Windows XP çalıştıran bir bilgisayara bir USB flash sürücü, bir Apple iPod veya bir dış sabit disk sürücüsü algılanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925196 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Windows için güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam etmek için Windows XP Service Pack 3 (SP3) çalıştırdığınızdan emin olun.Daha fazla bilgi için şu Microsoft web sayfasına bakın: Bazı Windows sürümleri için destek sona eriyor

Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows XP çalıştıran bir bilgisayara USB tabanlı bir aygıt ekleyebilir. Ardından, donanım aygıtlarını taramaya çalıştınız. Ancak bilgisayar takılan aygıtı algılamaz ve Bilgisayarım klasöründe aygıtı görmüyorum.

Bir veya daha aşağıdaki aygıtları kullanıyorsanız, bu sorunla karşılaşabilirsiniz:
 • USB flash sürücü
 • Apple iPod'u
 • Dış sabit disk sürücüsü
Buna ek olarak, iPod'u iTunes uygulamasında göremeyebilirsiniz.Neden

Kayıt defterinde bozuk veya yanlış anahtarlar varsa bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Not Bir USB aygıtının algılanmamasına neden olan diğer nedenleri hakkında daha fazla bilgi için ziyaret "Başvurular"oturum.

Bu sorunu sizin adınıza gidermemizi isterseniz gidin "Benim adıma düzelt"bölümüne bakın. Bu sorunu kendiniz gidermeyi tercih ediyorsanız, Git "Kendim düzeltmek istiyorum"bölümüne bakın.

Not Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Benim adıma düzelt

Bu sorunu otomatik olarak düzeltmek için Bu sorunu düzelt bağlantısını tıklatın. Daha sonra Otomatik Sorun Giderme Hizmetleri sayfasından Şimdi Çalıştır düğmesini tıklatın ve sihirbazdaki adımları izleyin.

Bu sorunu düzelt
Microsoft Automated Troubleshooting Services: Your CD or DVD drive cannot read or write media

Not
bu otomatik bir çözüm değil yalnızca CD veya DVD sürücüsü olmakla birlikte, genel sorunlar için sorun giderme de çalışır.Şimdi Git "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" .

Kendim düzeltmek istiyorum

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında
Bu sorunu gidermek için UpperFilters ve LowerFilters kayıt defteri değerini silin. Bu değerler erişim sorunlarına neden olabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü Regedit, sonra da Tamam' ı tıklatın.
 2. Bulun ve sonra UpperFilters kayıt defteri değeri'ni tıklatın. Bu değer aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
 3. Düzen menüsünde, Sil' i tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.

  Not Kayıt defteri alt anahtarını silmeye çalıştığınızda bir hata iletisi alırsanız, alt düzenlemek için uygun izinlere sahip olmayabilirsiniz. Kayıt defteri düzenleme izinleri değiştirmek veya ayarlamak hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  310426 Ayarlama veya değiştirme düzenleme izinleri, Windows XP veya Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl
 4. Bulun ve sonra LowerFilters kayıt defteri değeri'ni tıklatın. Bu değer aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
 5. Düzen menüsünde, Sil' i tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.

  Not Kayıt defteri alt anahtarını silmeye çalıştığınızda bir hata iletisi alırsanız, alt düzenlemek için uygun izinlere sahip olmayabilirsiniz.Kayıt defteri düzenleme izinleri değiştirmek veya ayarlamak hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  310426 Ayarlama veya değiştirme düzenleme izinleri, Windows XP veya Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl
 6. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkın.
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Not Her iki kayıt defteri değerleri kaldırılır ve sonra CD kayıt yazılımı gibi belirli bir programda işlevsellik kaybı, bu yazılımı yeniden yüklemeniz gerekebilir. Bu sorun yine oluşursa, Yardım için yazılım satıcısına başvurun.
Apple Computer, Inc., başvurma hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.Şimdi Git "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" .

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

Sorunun giderilmiş olup olmadığını denetleyin. Sorun düzeltilmişse, bu makaleyle işiniz bitti demektir. Düzeltilmemişse, ilgili Microsoft Knowledge Base makalelerinde görebilirsiniz. "Başvurular"bölümüne veya yapabilirsiniz Destek hizmetlerine başvurma.

BaşvurularBir USB aygıtı algılanmıyor başka nedenler olabilir. İlgili Microsoft Bilgi Bankası makaleleri için:


Algılanmayan USB aygıtları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
892050 Bir USB 2.0 hub'ına bağlı bir USB aygıtı Windows XP Service Pack 2, Windows Server 2003 Service Pack 1 veya Windows Server 2003 x 64 sürümleri algılanmadı
Hata iletisi hakkında daha fazla bilgi için "fotoğraf makinesi aygıt düzgün tanınmıyor", Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
911737 Bir USB 2.0 kamera aygıtını erişen bir programı başlattığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi: "kamera aygıt düzgün tanınmıyor"
Algılanmayan USB fare aygıtları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
893711 Bir USB 2.0 hub'ına bağlı bir USB fare Windows XP tarafından algılanmıyor
Bilinmeyen aygıt sorunlarını giderme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314464 Windows XP'de Aygıt Yöneticisi'nde listelenen bilinmeyen aygıt sorunlarını giderme
"USB aygıtı tanınmadı" hata iletisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
318773 Bilgisayarınızı askıda kalma veya hazırda bekleme modundan çağırdığınızda bir "USB aygıtı algılanmıyor" hata iletisi alıyorsunuz
Algılanmayan yeniden bağlanan USB aygıtları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
920875 Bağlantısı kesilen ve bir USB hub'ına yeniden bağlanılan USB aygıtları Windows XP tabanlı bir bilgisayarda algılanmayabilir
Eksik aygıtlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
812489 Bilgisayarım klasöründe disket sürücüsü eksik


Özellikler

Makale numarası: 925196 - Last Review: 18 Nisan 2014 Cuma - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmatsfixme kbfixme kbresolve kbhardware kbtshoot kbprb kbcip kbmt KB925196 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 925196

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com