Pomocí nástroje Kontrola systémových souborů opravit chybějící nebo poškozené systémové soubory

Překlady článku Překlady článku
Nástroj Kontrola systémových souborů je nástroj systému Windows, která umožňuje uživatelům vyhledat poškození v systémové soubory systému Windows a obnovit poškozené soubory. Tento článek popisuje, jak spuštění nástroje Kontrola systémových souborů (SFC.exe) Chcete-li prohledávat systémové soubory a opravit chybějící nebo poškozené systémové soubory v 8.1 pro systém Windows, Windows 8, Windows 7 nebo Windows Vista. Pokud soubor Windows prostředku ochrany (WRP) chybí nebo je poškozen, Windows se nebudou pravděpodobně chovat dle očekávání. Například nemusí fungovat některé funkce systému Windows nebo může dojít k jeho selhání.

Spuštění nástroje Kontrola systémových souborů (SFC.exe)

Postupujte následujícím způsobem
 1. Otevřete příkazový řádek s vyššími oprávněními. Chcete-li to provést, postupujte podle vaší potřeby:
  Windows 8.1 nebo Windows 8
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Potáhněte prstem od pravého okraje obrazovky a poté klepněte na tlačítko Hledat. Nebo pokud používáte myš, ukazatel do pravého dolního rohu obrazovky a klepněte na tlačítko Hledat. Zadejte příkaz Příkazový řádek do vyhledávacího pole klepněte pravým tlačítkem myši Příkazový řádeka potom klepněte na příkaz Spustit jako správce. Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo klepněte na tlačítko Povolit.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Obrazovka pro tento krok.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Windows 7 nebo Windows Vista
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko Start, typ Příkazový řádek nebo cmd do vyhledávacího pole klepněte pravým tlačítkem myši Příkazový řádeka potom klepněte na příkaz Spustit jako správce. Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo klepněte na tlačítko Povolit.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Obrazovka pro tento krok.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
 2. Do příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  sfc/scannow
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Obrazovka pro tento krok.


  Na sfc/scannow příkaz skenování všech chráněných systémových souborů a kopie uložené v mezipaměti, který se nachází v komprimované složce nahradit poškozené soubory % WinDir %\System32\Dllcache.
  Zástupný znak % WinDir % představuje složku operačního systému Windows. Například C:\Windows.

  Poznámka: Nezavírejte toto okno příkazového řádku, dokud je 100 % dokončení ověření. Po dokončení tohoto procesu se zobrazí výsledky kontroly.
 3. Po dokončení procesu, můžete obdržet jednu z následujících zpráv:
  • Ochrana prostředků systému Windows nebyly nalezeny žádné narušení integrity.

   To znamená, že nemáte žádné chybějící nebo poškozené systémové soubory.
  • Program Ochrana prostředků systému Windows nemohl provést požadovanou operaci.

   Chcete-li vyřešit tento problém, proveďte kontrolu systémových souborů v nouzovém režimua ujistěte se, že existovat složky PendingDeletes a PendingRenames % WinDir %\WinSxS\Temp.
  • Program Ochrana prostředků systému Windows poškozené soubory nalezeny a úspěšně opravil je. Podrobnosti jsou uvedeny v souboru CBS.Protokol % WinDir %\Logs\CBS\CBS.log.

   Chcete-li zobrazit podrobné informace o obnovení a kontrola systému souborů, přejděte na Jak zobrazit podrobnosti o procesu, nástroj Kontrola systémových souborů.
  • Ochrana prostředků systému Windows našel porušené soubory, ale nebylo možné odstranit některé z nich. Podrobnosti jsou uvedeny v souboru CBS.Protokol % WinDir %\Logs\CBS\CBS.log.

   Chcete-li opravit poškozené soubory ručně, Zobrazit podrobnosti o procesu, nástroj Kontrola systémových souborů vyhledejte poškozený soubor a následně známé funkční kopii souboru ručně nahradíte poškozený soubor.

Další informace

Jak zobrazit podrobnosti o procesu, nástroj Kontrola systémových souborů

Chcete-li zobrazit podrobnosti, které obsahuje protokol CBS.Soubor protokolu můžete kopírovat informace Sfcdetails.txt souboru pomocí příkazu Findstr a potom zobrazit podrobnosti v Sfcdetails.txt. Postupujte následujícím způsobem
 1. Otevřete příkazový řádek s vyššími oprávněními, jak je popsáno v předchozím kroku 1.
 2. Do příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  findstr/c: "[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log > "% userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"
  Poznámka: Soubor Sfcdetails.txt obsahuje podrobné informace o každém spuštění nástroje Kontrola systémových souborů v počítači. Soubor obsahuje informace o souborech, které nebyly opraveny pomocí nástroje Kontrola systémových souborů. Podle data a času položek určete problémové soubory, které byly nalezeny při posledním spuštění nástroje Kontrola systémových souborů.
 3. Otevřete soubor Sfcdetails.txt z pracovní plochy.
 4. Soubor Sfcdetails.txt používá následující formát:
  Podrobnosti o datu a čase SFC
  Následující ukázkový soubor protokolu obsahuje položku pro soubor, který nelze opravit:
  2007-01-12 12:10:42, Info         CSI  00000008 [SR] Cannot 
  repair member file [l:34{17}]"Accessibility.dll" of Accessibility, Version = 
  6.0.6000.16386, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture neutral, 
  VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type 
  neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, file is missing
  

Jak nahradit poškozený systémový soubor ručně známé funkční kopii souboru

Po určení které systémový soubor byl poškozen a nelze opravit pomocí podrobné informace v souboru Sfcdetails.txt, najít kde poškozený soubor umístěn a ručně nahradit poškozený soubor známé funkční kopii souboru. Postupujte následujícím způsobem

Poznámka: Je možné získat známé funkční kopii systémových souborů z jiného počítače se systémem stejnou verzi systému Windows ve vašem počítači. Proces nástroje Kontrola systémových souborů může provést na tomto počítači, ujistěte se, že funkční kopie je systémový soubor, který chcete zkopírovat.
 1. Převezměte vlastnictví správy poškozený systémový soubor. To lze provést na příkazovém řádku se zvýšenými oprávněními zkopírujte a vložte (nebo zadejte) následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  takeown /f Cesta_a_název_souboru
  Poznámka: Na Cesta_a_název_souboru Zástupný symbol představuje cestu a název souboru poškozený soubor. Zadejte například takeown /f C:\windows\system32\jscript.dll.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Obrazovka pro tento krok.
 2. Administrators Udělte úplný přístup ke poškozený systémový soubor. Chcete-li to provést, zkopírujte a vložte (nebo zadejte) následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  icacls Cesta_a_název_souboru / GRANT SPRÁVCI: F
  Poznámka: Na Cesta_a_název_souboru Zástupný symbol představuje cestu a název souboru poškozený soubor. Zadejte například icacls C:\windows\system32\jscript.dll/grant správci: F.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Obrazovka pro tento krok.
 3. Nahraďte poškozený systémový soubor známé funkční kopii souboru. Chcete-li to provést, zkopírujte a vložte (nebo zadejte) následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  Kopie Source_File Určení
  Poznámka: Na Source_File Zástupný symbol představuje cestu a název známé funkční kopii souboru v počítači a Určení Zástupný symbol představuje cestu a název poškozeného souboru. Například zadejte kopie E:\temp\jscript.dll C:\windows\system32\jscript.dll.

O tomto článku

ID článku: 929833
Poslední revize: 12. února 2014
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:: Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Pro, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate, Windows Vista Enterprise 64-bit edition, Windows Vista Ultimate 64-bit edition, Windows Vista Business, Windows Vista Business 64-bit edition, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Ultimate
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 929833
Chcete uvést svůj názor na tento článek?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.