Jak zrušit tisk nebo odstranění zablokované tiskové fronty v systému Windows XP tiskové úlohy

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 946737 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Úvod

Problémy s tiskem jsou některé z nejvíce nepříjemné problémy, které práci s počítači uživatelů. Tento článek popisuje, co zkusit, pokud máte potíže při pokusu zrušit tiskovou úlohu, nebo pokud máte potíže při pokusu odstranit tiskovou úlohu z tiskové fronty. Čtyři podrobné metody uvedené v tomto článku jsou určeny pro začínající až středně pokročilé uživatele počítače.

Pokud máte ke zrušení tiskové úlohy Metody A až D v uvedeném pořadí.

Pokud potřebujete odstranit tiskovou úlohu z fronty, přejděte rovnou k Metoda D.

Řešení

Metoda A: klepněte na tlačítko Storno nebo příkazu nabídky zrušit na tiskárně

Nejpřirozenějším způsobem zrušení tiskové úlohy je k nalezení na tiskárně tlačítko Storno nebo příkazu nabídky zrušit a stiskněte jej. Takže pokud jste tak dosud neučinili, vyzkoušejte nejdříve tuto metodu.

Pokud tato metoda úspěšná, jste hotovi s tímto článkem. Chcete však naleznete v sekci "Tipy pro prevenci" Chcete-li se tomuto problému vyhnout v budoucnu.

Pokud tiskárna neobsahuje tyto položky, nebo pokud tato metoda nebyla úspěšná, zkuste metodu B.

Metoda B: vypněte a zapněte tiskárnu.

Zkuste tiskárnu vypněte a znovu. U některých modelů tiskáren to zruší tiskovou úlohu.

Pokud tato metoda úspěšná, jste hotovi s tímto článkem. Chcete však naleznete v sekci "Tipy pro prevenci" Chcete-li se tomuto problému vyhnout v budoucnu.

Pokud tato metoda nefunguje pro vás, vypněte tiskárnu a potom vyzkoušejte metodu C.

Metoda C: ovládacím panelem a tisk tak zrušit.

Tato metoda je poněkud obsáhlejší. Chcete-li zrušit tisk použijeme ovládací panely.

Ale co přesně chcete udělat? Pokoušíte se zrušit tisk jednotného dokladu nebo jiné tiskové úlohy, které chcete zrušit? Se tiskové úlohy a tiskové úlohy odeslané tiskárnu jinými uživateli? Pokud potřebujete zrušit dokumenty, odeslané tiskárnu jinými uživateli, musí být přihlášeni jako správce počítače nebo musíte mít oprávnění ke zrušení tiskové úlohy. Pokud používáte vlastní tiskárnu, pravděpodobně jste přihlášeni jako správce počítače. Pokud tisknete na sdílenou tiskárnu, bude pravděpodobně nutné požádat správce systému můžete zrušit tiskovou úlohu.

Chcete-li zrušit jeden nebo více tiskových úloh, postupujte takto.
 1. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit.
 2. Do pole Otevřít zadejte tiskárnya potom klepněte na tlačítko OK.
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny a potom klepněte na tlačítko Otevřít.
  • Zrušit jednotlivé tiskové úlohy, klepněte pravým tlačítkem myši na tiskovou úlohu, kterou chcete zrušit a potom klepněte na tlačítko Storno.
  • Chcete-li zrušit všechny tiskové úlohy, klepněte na tlačítko Zrušit tisk všech dokumentů v nabídce tiskárna .
Poznámka: Při zrušení tiskové úlohy, které jste chtěli vytisknout, zkontrolujte znovu odešlete tiskovou úlohu do tiskárny.

Pokud tato metoda úspěšná, jste hotovi s tímto článkem. Chcete však naleznete v sekci "Tipy pro prevenci" Chcete-li se tomuto problému vyhnout v budoucnu.

Pokud tato metoda nefunguje pro vás, ujistěte se, že tiskárna je vypnuta a zkuste metodu D.

Metoda D: zastavení služby zařazování tisku a odstranění všech zařazených souborů

Pokud jste vyzkoušeli metody A až C a nebyly úspěšné, metoda D by měl pracovat pro vás. Pokud jste D metoda okamžitě pouze chcete-li odstranit tiskovou úlohu, některé zde nemusí vztahovat na vás, tak prosím medvídka s námi.

Metoda D je poněkud složitější a vyžaduje trochu více práce, než jiné metody, ale Nedělejte si starosti. Metoda D vypadá složitější než ve skutečnosti je.

Za prvé v případě, že neznáte Princip tisku, zde je krátké vysvětlení. Tiskové úlohy jsou odesílány na tiskárnu jako zařazované soubory. To znamená, že soubory jsou umístěny do dočasného umístění, aby přístup do tiskárny tiskové úlohy svojí vlastní rychlostí a tiskové fronty. Pokud zastavíte službu zařazování a soubory, ve většině případů, můžete zrušit tisk i odstranit tiskovou úlohu.

Poznámka: Chcete-li použít tuto metodu, musí být přihlášeni jako správce počítače. Pokud používáte vlastní tiskárnu, pravděpodobně jste přihlášeni jako správce počítače. Pokud tisknete na sdílenou tiskárnu, bude pravděpodobně nutné požádat správce systému můžete zrušit tiskovou úlohu.

Krok 1: Spuštění programu Poznámkový blok

Zastavení služby zařazování tisku a jeho soubory, vám pomůžeme vytvořit a spustit skript, který automaticky zastaví službu. Zní to složitě, ale ve skutečnosti není. Stejně postupujte opatrně.
 1. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit.
 2. Do pole Otevřít zadejte následující příkaz: Program Poznámkový bloka potom klepněte na tlačítko OK. Všimněte si, že se otevře prázdný dokument v programu Poznámkový blok.

Krok 2: Zkopírování příkazového skriptu do programu Poznámkový blok

Nyní vám pomůžeme zkopírovat a vložit určité příkazy do dokumentu programu Poznámkový blok.
 1. Pečlivě vyberte (označte) následující text:
  příkaz net stop spooler
  del %systemroot%\system32\spool\printers\*.shd
  del %systemroot%\system32\spool\printers\*.spl
  příkaz net start spooler
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši vybraný text a potom klepněte na příkaz Kopírovat.
 3. V programu Poznámkový blok klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného dokumentu a potom klepněte na příkaz Vložit.
 4. Pečlivě vyberte (označte) následující text:
  C:\DeletePrintJobs.cmd
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši vybraný text a potom klepněte na příkaz Kopírovat.
 6. V programu Poznámkový blok klepněte na tlačítko Uložit jako v nabídce soubor .
 7. Do pole Název souboru , klepněte pravým tlačítkem myši a potom klepněte na tlačítko Vložit.

  Poznámka: Všimněte si, že název tohoto souboru se liší od většiny ostatních názvů souborů, které mohli vidět. Důvodem je, že tento soubor je soubor příkazového skriptu.
 8. Klepněte na tlačítko Uložit.

Krok 3: Spuštění souboru příkazového skriptu

Nyní, když jste vytvořili soubor příkazového skriptu, můžete se jej spustit. Spustit, bude zkopírujte a vložte název souboru skriptu příkaz v poli Spustit .
 1. Pečlivě vyberte (označte) následující text:
  C:\DeletePrintJobs.cmd
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši vybraný text a potom klepněte na příkaz Kopírovat.
 3. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit.
 4. V Otevřít , klepněte pravým tlačítkem myši a potom klepněte na tlačítko Vložit.
 5. Klepněte na tlačítko OK.
 6. Všimněte si, že se otevře okno příkazového řádku spusťte soubor příkazového skriptu, který jste vytvořili. Všimněte si také, že toto okno automaticky zavře soubor příkazového skriptu po dokončení běhu. Pokud se nezobrazí okno příkazového řádku otevřete, zkontrolujte uložení souboru příkazového skriptu s použitím správného názvu a zda jste zadali správný název tohoto souboru v poli Spustit .
Poznámka: Pokud tato metoda nefunguje poprvé nebo pokud nelze tisknout po použití této metody, restartujte počítač a akci opakujte.

Pokud tato metoda úspěšná, jste hotovi s tímto článkem. Chcete však naleznete v sekci "Tipy pro prevenci" Chcete-li předejít tomuto problému předejít.

Pokud tato metoda nefunguje, se bohužel Tento článek měl být schopen pomoci. Další kroky můžete požádat někoho o pomoc nebo se obraťte na podporu. Informace o postupu kontaktování podpory naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/

Tipy pro prevenci

Tomuto problému v budoucnu zabránit, vždy se přesvědčte, zda máte nejnovější ovladač tiskárny nainstalovaný v počítači. Chcete-li to provést, můžete vybrat z následujících možností:
 • Obraťte se na výrobce tiskárny a získejte a nainstalujte nejnovější ovladač tiskárny. Další informace naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
  http://support.microsoft.com/gp/printxp
 • Pomocí služby Windows Update nainstalovat nejnovější ovladač pro vaši tiskárnu. Další informace naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
  http://update.microsoft.com

Vlastnosti

ID článku: 946737 - Poslední aktualizace: 18. listopadu 2013 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbexpertiseinter kbexpertisebeginner kbtshoot kbmt KB946737 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 946737

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com