"Чисте" завантаження виконується для запуску Windows з мінімальним набором драйверів і автоматично завантажуваних програм. Це дає змогу усунути конфлікти програм, які відбуваються під час інсталяції або оновлення програми, а також під час запуску програми в ОС Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 або Windows Vista. "Чисте" завантаження також допомагає усунути неполадки або з’ясувати, який конфлікт викликає проблему.
Чому виникають конфлікти програмного забезпечення?
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
Під час звичайного запуску Windows деякі програми та служби запускаються автоматично, а потім працюють у фоновому режимі. До таких програм належать основні системні процеси, програми захисту від вірусів, системні службові програми та інше програмне забезпечення, яке було інстальовано раніше. Ці програми та служби можуть спричиняти конфлікти програмного забезпечення.
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення

Примітка. Якщо використовується ОС Windows XP, див. статтю Як виконати "чисте" завантаження у Windows XP.

У цій статті

Show all imageПоказати всіHide all imageПриховати всі

Виконання чистого завантаження

Примітки.
 • Щоб виконати "чисте" завантаження, потрібно ввійти в систему із правами адміністратора.
 • У разі "чистого" завантаження деякі функціональні можливості комп’ютера можуть бути тимчасово недоступні. Після завантаження комп’ютера у звичайному режимі всі функції відновляться. Однак якщо несправність не усунуто, може з’явитися початкове повідомлення про помилку або може повторитися початкова проблема.
 • Якщо комп’ютер підключено до мережі, настройки мережевої політики можуть перешкоджати виконанню цих дій. Наполегливо рекомендуємо не змінювати розширені параметри завантаження за допомогою утиліти конфігурації системи, якщо працівник служби підтримки Microsoft не попросить це зробити. Інакше комп’ютер може вийти з ладу.
Ось як можна виконати "чисте" завантаження.

ОС Windows 8.1 і Windows 8

 1. Проведіть пальцем від правого краю екрана й торкніться кнопки Пошук. Якщо ви користуєтеся мишею, перемістіть вказівник у правий нижній кут екрана й натисніть кнопку Пошук.
 2. Введіть у поле пошуку команду msconfig, а потім натисніть елемент msconfig.
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 3. У діалоговому вікні System Configuration (Конфігурація системи), на вкладці Services (Служби), установіть прапорець Hide all Microsoft services (Не відображати служби Microsoft), а потім натисніть кнопку Disable all (Вимкнути всі).
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 4. У діалоговому вікні System Configuration (Конфігурація системи), на вкладці Startup (Автозавантаження), виберіть посилання Open Task Manager (Відкрити диспетчер завдань).
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 5. У вікні "Диспетчер завдань", на вкладці Автозавантаження, установіть прапорець поряд із кожним елементом і натисніть кнопку Вимкнути.
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 6. Закрийте диспетчер завдань.
 7. На вкладці Startup (Автозавантаження) діалогового вікна System Configuration (Конфігурація системи) натисніть кнопку OK і перезавантажте комп’ютер.
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення

Windows 7 і Windows Vista

 1. Увійдіть у систему за допомогою облікового запису із правами адміністратора.
 2. Натисніть кнопку Пуск, введіть запит msconfig.exe в поле Почати пошук, а потім натисніть клавішу Enter, щоб запустити службову програму "Конфігурація системи".
  Примітка. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити дію, введіть пароль або натисніть відповідну кнопку.
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 3. На вкладці Загальні виберіть перемикач Вибірковий запуск і зніміть прапорець Завантажувати елементи автозавантаження. (прапорець Використовувати оригінальний файл Boot.ini стане недоступним).
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 4. На вкладці Services (Служби) установіть прапорець Hide all Microsoft services (Не відображати служби Microsoft) і натисніть кнопку Disable all (Вимкнути всі).
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення

  Примітка. Після виконання цих дій служби Microsoft усе одно працюватимуть. До них належать служби мережевих підключень, запису подій, звітування про помилки, Plug and Play тощо. Якщо вимкнути ці служби, усі контрольні точки відновлення може бути видалено назавжди. Не вимикайте такі служби, якщо утиліту конфігурації системи потрібно використовувати разом із контрольними точками відновлення.
 5. Натисніть кнопку OK, а потім – Перезавантажити.
Докладні відомості про "чисте" завантаження ОС Windows 7 і Windows Vista див. у Відео. Чисте завантаження ОС Windows.

Що відбувається після перезавантаження в "чистому" середовищі?

Після перезавантаження комп’ютер перебуватиме в "чистому" середовищі. Після цього залежно від ситуації виконайте одну з дій, описаних нижче.
 • Якщо перед "чистим" завантаженням не вдавалось інсталювати або видалити програму чи оновлення, спробуйте зробити це зараз.

  Примітка. Якщо під час інсталяції або видалення з’явиться помилка "Служба інсталятора Windows недоступна", виконайте дії, описані в статті Запуск служби інсталятора Windows, коли не завантажуються системні служби, а потім знову інсталюйте або видаліть програму чи оновлення.
  • Якщо інсталяція або видалення завершиться вдало, проблему вирішено. Виконайте вказівки розділу Відновлення попередніх параметрів запуску операційної системи, щоб скинути настройки комп’ютера до звичайного режиму запуску.
  • Якщо інсталяція або видалення завершиться з помилкою, це означає, що проблему спричиняє програма або служба. Можливо, для отримання конкретних рішень знадобиться звернутися до служби підтримки Microsoft.
 • Якщо перед "чистим" завантаженням не вдавалось запустити програму, спробуйте зробити це зараз.
  • Якщо програма працює правильно, проблема викликана конфліктом між програмами або службами. Щоб з’ясувати, яка програма або служба викликає проблему, виконайте дії, описані в розділі Визначення причини проблеми за допомогою "чистого" завантаження.
  • Якщо програма все одно не працює належним чином, проблема викликана не конфліктом між програмами або службами. Можливо, для отримання конкретних рішень знадобиться звернутися до служби підтримки Microsoft.

Відновлення попередніх параметрів запуску комп’ютера після усунення несправностей за допомогою "чистого" завантаження

Завершивши усунення несправностей, виконайте наведені нижче дії, щоб відновити звичайні параметри запуску операційної системи.

ОС Windows 8.1 і Windows 8

 1. Проведіть пальцем від правого краю екрана й торкніться кнопки Пошук. Якщо ви користуєтеся мишею, перемістіть вказівник у правий нижній кут екрана й натисніть кнопку Пошук.
 2. Введіть у поле пошуку команду msconfig, а потім натисніть елемент msconfig.
 3. На вкладці General (Загальні) виберіть пункт Normal Startup (Звичайний запуск).
 4. Відкрийте вкладку Services (Служби), зніміть прапорець Hide all Microsoft services (Не відображати служби Microsoft) і натисніть кнопку Enable all (Активувати всі).
 5. На вкладці Startup (Автозавантаження) виберіть посилання Open Task Manager (Відкрити диспетчер завдань).
 6. У вікні диспетчера завдань активуйте всі програми автозавантаження та натисніть кнопку OK.
 7. Коли відобразиться запит на перезавантаження комп’ютера, натисніть елемент Перезавантажити.

Windows 7 і Windows Vista

 1. Натисніть кнопку Пуск, введіть запит msconfig.exe в поле Почати пошук і натисніть клавішу Enter.
  Примітка. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити дію, введіть пароль або натисніть кнопку Продовжити.
 2. На вкладці Загальні встановіть перемикач у положення Звичайний запуск і натисніть кнопку OK.
 3. Коли відобразиться запит на перезавантаження комп’ютера, натисніть кнопку Перезавантажити.

Докладні відомості

Визначення причини проблеми за допомогою "чистого" завантаження

ОС Windows 8.1 і Windows 8
 1. Увійдіть у систему за допомогою облікового запису із правами адміністратора.
 2. Проведіть пальцем від правого краю екрана й торкніться кнопки Пошук. Якщо ви користуєтеся мишею, перемістіть вказівник у правий нижній кут екрана й натисніть кнопку Пошук.
 3. Введіть у поле пошуку команду msconfig, а потім натисніть елемент msconfig.
 4. Відкрийте вкладку Services (Служби), а потім установіть прапорець Hide all Microsoft services (Не відображати служби Microsoft).
 5. Установіть верхню половину всіх прапорців у списку Service (Служба).
 6. Натисніть кнопку OK, а потім – Перезавантажити.
 7. Після перезавантаження комп’ютера перевірте, чи вирішено проблему.
  • Якщо проблему не вирішено, повторіть кроки 1–6, але зніміть нижню половину попередньо встановлених прапорців у списку Service (Служба).
  • Якщо проблема не виникає, повторіть кроки 1–6, установивши у списку Service (Служба) тільки верхню половину прапорців, які ще не було встановлено. Повторіть ці кроки для всіх прапорців.
  • Якщо проблема не зникає, коли у списку Service (Служба) вибрано тільки одну службу, це означає, що саме вона призводить до виникнення проблеми. У такому разі слід перейти до кроку 11. Якщо жодна служба не спричиняє проблему, перейдіть до кроку 8.
 8. Повторіть кроки 1 і 3 цього розділу.
 9. Перейдіть на вкладку Startup (Автозавантаження) і встановіть верхню половину прапорців у списку елементів автозавантаження.
 10. Натисніть кнопку OK, а потім – Перезавантажити.
  • Якщо проблему не вирішено, повторіть кроки 8 і 9, але зніміть нижню половину попередньо встановлених прапорців у списку елементів автозавантаження.
  • Якщо проблема не виникає, повторіть кроки 8 і 9, установивши в списку елементів автозавантаження тільки верхню половину прапорців, які ще не було встановлено. Повторіть ці кроки для всіх прапорців.
  • Якщо проблема не зникає, коли у списку елементів автозавантаження вибрано тільки один елемент, це означає, що саме він призводить до виникнення проблеми. У такому разі слід перейти до кроку 11. Якщо жоден елемент автозавантаження не спричиняє проблему, вірогідно, вона спричинена однією зі служб Microsoft. Щоб з’ясувати, яка саме служба Microsoft спричиняє проблему, повторіть кроки 1–7, не встановлюючи прапорець Hide all Microsoft services (Не відображати служби Microsoft) під час виконання кожного кроку.
 11. Виявивши, який саме елемент автозавантаження або служба спричиняє проблему, зверніться до виробника програми, щоб дізнатися, як цю проблему можна усунути. Або запустіть утиліту конфігурації системи та зніміть прапорець поряд з елементом, який спричиняє проблему.
Windows 7 і Windows Vista
 1. Увійдіть у систему за допомогою облікового запису із правами адміністратора.
 2. Натисніть кнопку Пуск, введіть запит msconfig.exe в поле Почати пошук, а потім натисніть клавішу Enter, щоб запустити службову програму "Конфігурація системи".
  Примітка. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити дію, введіть пароль або натисніть відповідну кнопку.
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 3. Відкрийте вкладку Служби та встановіть прапорець Не відображати служби Майкрософт.
 4. Установіть верхню половину прапорців у списку Service (Служба).
 5. Натисніть кнопку OK, а потім – Перезавантажити.
 6. Після перезавантаження комп’ютера перевірте, чи вирішено проблему.
  • Якщо проблему не вирішено, повторіть кроки 1–5, але зніміть нижню половину попередньо встановлених прапорців у списку Service (Служба).
  • Якщо проблема не виникає, повторіть кроки 1–5, установивши в списку Service (Служба) тільки верхню половину прапорців, які ще не було встановлено. Повторіть ці кроки для всіх прапорців.
  • Якщо проблема не зникає, коли у списку Служби вибрано тільки одну службу, це означає, що саме вона призводить до виникнення проблеми. Перейдіть до кроку 10. Якщо жодна служба не спричиняє проблему, перейдіть до кроку 7.
 7. Виконайте "чисте" завантаження, повторивши кроки 1 і 2.
 8. Перейдіть на вкладку Startup (Автозавантаження) і встановіть верхню половину прапорців у списку елементів автозавантаження.
  Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
 9. Натисніть кнопку OK, а потім – Перезавантажити.
  • Якщо проблему не вирішено, повторіть кроки 7 і 8, але зніміть нижню половину попередньо встановлених прапорців у списку елементів автозавантаження.
  • Якщо проблема не виникає, повторіть кроки 7 і 8, установивши у списку елементів автозавантаження тільки верхню половину прапорців, які ще не було встановлено. Повторіть ці кроки для всіх прапорців.
  • Якщо проблема не зникає, коли у списку елементів автозавантаження вибрано тільки один елемент, це означає, що саме він призводить до виникнення проблеми. Перейдіть до кроку 10. Якщо жоден елемент автозавантаження не спричиняє проблему, імовірно, причина полягає у службі Microsoft. Щоб з’ясувати, яка саме служба Microsoft спричиняє проблему, повторіть кроки 1–6, не встановлюючи прапорець Hide all Microsoft services (Не відображати служби Microsoft) під час виконання кожного кроку.
 10. Виявивши, який саме елемент автозавантаження або служба спричиняє проблему, зверніться до виробника програми, щоб дізнатися, як цю проблему можна усунути. Також можна запустити утиліту конфігурації системи та зняти прапорець біля елемента, який спричиняє проблему.

Запуск служби інсталятора Windows, коли не завантажуються системні служби

Якщо запустити програму інсталяції, поки служба інсталятора Windows не працює, може з’явитися повідомлення про помилку

"Служба інсталятора Windows недоступна". Зверніться до служби підтримки, щоб перевірити, чи належним чином зареєстровано службу інсталятора Windows.

Служба інсталятора Windows не запускатиметься, якщо в утиліті конфігурації системи знято прапорець Завантажувати системні служби. Щоб мати змогу використовувати службу інсталятора Windows, коли не завантажуються системні служби, її потрібно запустити вручну. Для цього виконайте наведені нижче дії.
ОС Windows 8.1 і Windows 8
 1. Проведіть пальцем від правого краю екрана й торкніться кнопки Пошук. Якщо ви користуєтеся мишею, перемістіть вказівник у правий нижній кут екрана й натисніть кнопку Пошук.
 2. Введіть у поле пошуку запит комп’ютер, клацніть правою кнопкою миші або проведіть пальцем вниз по пункту Комп’ютер, а потім виберіть команду Керувати.
 3. Проведіть пальцем вниз по піктограмі Комп’ютер (або клацніть її правою кнопкою миші), а потім виберіть пункт Керувати.
 4. У дереві консолі натисніть пункт Служби та застосунки, а потім – Services (Служби).
 5. В області відомостей проведіть пальцем вниз по пункту Інсталятор Windows (або клацніть його правою кнопкою миші), а потім виберіть команду Start (Запустити).
Windows 7 і Windows Vista
 1. Натисніть кнопку Пуск, клацніть правою кнопкою миші пункт Комп’ютер і виберіть команду Керування.
  Примітка. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити дію, введіть пароль або натисніть відповідну кнопку.
 2. У дереві консолі клацніть пункт Служби та застосунки, а потім – Служби.
 3. В області відомостей клацніть правою кнопкою пункт Інсталятор Windows і клацніть Пуск.

Відео. "Чисте" завантаження Windows (англійською мовою)

Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення
uuid=8c884a98-6334-4d34-82ae-acdfe8959440 VideoUrl=http://aka.ms/o1h3lc
Згорнути це зображенняРозгорнути це зображення

Про цю статтю

Номер статті: 929135
Останній відгук: 31 січня 2014 р.
Застосовується до:: Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Pro, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Starter, Windows Vista Business 64-bit edition, Windows Vista Enterprise 64-bit edition
Ви хотіли б поділитися відгуком про цю статтю?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.