Po zapnutí funkcie Kontrola používateľských kont v systéme Windows Vista alebo v novších operačných systémoch nemusia byť programy schopné získať prístup k niektorým sieťovým umiestneniam

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 937624 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Keď v systéme Windows Vista alebo v novších operačných systémoch zapnete funkciu Kontrola používateľských kont, programy nemusia byť schopné získať prístup k niektorým sieťovým umiestneniam. Tento problém sa môže vyskytovať aj v prípade, ak na získanie prístupu k sieťovému umiestneniu použijete príkazový riadok.

Poznámka: Funkciu Kontrola používateľských kont zapnete tak, že v dialógovom okne Kontrola používateľských kont kliknete na položku Povoliť.

Príčina

Tento problém sa vyskytuje preto, lebo funkcia Kontrola používateľských kont považuje členov skupiny Administrators za štandardných používateľov.

Keď sa člen skupiny Administrators prihlási do počítača so systémom Windows Vista alebo s novším operačným systémom, v ktorom je zapnutá funkcia Kontrola požívateľských kont, používateľ má povolenia štandardného používateľa. Štandardní používatelia sú členmi skupiny Users. Ak ste členom skupiny Administrators a chcete vykonať úlohu, ktorá vyžaduje prístupový token s úplnými povoleniami správcu, funkcia Kontrola používateľských kont zobrazí výzvu na schválenie. Táto výzva sa zobrazí napríklad vtedy, ak sa v počítači pokúsite upraviť politiky zabezpečenia. Ak v dialógovom okne Kontrola používateľských kont kliknete na položku Povoliť, môžete dokončiť úlohu správy použitím prístupového tokenu s úplnými povoleniami správcu.

Keď sa správca prihlási do systému Windows Vista alebo do novšieho systému, lokálna autorita zabezpečenia (LSA) vytvorí dva prístupové tokeny. Ak lokálna autorita zabezpečenia zistí, že používateľ je členom skupiny Administrators, vytvorí druhé prihlásenie s odstránenými (filtrovanými) právami správcu. Tento filtrovaný prístupový token sa použije na spustenie pracovnej plochy používateľa. Aplikácie môžu používať prístupový token s úplnými povoleniami správcu, ak používateľ s povoleniami správcu klikne v dialógovom okne Kontrola používateľských kont na položku Povoliť.

Ak sa používateľ prihlási do systému Windows Vista alebo do novšieho systému, v ktorom je zapnutá funkcia kontrola používateľských kont, program, ktorý používa filtrovaný prístupový token, je možné spustiť súčasne s programom, ktorý používa prístupový token s úplnými povoleniami správcu daného používateľa. Keďže lokálna autorita zabezpečenia vytvorila prístupové tokeny počas dvoch samostatných relácií prihlásenia, prístupové tokeny obsahujú samostatné identifikácie prihlásenia.

Pri pripájaní zdieľaných sieťových prostriedkov sa dané prostriedky prepájajú s aktuálnou reláciou prihlásenia pre prístupový token aktuálneho procesu. Znamená to, že ak používateľ pripája zdieľaný sieťový prostriedok pomocou príkazového riadka (Cmd.exe) spolu s filtrovaným prístupovým tokenom, zdieľaný sieťový prostriedok sa nepripojí pre procesy, ktoré sa spúšťajú s prístupovým tokenom s úplnými povoleniami správcu.

Ako problém obísť

Ak chcete tento problém obísť, na prístup k sieťovému umiestneniu použite príkaz net use spolu s názvom UNC. Do príkazového riadka zadajte napríklad nasledujúci príkaz a potom stlačte kláves Enter: 
net use \\<názov_počítača>\<názov_zdieľaného_prostriedku> /user:<meno_používateľa>

Vlastnosti

ID článku: 937624 - Posledná kontrola: 29. novembra 2013 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows 8
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB937624

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com