System File Checker on Windowsi utiliit, mis võimaldab kasutajatel skannida rikkeid Windowsi süsteemifailides ja taastada rikutud failid. Artiklis kirjeldatakse, kuidas käitada tööriista System File Checker (SFC.exe), et skannida süsteemifaile ja parandada puuduvad või rikutud süsteemifaile operatsioonisüsteemides Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 või Windows Vista. Kui mõni Windowsi ressursikaitse (WRP) failidest puudub või on rikutud, ei pruugi Windows toimida oodatud viisil. Näiteks ei pruugi töötada osa Windowsi funktsioonidest, samuti võib Windows krahhi minna.

Käivitage tööriist System File Checker (SFC.exe)

Selleks tehke järgmist.
 1. Avage administraatoriõigustes käsuviip. Selleks tehke oma olukorra kohaselt järgmist.
  Windows 8.1 või Windows 8
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Nipsake sõrmega ekraani paremast servast sissepoole ja koputage seejärel valikut Otsing. Kui kasutate hiirt, osutage kursoriga ekraani alumisse parempoolsesse nurka ja klõpsake seejärel suvandit Otsing. Sisestage väljale OtsingKäsuviip, paremklõpsake valikut Käsuviip ja seejärel klõpsake käsku Käivita administraatorina. Kui teilt küsitakse administraatori parooli või kinnitust, tippige vastav parool või klõpsake nupul Luba.
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Kuvatõmmis sellest etapist.
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Windows 7 või Windows Vista
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Selleks klõpsake valikut Start, sisestage Käsuviip või cmd väljale Otsing, paremklõpsake valikut Käsuviip ja seejärel klõpsake käsku Käivita administraatorina. Kui teilt küsitakse administraatori parooli või kinnitust, tippige vastav parool või klõpsake nuppu Luba.
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Kuvatõmmis sellest sammust.
  Ahenda see piltLaienda see pilt
 2. Tippige käsuviibale järgmine käsk ja vajutage seejärel sisestusklahvi:
  sfc/scannow
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Kuvatõmmis sellest etapist.


  Käsk sfc /scannow skannib kõik kaitstud süsteemifailid ja asendab rikutud failid vahemällu talletatud koopiatega, mis asuvad tihendatud kaustas asukohas %WinDir%\System32\dllcache.
  Kohatäide % WinDir % tähistab Windowsi operatsioonisüsteemi kausta. Näiteks C:\Windows.

  Märkus. Ärge sulgege seda käsuviiba akent enne, kui kontrollimine on lõplikult valmis. Skannimise tulemused kuvatakse pärast selle protsessi lõpulejõudmist.
 3. Kui protsess on lõppenud, võidakse kuvada üks järgmistest teadetest.
  • Windowsi ressursikaitse ei leidnud ühtegi terviklikkuse rikkumist.

   See tähendab, et teil pole puuduvaid ega rikutud süsteemifaile.
  • Windows ressursikaitse ei saanud taotletud sut teha.

   Probleemi lahendamiseks tehke turvare?iimis tööriistaga System File Checker skannimine ja veenduge, et asukohas %WinDir%\WinSxS\Temp on olemas kasutad PendingDeletes ja PendingRenames.
  • Windowsi ressursikaitse leidis rikutud faile ja parandas need. Üksikasjad on logis CBS.Logi % WinDir %\Logs\CBS\CBS.log.

   Üksikasjaliku teabe vaatamiseks süsteemifailide skannimise ja taastamise kohta minge jaotisse Tööriista System File Checker protsessi üksikasjade vaatamine.
  • Windowsi ressursikaitse leidis rikutud faile, kuid ei saanud neid kõiki parandada. Üksikasjad on logis CBS.Logi % WinDir %\Logs\CBS\CBS.log.

   Rikutud failide käsitsi parandamiseks vaadake üksikasju tööriista System File Checker protsessi kohta, et leida rikutud fail ja asendada see käsitsi teadaolevalt korrektse koopiaga.

Lisateave

System File Checkeri protsessi üksikasjade vaatamine

Faili CBS.Log lisatud üksikasjade vaatamiseks saate kopeerida teabe faili Sfcdetails.txt, kasutades käsku Findstr ja vaadata seejärel üksikasju failis Sfcdetails.txt. Selleks tehke järgmist.
 1. Avage laiendatud käsuviip eelmises 1. etapis kirjeldatud viisil.
 2. Tippige käsuviibale järgmine käsk ja vajutage seejärel sisestusklahvi:
  findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"
  Märkus. Fail Sfcdetails.txt sisaldab üksikasju kõigi kordade kohta, mil arvutis on kasutatud tööriista System File Checker. See fail sisaldab teavet failide kohta, mida süsteemifailide kontrollimistööriist ei parandanud. Süsteemifailide kontrollimistööriista viimasel kasutuskorral leitud probleemsete failide väljaselgitamiseks kontrollige kuupäeva ja kellaaja andmeid.
 3. Avage fail Sfcdetails.txt töölaualt.
 4. Fail Sfcdetails.txt kasutab järgmist vormingut:
  Kuupäev/kellaaeg SFC-üksikasi
  Järgmine logifaili näidis sisaldab kirjet faili kohta, mida ei õnnestunud parandada:
  2007-01-12 12:10:42, Info         CSI  00000008 [SR] Cannot repair member file [l:34{17}]"Accessibility.dll" of Accessibility, Version = 6.0.6000.16386, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture neutral, VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, file is missing

Rikutud süsteemifaili käsitsi asendamine teadaolevalt korrektse koopiaga

Kui olete tuvastanud, milline süsteemifail oli rikutud ja mida ei saanud parandada faili Sfcdetails.txt üksikasjaliku teabe alusel, leidke, kus rikutud fail asub ja seejärel asendage rikutud fail käsitsi teadaolevalt korrektse koopiaga. Selleks toimige järgmiselt.

Märkus. Süsteemifaili teadaolevalt korrektse koopia võite saada teisest arvutist, mis kasutab teie arvutiga sama Windowsi versiooni. Selleks et teha kindlaks, kas kopeeritav süsteemifail on korrektne, võite arvutis käitada protsessi System File Checker.
 1. Rikutud süsteemifaili haldusõiguse võtmine. Selleks kopeerige ja kleepige (või sisestage) laiendatud käsuviibale järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi.
  takeown /f Path_And_File_Name
  Märkus. Kohatäide Path_And_File_Name tähistab rikutud faili nime ja selle juurde viivat teed. Näiteks sisestage takeown /f C:\windows\system32\jscript.dll.
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Kuvatõmmis sellest sammust.
 2. Administraatoritele täieliku pääsu andmine rikutud süsteemifaili juurde. Selleks kopeerige ja kleepige (või sisestage) käsuviibale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi.
  icacls Path_And_File_Name /GRANT ADMINISTRATORS:F
  Märkus. Kohatäide Path_And_File_Name tähistab rikutud faili nime ja selle juurde viivat teed. Näiteks sisestage icacls C:\windows\system32\jscript.dll /grant administraatorid:F.
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Kuvatõmmis sellest etapist.
 3. Rikutud süsteemifaili asendamine teadaolevalt korrektse koopiaga. Selleks kopeerige ja kleepige (või sisestage) käsuviibale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi.
  Koopia Source_File Sihtkoht
  Märkus. Kohatäide Source_File tähistab teadaolevalt korrektse faili nime ja selle juurde viivat teed teie arvutis ja kohatäide Destination tähistab rikutud faili nime ja selle juurde viivat teed. Näiteks sisestage copy E:\temp\jscript.dll E:\windows\system32\jscript.dll.

Selle artikli kohta

Artikli ID: 929833
Viimane arvustus: 25. märts 2014
Kehtib järgmise lõigu kohta:: Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Pro, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate, Windows Vista Enterprise 64-bit edition, Windows Vista Ultimate 64-bit edition, Windows Vista Business, Windows Vista Business 64-bit edition, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Ultimate
Kas soovite anda tagasisidet selle artikli kohta?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.