукту Office з’являється запит на введення ключа продукту. Під час введення ключа продукту з’являється повідомлення про помилку "Неприпустимий ключ продукту". Така ситуація може виникнути, навіть якщо було введено ключ продукту, який постачався разом із продуктом Office.
 • Під час спроби активувати продукт Office майстер активації зникає.
 • Під час спроби активації продукту Office через Інтернет з’являється повідомлення про помилку зв’язку.
 • Під час спроби активувати пакет Microsoft Office 2003 після успішної інсталяції майстер активації не запускається. Жодне повідомлення про помилку не відображається.

Не вдається здійснити активацію за допомогою телефону

Ви намагаєтеся активувати продукт Office за допомогою телефону. Однак після введення коду підтвердження, наданого працівником служби підтримки, з’являється повідомлення про помилку, у якому зазначено, що код підтвердження недійсний.

Майстер активації не запускається

Після запуску продукту Office або вибору пункту Активувати продукт у меню Довідка майстер активації не запускається.

Додаткові відомості

Використайте наведені нижче способи в зазначеному порядку, щоб усунути проблеми активації продуктів Office.

Спосіб 1. Виправлення загальних неполадок

 • Переконайтеся, що в операційній системі правильно встановлено дату й час.
 • Якщо продукт Office запущено в режимі обмежених функціональних можливостей, можливо, ви використовуєте його ознайомлювальну версію. Якщо використовується ознайомлювальна версія продукту Office, чи не закінчився термін її чинності? Для отримання додаткових відомостей про ознайомлювальні версії продуктів Office клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
  831023 Як перетворити ознайомлювальну версію Office 2003 на повну роздрібну версію (може бути англійською мовою)
  295167 Рекомендації щодо інсталяції ознайомлювальної версії Office XP (може бути англійською мовою)
 • Перевірте підключення до Інтернету. Чи можете ви підключитися до Інтернету? Чи встановлено брандмауер або проксі-сервер, який вимагає автентифікації? Щоб отримати додаткові відомості про потенційні помилки зв’язку, які можуть виникати під час активації продуктів Office, клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Microsoft.
  822519 Під час спроби активації програм Office через Інтернет з’являється повідомлення про помилку (може бути англійською мовою)
 • Під час спроби активації продукту Office з’являється повідомлення про помилку "Неприпустимий ключ продукту"? Можливо, на комп’ютері інстальовано кілька зразків однієї версії Office. Наприклад, на комп’ютері інстальовано ознайомлювальну та роздрібну версію Office 2003. Або чи не інстальовано на комп’ютері окрему програму Office, наприклад, Microsoft Office Excel 2003, разом із повною версією пакета Office 2003?

  На комп’ютері має бути інстальований лише один зразок певної версії Office. Для отримання додаткових відомостей про помилки "Неприпустимий ключ продукту" клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
  836178 Повідомлення про помилку "Неприпустимий ключ продукту" з’являється під час запуску програми Office 2003 після інсталяції професійного випуску Office 2003
  321346 Під час запуску програми Office з’являється запит на введення ключа продукту (може бути англійською мовою)
 • Ви намагаєтеся інсталювати версію продукту Office від постачальника обчислювальної техніки (OEM) на іншому комп’ютері? На одному комп’ютері можна інсталювати лише одну OEM-версію продукту Office. Щоб отримати додаткові відомості про те, як інсталювати версію OEM пакета Office на іншому комп’ютері, клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Microsoft.
  826526 Під час спроби активації пакета Office 2003 з’являється повідомлення про помилку "Не вдалось активувати інстальований продукт" (може бути англійською мовою)
  300273 Не вдається активувати випуск OEM більше одного разу для Office XP (може бути англійською мовою)
 • Якщо ви замінили попередній комп’ютер на новий, спробуйте активувати продукт Office через Інтернет. Якщо не вдається активувати продукт Office через Інтернет, спробуйте активувати продукт Office за допомогою телефону.

  Примітка. Ознайомлювальні версії продукту Office не можна активувати за допомогою телефону.

Спосіб 2. Якщо файл Opa11.dat або Data.dat пошкоджено

Певні проблеми з активацією вказують на те, що файл ліцензії Microsoft Office 2003 або Microsoft Office XP пошкоджено. Якщо файл ліцензії пошкоджено, проблему неможливо вирішити за допомогою видалення й повторної інсталяції пакета Office. Файл ліцензії не видаляється під час видалення продукту Office. Крім того, файл ліцензії не перезаписується в разі повторної інсталяції продукту Office. Якщо файл ліцензії пошкоджено, скористайтесь одним із наведених нижче способів, щоб його видалити.

Щоб автоматично видалити файл ліцензії, перейдіть до розділу Автоматичне виправлення. Щоб видалити файл ліцензії самостійно, перейдіть до розділу Виправити вручну.

Автоматичне виправлення

Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding start expanded
Щоб видалити файл ліцензії автоматично, натисніть кнопку Fix it або виберіть посилання під нею. Потім натисніть кнопку Виконати в діалоговому вікні Завантаження файлу та дотримуйтеся вказівок майстра Fix it.

Для ОС Windows 8
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding start expanded
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets fixit1
Вирішити проблему
Microsoft Fix it 20053
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets fixit2

Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding end

Для ОС Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2008 або Windows Server 2003
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding start expanded
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets fixit1
Вирішити проблему
Microsoft Fix it 50302
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets fixit2
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding end

Примітки
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding start collapsed
 • Цей майстер може бути доступний лише англійською мовою. Проте функцію автоматичного виправлення можна застосовувати також до інших мовних версій ОС Windows.
 • Якщо ви працюєте не за тим комп’ютером, на якому виявлено проблему, рішення Fix it можна зберегти на флеш-пам’ять або компакт-диск, а потім запустити на потрібному комп’ютері.
 • Будемо вдячні за ваш відгук. Щоб надіслати відгук або повідомити про будь-які проблеми з цим рішенням, залиште коментар у блозі Автоматичне виправлення або надішліть нам повідомлення електронною поштою.
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding end collapsed
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
assets folding end

Виправити вручну

Office 2003

 1. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Виконати, введіть C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Office\Data й клацніть OK.
 2. Клацніть правою кнопкою миші файл Opa11.dat і натисніть кнопку Видалити.

  Увага! Не видаляйте файл opa11.bak.
 3. Закрийте папку.
 4. Відкрити програму Office 2003, щоб запустити майстер активації Office 2003.

Office XP

 1. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Виконати, введіть C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Office\Data й клацніть OK.
 2. Клацніть правою кнопкою миші файл Data.dat і в контекстному меню виберіть команду Видалити.

  Увага! Не видаляйте файл data.bak.
 3. Закрийте папку.
 4. Відкрийте програму Office XP, щоб запустити майстер активації Office XP.
875452 Майстер активації Microsoft Office 2003 зникає, коли ви намагаєтеся активувати ліцензію Microsoft Office 2003 по телефону (може бути англійською мовою)
823761 Під час спроби активувати корпоративну ліцензію Microsoft Office XP не вдається активувати продукт (може бути англійською мовою)
823527 Майстер активації не запускається в Office 2003 (може бути англійською мовою)
313938 Майстер активації не запускається (може бути англійською мовою)

Спосіб 3. Якщо в конфігурацію комп’ютера внесено значні зміни

Якщо в конфігурацію комп’ютера було внесено значні зміни, вони можуть вплинути на активацію Office XP. Після запуску продукту Office XP може з’явитися повідомлення про помилку, у якому зазначено, що Office XP виявив значні зміни в конфігурації комп’ютера. Якщо виникає така ситуація, Office XP працює в режимі обмежених функціональних можливостей. Для отримання додаткових відомостей про усунення цієї проблеми клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
296924 Після запуску програми Office з’являється повідомлення "Система Office виявила значну зміну в конфігурації комп’ютера" (може бути англійською мовою)

Спосіб 4. Якщо майстер активації Office XP припинив відповідати

За таких обставин під час спроби активувати Office XP з’являється діалогове вікно майстра активації. Однак майстер активації припиняє відповідати. Ця проблема виникає, якщо файли сценарію Windows відсутні або пошкоджені. Для отримання додаткових відомостей про цю проблему клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
303048 Коли з’являється діалогове вікно майстра активації, відображається повідомлення "Зачекайте, доки ініціалізується майстер активації..." (може бути англійською мовою)

Посилання

Загальний огляд процесу активації продуктів Майкрософт подано на веб-сайті корпорації Майкрософт за цією адресою:
http://www.microsoft.com/piracy/mpa.aspx
Для отримання додаткових відомостей про активацію продуктів корпорації Майкрософт клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
302806 Опис активації продуктів корпорації Майкрософт (може бути англійською мовою)
Для отримання додаткових відомостей про майстер активації Office клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
293151 Опис майстра активації Office
Для отримання додаткових відомостей про активацію продуктів Office клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
828958 Активація ліцензії у програмах Office
Використовуючи майстер активації Microsoft Visio, можна будь-коли оновити або змінити особисті дані клієнта, які зберігаються в Майкрософт, через Інтернет або за допомогою телефону.

Для отримання додаткових відомостей про режим обмежених функціональних можливостей клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
293466 Обмежені функціональні можливості, вилучені пункти меню й недоступні функції у Visio (може бути англійською мовою)
Для отримання додаткових відомостей про політику конфіденційності майстра активації Microsoft Visio клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
293477 Відомості про політику конфіденційності майстра активації корпорації Майкрософт для Visio (може бути англійською мовою)
Для отримання додаткових відомостей про те, як активувати безстрокову ліцензію Visio 2002 або Visio 2003, клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
297247 Активація безстрокової ліцензії Visio 2002 або Visio 2003 (може бути англійською мовою)
Для отримання додаткових відомостей про те, як зареєструвати або активувати продукт корпорації Майкрософт по телефону, клацніть наведений нижче номер статті, щоб переглянути її в базі знань Майкрософт:
326851 Активація та реєстрація продуктів корпорації Майкрософт

Властивості

Номер статті: 903275 - Востаннє переглянуто: 12 лютого 2013 р. - Редакція: 10.0
Застосовується до:
 • Microsoft Office - професійний випуск 2003
 • Microsoft Office - випуск для малого бізнесу 2003
 • Microsoft Office Access 2003
 • Microsoft Office OneNote 2003
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Office Outlook 2003 з Business Contact Manager
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft Office Publisher 2003
 • Microsoft Office Visio Professional 2003
 • Microsoft Office XP - професійний випуск
 • Microsoft Office XP - випуск для малого бізнесу
 • Microsoft Office XP - стандартний випуск
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 - стандартний випуск
 • Microsoft Outlook 2002 - стандартний випуск
 • Microsoft PowerPoint 2002 - стандартний випуск
 • Microsoft Publisher 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visio 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2002 - стандартний випуск
Ключові слова: 
kbmsifixme kbfixme kbwizard kblicensing kbactivation kbtshoot KB903275

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com