Komunikat o błędzie podczas próby uruchomienia programu Windows Defender na komputerze, na którym niedawno uaktualniony do systemu Windows Vista: "Aplikacji nie można zainicjować"

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 935511 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas próby uruchomienia programu Windows Defender, po uaktualnieniu z systemu Microsoft Windows XP do systemu Windows Vista może zostać wyświetlony następujący komunikat o błędzie:
Nie można zainicjować aplikacji.

Przyczyna

Ten problem może wystąpić w przypadku odinstalowania programu Windows Defender na komputerze po uaktualnieniu systemu operacyjnego do systemu Windows Vista.

Uwaga Jeśli pojawi się komunikat o błędzie wymieniony w sekcji "Symptomy", ale nie odinstalowano program Windows Defender za pomocą Programy i funkcje, mogą odbierać ten komunikat o błędzie z powodu innego problemu. Kroki opisane w tym artykule dotyczą problemów występujących w których usługa Windows Defender zostały usunięte z systemu.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy użyć metody 1. Jeśli metoda 1 nie rozwiąże problemu, przejdź do metody 2.

Metoda 1: Użyj przywracania do przywrócenia systemu Windows Vista

Aby przywrócić system Windows Vista punkt przywracania, który został utworzony przed wystąpił ten problem, użyj przywracania systemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Usuń wszystkie dyskietki, dyski CD i DVD z komputera. Następnie należy ponownie uruchomić komputer.
 2. Kliknij przycisk Start
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Przycisk Start
  , kliknij strzałkę znajdującą się obok Zablokuj, a następnie kliknij przycisk Uruchom ponownie.
 3. Odpowiednio, należy użyć jednej z następujących metod:
  • Jeśli komputer ma zainstalowany jeden system operacyjny, naciśnij i przytrzymaj klawisz F8 podczas ponownego uruchamiania komputera. Klawisz F8 trzeba nacisnąć przed wyświetleniem logo systemu Windows. Jeśli zostanie wyświetlone logo systemu Windows czekać na wyświetlenie monitu logowania systemu Windows. Następnie zamknij system Windows i ponownie uruchomić komputer.
  • Jeśli komputer ma więcej niż jeden system operacyjny, użyj klawiszy strzałek, aby wyróżnić system operacyjny, który chcesz uruchomić w trybie awaryjnym. Następnie naciśnij klawisz F8.
 4. Na Zaawansowane opcje rozruchu Użyj klawiszy strzałek, aby wybrać Tryb awaryjny, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 5. Zaloguj się do komputera przy użyciu konta z uprawnieniami administratora.
 6. Kliknij przycisk Start
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Przycisk Start
  , kliknij przycisk Wszystkie programy, kliknij przycisk Akcesoria, kliknij przycisk Narzędzia systemowe, a następnie kliknij przycisk Przywracanie systemu.
 7. Wykonaj kroki w Kreatorze przywracania systemu, aby powrócić do poprzedniego punktu przywracania systemu Windows Vista.

Metoda 2: Ponownej instalacji systemu Windows Vista

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących wykonywania uaktualnienia w miejscu systemu operacyjnego Windows Vista kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
918884Jak zainstalować system Windows Vista
Wykonaj kroki, które są wymienione w sekcji "Procedura uaktualniania" uaktualnienia w miejscu systemu Windows Vista.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy".

Właściwości

Numer ID artykułu: 935511 - Ostatnia weryfikacja: 27 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Defender
Słowa kluczowe: 
kbuninstall kbexpertisebeginner kbtshoot kbprb kbmt KB935511 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:935511

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com